tipy nadnes

DIVADLÁ

19.00 Rómeo a Júlia – SND, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Na konci hry – Malá scéna, Dostojevského rad 7

19.00 Všetko sa posralo – Nová scéna, Kollárovo nám. 20

19.00 Příběhy obyčejného šílenství (Dejvické divadlo) – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5

19.00 Cyrano – Astorka Korzo 90, Nám. SNP 33

19.30 Ďefčátko – GUnaGU hrá v Divadle F7, Františkánske nám. 7

KINÁ

Moja tučná grécka svadba – Polus, 14.30, 16.30, 18.30, 20.30, 22.30; Aupark, 14.25, 16.25, 18.25, 20.25, 22.25; Hviezda, 16.00, 18.00, 20.30; Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30

Amores Perros – Obzor, 19.00; Nádej, 19.00

Mexická jazda – Aupark, 16.50, 19.10, 21.25; Mladosť, 16.00, 18.00, 20.00

Pán Deeds – Náhodný milionár – Polus, 14.50, 20.55; Aupark, 15.35, 17.40; Istropolis, 16.00, 18.15, 20.15

Kocka 2 – Polus, 16.15, 20.15, 22.15; Istropolis Artkino, 17.30, 20.00

Knoflikáři – FK IC.SK, 17.30

Útek do Budína – Polus, 19.15, 21.50; Aupark, 14.10, 16.45, 19.30, 22.14; FK IC.SK, 17.45, 20.30; Senior klub pri FK IC.SK, 11.00

Rok diabla – FK IC.SK, 18.00

Divoké včely – FK IC.SK, 19.30

Svet podľa Prota – FK IC.SK, 20.00

Baraka – Istota, 17.30, 20.00

Čistá duša – FK Nostalgia, 18.30 h

Čokoláda – Kino Café, 16.00, 18.00

Zlez zo stromu – Polus, 16.55, 18.55; Aupark, 14.10, 16.10, 18.10, 20.10

Harry to s vami myslí dobre – Aupark, 21.45

Červený drak – Polus, 17.30, 19.00, 20.10, 21.40; Aupark, 15.00, 17.30, 19.35, 20.05, 22.45

Vzkriesenie – Aupark, 22.15

Agent bez minulosti – Polus, 17.35, 20.05, 22.35; Aupark, 19.40, 22.10

Znamenia – Polus, 15.10, 17.25, 19.45, 22.00; Aupark, 15.00, 17.15, 18.15, 19.30, 20.30, 21.45, 22.45

Doba ľadová – Polus, 15.15, 17.10; Aupark, 14.05, 16.00, 17.55, 19.55

Residentevil – Aupark, 14.50, 19.05

XXX – Polus, 15.05; Aupark, 14.35, 17.00

Insomnia – Aupark, 22.10

Kruté radosti – Aupark, 19.45, 22.05

Minority report – Aupark, 15.00, 18.00, 21.00

Myšiak Stuart Little 2 – Polus, 15.30, 17.20; Aupark, 15.45, 17.40

Lilo a Stitch – Aupark, 14.55

Sexy vtáci – Polus, 14.15, 18.15

Slovenský film 2002 – FK IC.SK:

Pásmo dokumentárnych filmov VŠMU, 13.00

Pásmo dokumentárnych filmov: Tucet, Família, V tieni, 14.00

Pásmo dokumentárnych filmov: Z labyrintu sveta do raja duše, Jan Saudek – známy, neznámy, Tucet: Milan Lasica, Ivan Galamboš – Reštaurovanie antifonár, Život v rozprávke, 18.00

Dva pohľady na rovnakú tému: Farebné kamienky, Absolut Warhola, 20.15

Poznámka: FK.IC.SK je filmový klub v bývalom Charlie centre na Špitálskej 5

KONCERTY A PODUJATIA

8.00 Lotéria Jacobs, natáčanie TV Markíza – SD Trnávka, Bulharská 60

8.00 Kriminalita mládeže, cyklus prednášok – Klub Slniečko, Furdekova 6/a

10.00 Kovačica – sláv. stretnutie dolnozemských Slovákov z býv. Juhoslávie na Slovensku – SD Trnávka, Bulharská 60

10.30 Čas dohviezdnych večerov – SK Nové Mesto, Vajnorská 21

15.00 Zväz postihnutých civilizačnými chorobami – CC Centrum, Jiráskova 3

16.00 Šachový turnaj pre návštevníkov – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3

17.00 Frivolitky – M Klub, Rovniankova 3

17.00, 19.30 Albrechtovo kvarteto – Štúdio 2 SRo, Mýtna 18

18.00 Stretnutia v tme, benefičný koncert – Koncertné štúdio 1 Slov. rozhlasu, Mýtna 18

18.00 Meditáciou za hranice využívaných možností človeka, prednáška – SD Prievoz, Kaštieľska 30

18.30 Logoterapia na pomoc obetiam násilia a zneužitia – Quo vadis, Hurbanovo nám. 1

19.00 Cappella Istropolitana, Slov. filharmonický zbor – SF koncertná sieň, Palackého 2

19.00 Pocta Lýdii Vadkerti-Gavorníkovej – V-klub, Nám. SNP 12

Nová slovenská hudba:

17.00 Janárčeková: Quadratura pre sólové violončelo, L. Burlas: Sláčikové kvarteto č. 3, Kardoš: Sláčikové kvarteto č. 5 op. 58, Boroš: Sláčikové kvarteto. Účinkujú J. Lupták (violončelo), Albrechtovo kvarteto, Z. Paštéková (I. husle), A. Drmolová (II. husle), L. Hošková (viola), K. Kleinová (violončelo) – Štúdio 2 SRo, Mýtna 1

19.30 Slovenský rozhlas, Štúdio 2 Pospíšil: Sláčikové kvarteto č. 4, op. 72, P. Malovec: Kyrie, Rautavaara: Sláčikové kvarteto č. 3 op. 18, Zach: Lie Back In An Arm Chair, Rudolf: Ymro. Účinkujú J. Pastorková (soprán), Moyzesovo kvarteto, S. Mucha (I. husle), F. Török (II. husle), A. Lakatoš (viola), J. Slávik (violončelo) – Šúdio 2 SRo, Mátna 1

Spreivodné podujatie: Hudba slovenských skladateľov v slovenskom filme – FK IC.SK (bývalé Charlie‘s, Centrum), kinosála č. 3:

9.00 – 12.00 Beger: Dedo Siváň, M. Bázlik: Kraslice, Novák: Štyridsaťštyri

13.00 – 16.00 Šimai: Dita na pošte, Kupkovič: Ohnivé rieky, Zeljenka: Drak sa vracia

PRE DETI

9.30, 14.00 Tri prasiatka, rozprávkový muzikál – SD Nivy, Súťažná 18

10.00, 14.00 Paťa a piráti – Divadlo a.ha, Dunajská 36

10.00 Veľký primáš Baro, rozprávka – Bibiana, Panská 41

10.00 Kreslím, tvorím, maľujem – Klub 22, Vavilovova 22

13.30 Hudbárik, hudobné podujatie – M Klub, Rovniankova 3

13.30 Čo sa stalo v Tučifraskove – Klub Slniečko, Furdekova 6/a

14.00 Tajomné slovíčka, výtvarno-tvorivé dielne – CC Centrum, Jiráskova 3

16.30 Tri prasiatka, divadelné predst. – DK Ružinov, Ružinovská 26

16.30 Predstavujú sa…, vystúpenie žiakov ZUČ Exnárova – DK Ružinov, Ružinovská 26

DISKOTÉKY

Back to 80s, DJ Jaro – Casey, Botanická 35

Oldies Hitmania, DJ Vojto – Club 39, Mlynská dolina

Metro Live: Rain – Metro music club, Suché mýto

VÝSTAVY

Vladimír Popovič: Retrospektíva – SNG, Esterházyho palác, do 24. novembra

Fulla a Slovenský svet – SNG, Dvorana, Námestie SNP 33, do januára 2003

Cesty k Nílu, po stopách dávnej civilizácie starého Egypta – Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut – pia 10.00 – 17.00, so – ne 11.00 – 18.00, do 24. novembra

Medzi Saharou a tropickými pralesmi, za tajomstvami prírody a kultúr stredozápadnej Afriky – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr. 2, ut – ne 9.00 – 17.00, do 31. januára

15 maďarských súčasných sochárov – GMB, Pálffyho palác, Panská 19, do 8. decembra

Victoria Security Printing – Typo & Ars galéria, Roľnícka 369, do 22. novembra

Ad Snijeders: Retrospective – Múzeum Danubiana, do 15. novembra

Max Bill: Grafiky, objekty, obrazy – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 -18.00, do 31. decembra

Emil Venkov: Posolstvo – Múzeum Danubiana, do 15. novembra

Ladislav Berger: Stretneme sa v nekonečne – Štúdio L+S, Nám. 1. mája, do 14. novembra

Ján Štrba: Portréty – SNG Galéria insitného umenia v Pezinku, Cajlanská 255, ut – ne 10.00 – 17.00, do 2. decembra

Viktor Hulík: Grafika – galéria Komart, Zámočnícka 8, do 31. decembra

Dana Kleinert: Pletky s vláknom – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 29. novembra

Jaro Jelenek: Osamelý krasokorčuliar – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00, do 24. novembra

Ľuba Prudilová-Dohnányová, Karol Prudil – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00, do 22. novembra

Tibor Bártfay: Poďakovanie – galéria Miro, Košická 56, po – pia 9.00 – 17.00, so – ne 9.00 – 15.00, do 30. novembra

Očami Sony – zákaznícke centrum Sony, Carlton-Savoy, Mostová ul., do 15. novembra

Andy Warhol – Daniel Brogyányi, portréty židov – galéria SPP, Drevená 4, do 28. novembra

Karin Lunterová-Patucová a Ivan Patúc: Raj 2002, kresba, sochya keramika – SD Prievoz, Kaštieľska 30, po – pia 10.00 – 18.00, do 5. decembra

Mesiac fotografie:

Ruský piktorializmus – SNG, Esterházyho palác, do 28. novembra

Keith Carter, fotografie – Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00, do 19. novembra

Moskva očami fotografov 20. a 21. storočia – Mestské múzeum, do 30. novembra

Henri Cartier Bresson – GMB, Pálffyho palác, Panská 19, do 16. decembra

Stefan Liewehr: Florida na Ottakringu – Rakúske kultúrne fórum, Zelená 7, do 30. novembra

Madame Yevonde – Glass Art Gallery Simone, Kollárovo nám. 16, ut – pia 13.00 – 18.00, so 11.00 – 14.00, do 30. novembra

Ladislav Foltyn – K. F. A. Gallery, Karpatská 11, po – pia 8.30 – 16.30, do 28. novembra

Ivan Matejka – galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00, do 1. dcembra

Kostas Argyris: Život mníchov na hore Athos – Quo Vadis, Hurbanovo nám. 1, po – pia 16.00 – 20.00, do 28. novembra

Nata Pirtskhlava – Umelecká beseda slovenská, do 24. novembra

Svyatoslav Ponomarev – Umelecká beseda slovenská, Dostojevského rad 2, ut – ne 13.00 – 18.00, do 30. novembra

Jozef Ondzik: Slovensko 2002 – V-klub, Nám. SNP 12, po – pia 10.00 – 17.00, do 29. novembra

Život divadla, divadlo života: Holomíček, Ordolis, Szilágyi, Vančo – Galéria F7, Františkánske nám. 7, do 29. novembra

Ingrid Patočková: Banálne príbehy – Galérium ŠUV J. Vydru, Dúbravská cesta 11, po – pia 8.00 – 18.00, do 30. novembra

Digital Olympus: Bán, Bartoš, Nimcová, Sadloňová, Špirka – Artotéka, Kapucínska 1, po, str, št 12.00 – 17.30, ut, pia 10.00 – 16.00, do 30. novembra

Les 5 amis – 5 priateľov – galéria Medium, Hviezdoslavovo nám., po – pia 10.00 – 17.00, so 10.00 – 16.00, do 30. novembra

Sylwia Kowalczyk – Galéria Café Parnas, Panská 12, po – pia 8.30 – 24.00, so 15.00 – 24.00, ne 15.00 – 23.00, do 30. novembra

Vlad Nanca – koncertná sieň Klarisky, Farská 4, ut – ne 14.00 – 18.00, do 24. novembra

G. Micevski & B. Karanovic – Galéria X, Zámočnícka 5, po – pia 13.00 – 18.00, so 13.00 – 17.00, do 24. novembra

Guennadi Maslov – galéria Slovenskej poisťovne, Dostojevského rad 28, po – pia 8.00 – 16.00, do 30. novembra

Milan Czapay – Internet café No. 1, Dobrovičova 8, po – pia 9.00 – 23.00, so 11.00 – 23.00, ne 14.00 – 22.00, do 30. novembra

Hynek Alt – K Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 11. novembra

P. M. Lauritis – Výstavná sieň Pálffyho letné sídlo, Zámocká 47, ut – ne 13.00 – 18.00, do 30. novembra

Stefan Liewehr – Rakúske kultúrne fórum, Zelená 6, po – št 10.00 – 18.00, pia 10.00 – 16.00, do 30. novembra

Krzysztof Gieraltowski – Poľský inštitút, Nám. SNP 27, po – pia 9.00 – 18.00, do 30. novembra

Bamako – Francúzsky inštitút, Sedlárska 7, po – št 9.00 – 13.00, 14.00 – 17.00, do 30. novembra

Emil Christov – Bulharské kultúrne stredisko, Jesenského 7, po – pia 9.00 – 17.30, do 30. novembra

Roman Bezjak – Goethe Institut, Panenská 33, po – št 9.00 – 12.00, 13.30 – 18.00, pia 9.00 – 13.00, do 6. decembra

Tono Stano – České centrum, Hviezdoslavovo nám. 8, po – pia 13.00 – 17.00, do 30. novembra

Dezsö Szabó – Kultúrny inštitút Maďarskej republiky, Palisády 54, po – pia 9.00 – 16.00, do 30. novembra

W. Ropp: Fotograf detskej duše – Bibiana, Panská 41, 1. decembra

Najčítanejšie na SME Bratislava


Inzercia - Tlačové správy


  1. Projekt Zig Zag dokázal, že Slováci túžia po zaujímavom bývaní
  2. Kam chodí Gordulič na vtipy? Ako sa rodí Grape? Zisti to sám
  3. Hyundai Kona prekvapí výbavou aj dizajnom
  4. Top First moment dovolenky na leto 2018
  5. Na tohtoročných trhoch pred Auparkom vystúpi aj Katka Koščová
  6. Elektronizácia verejnej správy? V Nemecku je rozhodnuté
  7. Toto sú najlepší umelci za uplynulý rok
  8. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 7,25 % p.a.
  9. Reportáž: Jaternice a klobásy pred jedením netreba šúpať
  10. Slováci triedia lepšie
  1. Projekt Zig Zag dokázal, že Slováci túžia po zaujímavom bývaní
  2. Kam chodí Gordulič na vtipy? Ako sa rodí Grape? Zisti to sám
  3. Riešenia pre hnedú planétu
  4. Veľtrh vzdelávania v Srbsku
  5. Exkurzia študijných programov AKP a PSA SvF STU v Bratislave
  6. Top First moment dovolenky na leto 2018
  7. Hyundai Kona prekvapí výbavou aj dizajnom
  8. Na tohtoročných trhoch pred Auparkom vystúpi aj Katka Koščová
  9. Elektronizácia verejnej správy? V Nemecku je rozhodnuté
  10. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 7,25 % p.a.
  1. Top First moment dovolenky na leto 2018 19 017
  2. Reportáž: Jaternice a klobásy pred jedením netreba šúpať 6 939
  3. Hyundai Kona prekvapí výbavou aj dizajnom 5 996
  4. Ako pôjdu vlaky po novom? Mení sa cestovný poriadok 3 134
  5. Toto sú najlepší umelci za uplynulý rok 2 461
  6. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 2 000
  7. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 7,25 % p.a. 1 982
  8. Elektronizácia verejnej správy? V Nemecku je rozhodnuté 1 743
  9. Na tohtoročných trhoch pred Auparkom vystúpi aj Katka Koščová 1 611
  10. Slováci triedia lepšie 1 212