tipy nadnes

DIVADLÁ


Krzysztof Gieraltowski

19.00 Carmen – SND, Hviezdoslavovo nám. 1

19.00 Krajčírky – Malá scéna, Dostojevského rad 7

19.00 Klietka bláznov – Nová scéna, Kollárovo nám. 20

19.00 Černí býci (Divadelní spolek Kašpar) – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5

19.00 Cyrano – Astorka Korzo 90, Nám. SNP 33

19.00 Slečna Júlia – Mestské divadlo, Klub Čierny havran, Biela 6

19.00 Na jeden dotyk – RND, Škultétyho 5

19.30 Gotika – GUnaGU hrá v Divadle F7, Františkánske nám. 7

KINÁ

Moja tučná grécka svadba – Polus, 14.30, 16.30, 18.30, 20.30, 22.30; Aupark, 14.25, 16.25, 18.25, 20.25, 22.25; Hviezda, 16.00, 18.00, 20.30; Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30

Amores Perros – Obzor, 19.00

Mexická jazda – Aupark, 16.50, 19.10, 21.25; Mladosť, 16.00, 18.00, 20.00

Agent bez minulosti – Polus, 17.35, 20.05, 22.35; Aupark, 19.40, 22.10; Nádej, 17.30, 20.00

Pán Deeds – Náhodný milionár – Polus, 14.50, 20.55; Aupark, 15.35, 17.40; Istropolis, 16.00, 18.15, 20.15

Kocka 2 – Polus, 16.15, 20.15, 22.15; Istropolis Artkino, 17.30, 20.00

Neposlušné koliesko, Nevesta hôľ – FK IC.SK, 13.00 – 16.00

Konflikáři – FK IC.SK, 17.30

Útek do Budína – Polus, 19.15, 21.50; Aupark, 14.10, 16.45, 19.30, 22.15; FK IC.SK, 17.45, 20.30

Rok diabla – FK IC.SK, 18.00

Divoké včely – FK IC.SK, 19.30

Svet podľa Prota – FK IC.SK, 20.00

Blafuj ako Beckham – Polus, 15.20; Istota, 17.30, 20.00

Malena – Kino Café, 16.00, 18.00

Zlez zo stromu – Polus, 16.55, 18.55; Aupark, 14.10, 16.10, 18.10, 20.10

Harry to s vami myslí dobre – Aupark, 21.45

Červený drak – Polus, 17.30, 19.00, 20.10, 21.40; Aupark, 15.00, 17.30, 19.35, 20.05, 22.45

Vzkriesenie – Polus, 17.30, 19.30, 21.25; Aupark, 22.15

Znamenia – Polus, 15.10, 17.25, 19.45, 22.00; Aupark, 15.00, 17.15, 18.15, 19.30, 20.30, 21.45, 22.45

Doba ľadová – Polus, 15.15, 17.10; Aupark, 14.05, 16.00, 17.55, 19.55

Residentevil – Polus, 15.25; Aupark, 14.50, 19.05

XXX – Polus, 15.05; Aupark, 14.35, 17.00

Insomnia – Aupark, 22.10

Kruté radosti – Aupark, 19.45, 22.05

Minority report – Aupark, 15.00, 18.00, 21.00

Myšiak Stuart Little 2 – Polus, 15.30, 17.20; Aupark, 15.45, 17.40

Lilo a Stitich – Aupark, 14.55

Sexy vtáci – Polus, 14.15, 18.15

Slovenský film 2002 – FK IC.SK:

Pásmo televíznej publicistiky: Paľba, Lampáreň, 14.00

Pásmo dokumentárnych filmov: Čačipen, Propeler – Odin, Propeler – Anfita, Sibír, My, ktorí sme stále tu, 16.00

Slovenskí tvorcovia vo Febiu Praha: GEN, Cestománia, 18.00

Dokumenty režiséra Martina Šulíka: Nenakrútené filmy Juraja J., Klíč k určovaní trpaslíků aneb Poslední cesta Lemuela Gulivera

Poznámka: FK.IC.SK je filmový klub v bývalom Charlie centre na Špitálskej 5

PRE DETI

9.00 Čo všetko dokážeme, výstavka ručných prác handicapovanej mládeže z org. Prima – SD Prievoz, Kaštieľska 30

9.30 Vodník Čľup – Klub Slniečko, Furdekova 6/a

10.00 Kreslím, tvorím, maľujem – Klub 22, Vavilovova 22

14.00 Veľký primáš Baro, rozprávka – Bibiana, Panská 41

14.00 Povedali povedačky, že straky sú rapotačky, kvíz pre 1. ročník ZŠ – SD Prievoz, Kaštieľská 30

14.00 Papierové korále, nesmú chýbať na bále, výtvarno-tvorivé dielne – M Klub, Rovniankova 3

14.00 Tajomné slovíčka, výtvarno-tvorivé dielne – CC Centrum, Jiráskova 3

16.00 Krása v pohybe, prehliadka nefolklórneho tanca – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3

18.00 Kto v domčeku býva? – Klub 22, Vavilovova 22

19.00 The Budapest Gypsy Symphony Orchestra, Věra Bílá & Kale – športová hala Pasienky

DISKOTÉKY

Rock Live: T-R Rock Band – Aligator, Laurinská 7

Whisky Party, DJ Jaro – Casey, Botanická 35

Oldies Party, DJ Mayoo – Club 39, Mlynská dolina

Príležitosť pre talenty – Mamut Pub, Rajská

Metro Music Café – Metro music club, Suché mýto

KONCERTY A PODUJATIA

9.00 Dejiny hudby II, koncert – DK Ružinov, Ružinovská 26

16.00 Biliardový turnaj pre návštevníkov – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3

17.00 Dychové filharmonické okteto – Štúdio 2 SRo, Mýtna 18

18.30 E. Steinová: Kontemplácia kríža a my, III. časť – Quo vadis, Hurbanovo nám. 1

18.00 My a tí „iní“, multikulinárny večer s Amnesty International: Vietnam – V-klub, Nám. SNP 12

19.00 Baroková hudba zo Škandinávie – SF Malá sála, Palackého 2

19.30 Koncert z umelecky spracovaného folklóru – Štúdio 2 SRo, Mýtna 18

20.00 The Budapest Gypsy Symphony Orchestra a Věra Bílá – športová hala Pasienky

Nová slovenská hudba:

17.00 Konečný: 2. sonáta pre klavír, Hochel: Stereovariácie pre 2 klavíry, I. Bázlik: Štyri skladby pre dychové okteto, Gahér: Monodráma bez slov, Gašparík: Musica per pianoforte e quattro mani e percusione batteria, op. 45. Účinkujú D. Kardošová – (klavír), P. Čerman (klavír), T. Ghillány (klavír), Dychové filharmonické okteto, J. Valášková (soprán), R. Kákoni (akordeón), T. Lenková (klavír), R. Mrázik (bicie nástroje) – Štúdio 2 SRo, Mýtna 1

19.30 Jantoščiak: Švetovske, A. Móži: Stojí hruška v poli, J. Malovec: Podvečer na salaši, I. Bázlik: Dve piesne z Gemera, Faltus: Hriech?, Andrašovan: Kamaráti moji, Dubecký: Vianočné nebo hviezd, Bagin: Dve ľudové balady, Domanský: Pod Makytou, Kubička: Fašiangy, Koňakovská: Riekanky a hry, Demo: Helelo, helelo, Čorej: Z dzešatoho valala. Účinkujú M. Doboš (barytón), D. Bezačinská (soprán), Orchester ľudových nástrojov vedie M. Dudík, diriguje M. Šmíd, Spevácky zbor Lúčnice – sóla Z. Karamanová, E. Planková, P. Štauderová, B. Benzírová, J. Chlpík, R. Hajach, Z. Hamerlik, R. Puškár (píšťalky), M. Vach (dirigent) – Štúdio 1 SRo, Mýtna 1

Sprievodné podujatie: Hudba slovenských skladateľov v slovenskom filme – FK IC.SK (bývalé Charlie‘s, Centrum), kinosála č. 3:

9.00 – 12.00 Holoubek: Učiteľka, Zimmer: Samo Chalupka, Andrašovan: Rodná zem

13.00 – 16.00 J. Malovec: Dita vo vzduchu, Lexmann: Selekcia, Dubovský: Neposlušné koliesko, Stračina: Nevesta hôľ

VÝSTAVY

Vladimír Popovič: Retrospektíva – SNG, Esterházyho palác, do 24. novembra

Fulla a Slovenský svet – SNG, Dvorana, Námestie SNP 33, do januára 2003

Cesty k Nílu, po stopách dávnej civilizácie starého Egypta – Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut – pia 10.00 – 17.00, so – ne 11.00 – 18.00, do 24. novembra

Medzi Saharou a tropickými pralesmi, za tajomstvami prírody a kultúr stredozápadnej Afriky – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr. 2, ut – ne 9.00 – 17.00, do 31. januára

15 maďarských súčasných sochárov – GMB, Pálffyho palác, Panská 19, do 8. decembra

Victoria Security Printing – Typo & Ars galéria, Roľnícka 369, do 22. novembra

Ad Snijeders: Retrospective – Múzeum Danubiana, do 15. novembra

Emil Venkov: Posolstvo – Múzeum Danubiana, do 15. novembra

Max Bill: Grafiky, objekty, obrazy – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 -18.00, do 31. decembra

Ladislav Berger: Stretneme sa v nekonečne – Štúdio L+S, Nám. 1. mája, do 14. novembra

Ján Štrba: Portréty – SNG Galéria insitného umenia v Pezinku, Cajlanská 255, ut – ne 10.00 – 17.00, do 2. decembra

Viktor Hulík: Grafika – galéria Komart, Zámočnícka 8, do 31. decembra

Dana Kleinert: Pletky s vláknom – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 29. novembra

Jaro Jelenek: Osamelý krasokorčuliar – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00, do 24. novembra

Ľuba Prudilová-Dohnányová, Karol Prudil – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00, do 22. novembra

Tibor Bártfay: Poďakovanie – galéria Miro, Košická 56, po – pia 9.00 – 17.00, so – ne 9.00 – 15.00, do 30. novembra

Očami Sony – zákaznícke centrum Sony, Carlton-Savoy, Mostová ul., do 15. novembra

Andy Warhol – Daniel Brogyányi, portréty židov – galéria SPP, Drevená 4, do 28. novembra

Karin Lunterová-Patucová a Ivan Patúc: Raj 2002, kresba, sochy a keramika – SD Prievoz, Kaštieľska 30, po – pia 10.00 – 18.00, do 5. decembra

Mesiac fotografie:

Ruský piktorializmus – SNG, Esterházyho palác, do 28. novembra

Keith Carter, fotografie – Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00, do 19. novembra

Moskva očami fotografov 20. a 21. storočia – Mestské múzeum, do 30. novembra

Henri Cartier Bresson – GMB, Pálffyho palác, Panská 19, do 16. decembra

Stefan Liewehr: Florida na Ottakringu – Rakúske kultúrne fórum, Zelená 7, do 30. novembra

Madame Yevonde – Glass Art Gallery Simone, Kollárovo nám. 16, ut – pia 13.00 – 18.00, so 11.00 – 14.00, do 30. novembra

Ladislav Foltyn – K. F. A. Gallery, Karpatská 11, po – pia 8.30 – 16.30, do 28. novembra

Ivan Matejka – galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00, do 1. dcembra

Kostas Argyris: Život mníchov na hore Athos – Quo Vadis, Hurbanovo nám. 1, po – pia 16.00 – 20.00, do 28. novembra

Svyatoslav Ponomarev – Umelecká beseda slovenská, Dostojevského rad 2, ut – ne 13.00 – 18.00, do 30. novembra

Nata Pirtskhlava – Umelecká beseda slovenská, do 24. novembra

Jozef Ondzik: Slovensko 2002 – V-klub, Nám. SNP 12, po – pia 10.00 – 17.00, do 29. novembra

Život divadla, divadlo života: Holomíček, Ordolis, Szilágyi, Vančo – Galéria F7, Františkánske nám. 7, do 29. novembra

Ingrid Patočková: Banálne príbehy – Galérium ŠUV J. Vydru, Dúbravská cesta 11, po – pia 8.00 – 18.00, do 30. novembra

Digital Olympus: Bán, Bartoš, Nimcová, Sadloňová, Špirka – Artotéka, Kapucínska 1, po, str, št 12.00 – 17.30, ut, pia 10.00 – 16.00, do 30. novembra

Les 5 amis – 5 priateľov – galéria Medium, Hviezdoslavovo nám., po – pia 10.00 – 17.00, so 10.00 – 16.00, do 30. novembra

Sylwia Kowalczyk – Galéria Café Parnas, Panská 12, po – pia 8.30 – 24.00, so 15.00 – 24.00, ne 15.00 – 23.00, do 30. novembra

Vlad Nanca – koncertná sieň Klarisky, Farská 4, ut – ne 14.00 – 18.00, do 24. novembra

G. Micevski & B. Karanovic – Galéria X, Zámočnícka 5, po – pia 13.00 – 18.00, so 13.00 – 17.00, do 24. novembra

Guennadi Maslov – galéria Slovenskej poisťovne, Dostojevského rad 28, po – pia 8.00 – 16.00, do 30. novembra

Milan Czapay – Internet café No. 1, Dobrovičova 8, po – pia 9.00 – 23.00, so 11.00 – 23.00, ne 14.00 – 22.00, do 30. novembra

Hynek Alt – K Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 11. novembra

P. M. Lauritis – Výstavná sieň Pálffyho letné sídlo, Zámocká 47, ut – ne 13.00 – 18.00, do 30. novembra

Stefan Liewehr – Rakúske kultúrne fórum, Zelená 6, po – št 10.00 – 18.00, pia 10.00 – 16.00, do 30. novembra

Krzysztof Gieraltowski – Poľský inštitút, Nám. SNP 27, po – pia 9.00 – 18.00, do 30. novembra

Bamako – Francúzsky inštitút, Sedlárska 7, po – št 9.00 – 13.00, 14.00 – 17.00, do 30. novembra

Emil Christov – Bulharské kultúrne stredisko, Jesenského 7, po – pia 9.00 – 17.30, do 30. novembra

Roman Bezjak – Goetheho inštitút, Panenská 33, po – št 9.00 – 12.00, 13.30 – 18.00, pia 9.00 – 13.00, do 6. decembra

Tono Stano – České centrum, Hviezdoslavovo nám. 8, po – pia 13.00 – 17.00, do 30. novembra

Dezsö Szabó – Kultúrny inštitút Maďarskej republiky, Palisády 54, po – pia 9.00 – 16.00, do 30. novembra

W. Ropp: Fotograf detskej duše – Bibiana, Panská 41, 1. decembra

Najčítanejšie na SME Bratislava


Inzercia - Tlačové správy


  1. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
  2. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
  3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  4. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
  5. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy
  6. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku
  7. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate
  8. Kam do tepla v januári?
  9. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely
  10. Konzultácia so svetovými odborníkmi dokáže zachrániť život
  1. V centre našej pozornosti sú zákazníci. Už 50 rokov
  2. Začiatok roka patrí dani z nehnuteľností
  3. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných
  4. Tipy pre atraktívne poprsie po dojčení. Plastike povedzte nie
  5. Stanovisko spoločnosti Advokátska kancelária JUDr. Radomír Bžán
  6. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy
  7. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur
  8. Denník SME oslavuje 25 rokov rekordným počtom predplatiteľov
  9. Najinzerovanejšie zánovné auto roku 2017? Mnohých to prekvapí
  10. Stavebná fakulta STU pozýva na Deň otvorených dverí!
  1. Iba dnes: Narodeninové predplatné SME.sk za 25 eur 16 220
  2. Leto 2018 v Grécku s odletom z Bratislavy 8 177
  3. Tatra banka spustila najmodernejší internet banking pre firmy 4 684
  4. Demänovku mieša iba jeden človek. Ako si strážia receptúru? 2 830
  5. Volkswagen T-Roc: Pre nerozhodných 2 663
  6. Dlhopisy 7,25 % p.a. majú najvýhodnejšiu nákupnú cenu v roku 2 323
  7. Kam do tepla v januári? 2 304
  8. First moment Turecko: využite zľavy na špičkové hotely 2 061
  9. Divoký Island: cesta ostrovom ľadu a ohňa 1 212
  10. Zelené Grunty vám ponúknu viac, ako očakávate 1 212