– Dňa 4. februára 1524 požiadal uhorský kráľ Ľudovít II. Jagelovský z Bratislavy o pomoc proti Turkom aj cisára Karola V.
– V roku 1909 sa v Senici narodil slovenský textár tanečných piesní a libretista, právnik Pavol Braxatoris, vnuk básnika Andreja Sládkoviča. Napísal libretá k operám G. Dusíka. Zomrel 19. januára 1980 v Bratislave.
– Bratislavský rodák Ján Andrej Bäumler bol vynikajúcim uhorským botanikom – mykológom. Jeho zbierka obsahovala 1649 húb, z toho 70 novoopísaných. Podľa neho pomenovali 11 druhov rastlín. Zomrel 4. februára 1926 a je pochovaný na cintoríne na Šulekovej ulici. V Horskom parku pri Lesnej ulici stojí od roku 1934 jeho pomník od Alojza Rigeleho.
– V roku 1968 v Bratislave zomrel maliar a výtvarný pedagóg Ján Mudroch. Od roku 1938 žil v Bratislave. V rokoch 1950 – 1952 prvý rektor Vysokej školy výtvarného umenia v Bratislave. Venoval sa figurálnej maľbe a zátišiu. Narodil sa 28. marca 1909 v Sotine, dnes časť Senice.
– V roku 1980 v Bratislave zomrel fyzik, zakladateľská osobnosť slovenskej teoretickej fyziky Ján Fischer. Bol priekopníkom vo využití metód kvantovej mechaniky na riešenie problému interakcie žiarenia s atómami (fotoefekt, Comptonov jav). Profesor na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Narodil sa 5. mája 1905 v Martine. (koči, sita)