ale sestrička prišla na prvé zaklopanie. „Dopoludnia sme ošetrili 26 a od 14.00 hod. 17 pacientov, skoro všetci prišli s chrípkou. Až teraz nastal útlm. Ale to je pravidelne pred televíznymi novinami. A keď beží v televízii futbal alebo dobrý film, skôr ako skončí, ani chodiť nezačnú. Keď bežal Dalas alebo Angelika, nebolo ani tu, ani u dospelých ani nohy,“ vysvetlila službukonajúca sestra Terézia Necáková.
Keďže lekári na pohotovosti v ružinovskej nemocnici ordinujú len do 22.00 h, stáva sa, že sa do ambulancie kvôli oneskorenému pacientovi vrátia od zamykania dverí. Podľa dlhoročnej službukonajúcej lekárky na LSPP v rôznych častiach Bratislavy MUDr. Marcely Neničkovej by detskú pohotovosť v Ružinove mohli počas pracovných dní aj zrušiť. „Mimo chrípkovej sezóny je návštevnosť veľmi nízka – najviac 6 až 7 pacientov, niekedy príde len jeden alebo dvaja.“
O vyslovenom zneužívaní pohotovosti nehovorí, ale stáva sa vraj, že rodičia prídu na ošetrenie s deťmi, ktoré pokašliavajú aj dva – tri týždne. „A v lete prídu až večer na pohotovosť s dieťaťom, ktoré už ráno vracalo a malo teplotu. Ale aj tak s ním išli k vode, kde ho nechali celý deň sedieť pod stromom.“ A raz v lete vraj popoludní prišli dve dievčatá. Šestnásť ešte nemali – a vystrašene sa pýtali, do koľkých hodín musia zjesť tabletku, aby nezostali tehotné. „Mali smolu, pani doktorka im niečo také nemohla predpísať, museli ísť na gynekológiu,“ dodala usmievavá sestrička.