Podľa potvrdenia od lekára mal pohmoždeninu záhlavia a zápästia. Trestné oznámenie však dotyčný nepodal a ani menovaný byť nechce. Dôvodom, prečo sa tak rozhodol, je postup polície, ktorý ho v osudný večer nepresvedčil.
„Prišli až po polhodine, ako som spred Tesca volal. Musel som ich presvedčiť, aby išli so mnou späť do podniku. Chcel som im útočníkov ukázať,“ dodáva. „Povedali mi, že trestné oznámenie význam nemá, vraj svedkov nemám a nič nevyhrám.“
Policajná hovorkyňa Marta Bujňáková k situácii povedala, že konkrétne postihy voči spomínanej hliadke nadriadení vyvodiť nemôžu, keďže menovaný chce zostať v anonymite.
Bratislavčanom, ktorí sa už v situácii, keď polícia nekonala, ocitli, poradila, čo majú robiť. „Každý, kto má obavy a zo strachu sa nechce obrátiť na obvodné oddelenie polície, môže svoj problém ohlásiť na inšpekcii ministra vnútra. Od februára bude môcť občan aj každú prvú stredu v mesiaci od 14. do 17. hod. informovať policajného riaditeľa príslušného okresu alebo i riaditeľa polície toho kraja. Vtedy majú policajní riaditelia otvorené dvere pre každého občana,“ povedala.
Ale každý riaditeľ aj mimo týchto prijímacích hodín po dohode prijme občanov s ich pripomienkami. (dro)