BRATISLAVA. Za predraženie stavebných prác pri výstavbe voľnočasového areálu v bratislavskom Lamači je podľa mestskej časti zodpovedný projektant. Od spoločnosti, ktorá pripravovala projekt, preto žiada náhradu škody vo výške viac ako 29-tisíc eur.
Starosta Lamača Peter Šramko na dnešnom zasadaní miestneho zastupiteľstva (MZ) informoval, že už požiadal spoločnosť SB Partners, aby sumu do 30. júna uhradila.
Škody sú kvalifikované ako chyby zhotoveného diela projektovej dokumentácie "Voľnočasový areál s multifunkčným využitím na Malokarpatskom námestí 1". V dôsledku týchto chýb sa musia pre dokončenie diela zrealizovať dodatočné výkopové, búracie a zhutňovacie práce.
O potrebe dodatočných prác informoval starosta Lamača poslancov miestneho zastupiteľstva už 13. marca, necelý mesiac po začatí výstavby voľnočasového areálu. Poslanci zastupiteľstva vtedy upozornili v súvislosti s nevyhnutnými zmenami projektu na riziko nepreplatenia peňazí z eurofondov.
Lamačský projekt získal prostriedky z Operačného projektu Bratislavský kraj v rámci výzvy Regenerácia sídel.
Multifunkčný areál s umelým povrchom a osvetlením sa stavia na mieste doposiaľ nevyužitého priestoru vedľa základnej školy. Areál s novými vstupmi a vynoveným chodníkom ponúkne športové možnosti pre deti, mládež, ale aj seniorov. Pôvodná projektová cena 526-tisíc eur sa v tendri znížila na necelých 367-tisíc eur bez DPH.