BRATISLAVA. V minulom roku petržalská miestna knižnica zaplatila za takmer 6 000 upomienok 7 800 eur.
Ako informoval Michal Kaliňák z Miestneho úradu Petržalka, knižnica využíva elektronickú poštu, ale ak čitateľ nereaguje na tri upomienky, poštou mu zasielajú štvrtú.
Knižnica na svojej internetovej stránke uvádza, že upomienky sú spoplatnené podľa cenníka služieb. Ak čitateľ nezareaguje na upomienky, knižnica má právo vymáhať vypožičané dokumenty súdnou cestou na jeho náklady.
Po zaslaní prvej písomnej upomienky čitateľovi až do vyrovnania si záväzkov voči knižnici poskytovanie ďalších služieb pozastavia.
Ako ďalej Kaliňák pripomenul, od 16. marca bude objednávanie kníh prostredníctvom internetu vo všetkých desiatich pobočkách petržalskej knižnice. V minulom roku takto vybavili 2 050 objednávok, využívali ju hlavne študenti.