SME

Oznam o petícii proti hazardu majú na webe hlavne veľké mestské časti

Na možnosť pripojiť sa k petícii za zákaz hazardu upozorňuje na svojom webe Ružinov, Dúbravka, Karlova Ves, Staré Mesto, Petržalka, Nové Mesto, Rača, ale aj Vrakuňa a Vajnory.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ SME - GABRIEL KUCHTA)

BRATISLAVA.Oznam o súčasnej petícii proti hazardu na území hlavného mesta SR Bratislavy možno nájsť na úvodnej stránke webov deviatich zo 17 mestských častí. Informáciu o petícii uvádzajú najmä väčšie mestské časti.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na možnosť pripojiť sa k petícii za zákaz hazardu upozorňuje na svojom webe Ružinov, Dúbravka, Karlova Ves, Staré Mesto, Petržalka, Nové Mesto, Rača, ale aj Vrakuňa a Vajnory. Odkaz na petíciu má aj stránka hlavného mesta.

Naopak, na stránke Záhorskej Bystrice, Lamača, Devína, Podunajských Biskupíc, Devínskej Novej Vsi, Jaroviec, Rusoviec i Čunova sa informácia o petícii na úvodnej stránke, ani v sekcii novinky, nenachádza.

SkryťVypnúť reklamu

Na to, aby Bratislava mohla prijať VZN o zákaze hazardných hier na svojom území, potrebuje vyzbierať aspoň 120.000 podpisov dospelých Bratislavčanov. Bratislavský primátor a starostovia, ktorí tvoria petičný výbor, dúfajú, že sa im to do konca roka podarí. Petíciu chcú dávať obyvateľom podpisovať na rôznych kultúrnych či športových podujatiach mestských častí.

Petíciu proti hazardu v hlavnom meste spustili primátor Bratislavy a starostovia mestských častí 28. mája. Iniciatívu zdôvodnili tým, že výskyt hazardu i počet kasín a herní v hlavnom meste presiahol únosnú mieru. Poukázali pritom na sociálne problémy i rozvrat rodín, ktoré prináša patologičské hráčstvo. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal pripomenul postoj Brna a Viedne, ktoré hazard zakázali, i to, že podobný krok sa chystá urobiť Praha.

SkryťVypnúť reklamu

Asociácia zábavy a hier a Asociácia prevádzkovateľov videohier však tvrdia, že iniciátori petície sledujú skôr politické ciele ako záujmy občanov mesta. Riešením by podľa nich bolo skôr to, ak by sa mesto či mestské časti obrátili na asociácie s konkrétnymi problémami, týkajúcimi sa jednotlivých prevádzok. Asociácie upozornili aj na to, že plošným zákazom herného priemyslu by Bratislava stratila tiež príjem z odvodov a správnych poplatkov vo výške viac ako 4,5 milióna eur ročne, a to len z hracích automatov a herní.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 94 049
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 921
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 606
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 461
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 728
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 372
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 259
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 689
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Úradujúci prezident USA Donald Trump počas Super Bowlu LIX.

Americký prezident ohlásil, že znižuje clá na 10 percent na tri mesiace.


15
Tlačová konferencia premiéra Fica a Tibora Gašpara.

Prvý prieskum v ére transakčnej dane meria Smeru pokles.


a 1 ďalší 7
Minister zdravotníctva Kamil Šaško.

Účasť odborníkov zrušili v poslednej chvíli.


3
Peter Schutz

Celosvetový chaos spôsobili voliči jedinej superveľmoci.


10
SkryťZatvoriť reklamu