– Výprava slovenských šermiarov odcestovala na juniorské majstrovstvá Európy do Talianska. Výpravu tvorili iba zástupcovia bratislavských klubov, v ktorých sa v poslednom období sústredila kompletná slovenská špička. Naši reprezentanti sa prvýkrát predstavili v stredu, súťaž družstiev sa konala v sobotu.
– Na Hviezdoslavovom námestí začali inštalovať umelé klzisko. Už štvrtú zimu sa budú môcť Bratislavčania korčuľovať priamo v centre mesta. Otvorenie je naplánované na 30. novembra.
Utorok 5. november
– Na mimoriadnom valnom zhromaždení akciovej spoločnosti Metro odvolali z funkcie predsedu predstavenstva Vladímíra Kovalčíka. Novým predsedom predstavenstva sa stal Ladislav Csáder. Za dôvod odvolania označil námestník primátora František Dej skutočnosť, že Kovalčík nesplnil uznesenie valného zhromaždenia, ktoré predstavenstvo zaviazalo pokračovať v zmysle súťažných podmienok tendra tak, aby nedošlo k oneskorenému začiatku výstavby mosta Košická.
Streda 6. november
– Tri výročné ceny a deväť prémií Spolku slovenských spisovateľov za rok 2001 udelili v Bratislave. Cenu za prózu získal Ján Tužinský za knihu Sklené oko, za literatúru faktu Otakar Kořínek za dielo Washington – Sedem rokov v centre moci a cenu za literárnu vedu prisúdila porota kolektívu autorov Augustín Maťovčík, Peter Cabaj, Margita Ďurovčíková, Pavol Parenička a Tomáš Winkler za Slovník slovenských spisovateľov 20. storočia.
Štvrtok 7. november
Klub SDKÚ využil na zasadnutí mestského zastupiteľstva obštrukciu. Pri hlasovaní o programe sa poslanci SDKÚ neprezentovali. Tým nebolo zastupiteľstvo uznášania schopné – prezentovalo sa len 31 poslancov, pričom ich musí byť najmenej 41. Dôvodom bojkotovania zasadnutia zastupiteľstva klubom SDKÚ podľa Petra Gandla boli rozsiahle zmeny v programe, ktoré urobili primátor a riaditeľ magistrátu v poslednej chvíli.
V Inchebe otvorili 10. ročník medzinárodného knižného veľtrhu Bibliotéka. Svoje najúspešnejšie produkty predstavilo 135 vystavovateľských subjektov z deviatich európskych krajín. Spoločne s Bibliotékou organizátori podujatia sprístupnili aj v poradí siedmu medzinárodnú výstavu vzdelávania a didaktickej techniky s názvom Pedagogika a veľtržnú výstavu určenú staršej generácii Senior. Obe výstavy aj veľtrh sa skončili 10. novembra.
Piatok 8. november
Staronemecký zvyk – oslavy svätého Martina Martinstag sa uskutočnili v záhrade Horárne Horský park. Pozvané boli deti s rodičmi, ktoré prišli do horárne s lampiónom alebo lampášom, a ktoré mali chuť stráviť začiatok noci pri ohňoch, čaji a nemeckých pesničkách spolu s deťmi z „nemeckej“ základnej školy na Hlbokej ulici.
Sobota 9. november
– Slávnosť vinohradníkov a vinárov v podobe požehnania mladého vína sa konala v Rači. Kresťanský akt vykonali tamojší kňazi – rímskatolícky kňaz Miloš Kohútek a evanjelický Dušan Kováčik. Je to štvrtý ročník novej tradície. Okrem domácich sa na podujatí zúčastnili vinári z malokarpatského regiónu, ba aj z Moravy.
– Komediálny balet slávneho francúzskeho choreografa Máriusa Petipu na hudbu Ludwiga A. Minkusa Don Quijote uviedol v obnovenej premiére Balet Slovenského národného divadla.
Nedeľa 10. november
– Prehliadku deviatého ročníka Festivalu českého divadla v Štúdiu L + S otvorilo Divadlo Járy Cimrmana. (lg)