SME

Mesto v tropické dni zlacní vstupné na Zlatých pieskoch

V najbližšie horúce dni ostanú mestské kúpaliská otvorené až do 20:00, okrem toho v centre mesta budú stáť pitné cisterny a rozpálené ulice budú chladiť kropiace vozy.

(Zdroj: ARCHÍV SME)

BRATISLAVA. Cisterna s pitnou vodou, kropenie ulíc či zľavnené vstupné pre Bratislavčanov na kúpalisko Zlaté piesky - aj to sú opatrenia, ktorými sa hlavné mesto snaží pomôcť ľuďom zvládnuť horúce letné dni. Na dnešnom brífingu o tom informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na kúpalisku Zlaté piesky sa budú môcť obyvatelia hlavného mesta vykúpať od pondelka až do stredy (6. až 8. júla) za jednotné zľavnené vstupné dve eurá. Práve v tieto dni meteorológovia totiž predpovedajú veľmi horúce počasie.

SkryťVypnúť reklamu

Zvládať horúce dni pomôžu ľuďom aj cisterny s pitnou vodou. Hlavné mesto v spolupráci s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou pristaví od nedele v hlavnom meste štyri takéto cisterny. Jedna z nich bude stáť už tradične na Hlavnom námestí od 11:00 do 17:00. Miesta, kde budú stáť ostatné cisterny, radnica ešte spresní.

Smäd si môžu obyvatelia i návštevníci uhasiť napríklad aj v ôsmich pitných fontánkach v centre hlavného mesta. Podľa primátora Nesrovnala sú všetky skontrolované a funkčné. Doplniť tekutiny si môžu ľudia v pitných fontánkach na Župnom námestí, Námestí SNP, v Čitárni u Červeného raka, ale aj na Hviezdoslavovom či Hlavnom námestí. Od nedele mesto vyšle do ulíc aj kropiace vozy. Polievať budú cesty, chodníky i priľahlé priestranstvá, aby z rozhorúčených komunikácií nesálalo ešte väčšie teplo. V tropické dni ostanú dlhšie otvorené aj bratislavské mestské kúpaliská. Na Zlatých pieskoch, Rosničke, Lamači, Tehelnom poli, Delfíne, Zbojničke v Rači a na kúpalisku Krasňany sa bude dať v týchto horúcich dňoch kúpať až do 20:00.

SkryťVypnúť reklamu

Západné a južné Slovensko čakajú v najbližších dňoch horúce tropické dni. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na víkend výstrahu pred vysokými teplotami. V sobotu platí výstraha 1. stupňa pre Bratislavský kraj a niektoré okresy Nitrianskeho, Trnavského a Banskobystrického kraja. Teploty tu môžu dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia. Ešte teplejšie bude v nedeľu, keď teploty v tejto časti krajiny môžu vystúpiť až na 36 stupňov Celzia. V tento deň platí výstraha 2. stupňa pre okresy Bratislava, Malacky, Senica, Skalica, Pezinok, Senec, Trnava, Piešťany, Hlohovec, Galanta, Komárno, Dunajská Streda, Šaľa, Nitra, Topoľčany, Zlaté Moravce, Komárno, Levice, Krupina a Veľký Krtíš.

Bratislava: Kúpaliská

Kúpalisko Delfín je už otvorené.

STaRZ nemenil ceny, no vstupné pri pokladni je obvykle vyššie ako kúpené online


18
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  2. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  3. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  4. Čo bude toto leto in?
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. IAD Investičný Realitný Fond: Kooperativa mieri do Twin City C
  2. Dá sa na Slovensku zbohatnúť poctivo?
  3. V predaji 3-izbových bytov vedie projekt v Dúbravke
  4. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  5. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  6. Čo bude toto leto in?
  7. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  8. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 465
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 909
  3. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 6 451
  4. Kam smerujú peniaze bohatých? 5 633
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 4 147
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 344
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 938
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 459
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 398
  2. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 8 535
  3. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 434
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 8 130
  5. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 136
  6. Otilia Horrocks: Keď sa p. redaktorka Benedikovičová opýtala premiéra Roberta Fica na PPA haciendy... /plus video/ 6 044
  7. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 6 020
  8. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka 5 714
  1. Marian Nanias: Jadrové zbrane – versus - Umelá Inteligencia.
  2. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  3. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  4. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  5. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  6. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  7. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  8. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
SkryťZatvoriť reklamu