11.00 Tajomný kľúč – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Panna Orleánska – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Všetko sa posralo – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Tančiareň – DPOH, Laurinská 24
19.00 Scény z manželského života – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Ja som optimista – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.00 Tata – RND, Škultétyho 5
19.00 Večierok – Astorka Korzo, Nám. SNP 33
KINÁ
Doba ľadová – Hviezda, 15.30, 17.00; Polus, 14.00, 15.15, 15.50, 17.10; Aupark, 14.05, 16.00, 17.55, 19.55
Sexy vtáci – Hviezda, 18.30, 20.30; Polus, 14.30, 16.30, 18.35
Putovanie vtákov – Obzor, 18.00, 20.00; FK IC.SK, 18.15
Csocsó alebo Nech žije Prvý máj – Mladosť, 17.00
Za zákrutou – Mladosť, 19.30
40 dní a 40 nocí – Nádej, 17.30, 20.00
Pán Deeds – Náhodný milionár – Istropolis, 16.00, 18.15, 20.15; Polus, 14.10, 16.20, 18.30, 20.40; Aupark, 14.20, 16.35, 18.30, 20.35, 22.40
Sex a Lucia – Istropolis ART/kino, 17.30, 20.15; Aupark, 21.50
Profily slov. dokum.: R. Urc – FK IC.SK, 17.00
Baraka – FK IC.SK, 18.00; ARTkino Za zrkadlom, 20.11
Kruté radosti – FK IC.SK, 18.30; Aupark, 16.10, 20.15
Rok diabla – FK IC.SK, 19.30; Aupark, 14.15, 18.20, 22.20
Samotári – FK IC.SK, 20.00
Mulholland drive – FK IC.SK, 20.15
Blafuj ako Beckham – FK IC.SK, 20.30; Polus, 15.20; Aupark, 14.15, 16.30
Gosford park – FK Nostalgia, 18.30
Leto stratených bozkov – ARTkino Lúky, 20.00
Červený drak – Polus, 17.30, 19.00, 20.10, 21.40, 22.45; Aupark, 15.00, 17.30, 19.10, 20.05, 21.45, 22.45
Halloween: Vzkriesenie – Polus, 17.30, 19.30, 21.25; Aupark, 18.45, 20.45, 22.40
XXX – Polus, 21.45; Aupark, 15.15, 17.40, 22.00
Agent bez minulosti – Polus, 17.35, 20.05, 22.35; Aupark, 17.30, 20.00, 22.30
Myšiak Stuart Little 2 – Polus, 15.30, 17.20; Aupark, 15.35, 17.35
Resident Evil – Polus, 15.25; Aupark, 14.50, 19.05
Znamenia – Polus, 15.10, 17.25, 19.45, 20.35, 22.00; Aupark, 14.00, 15.00, 16.10, 17.15, 18.25, 19.30, 20.40, 21.40, 22.55
Útok pavúkov – Aupark, 17.05, 21.20
Insomnia – Aupark, 19.35
Minority report – Aupark, 15.00, 18.00, 21.00
Lilo a Stitch – Aupark, 15.40
Poznámka: FK.IC.SK je filmový klub v bývalom Charlie centre na Špitálskej 5
KONCERTY A PODUJATIA
Vanderfestival – Albatros, DK Ružinov, Ružinovská 26
8.00 – 9.30, 10.00 – 11.30, 12.00 – 13.30 Žijeme pri jadrovej elektrárni, informačno-vzdelávacie podujatie pre ZŠ a SŠ – Cultus, DK Ružinov, Ružinovská 26
8.00 Lotéria Jacobs, natáčanie TV Markíza – Spoločenský dom, Trnávka, Bulharská 60
10.00 Ica z rómskej osady, Chudobní bohatí cigáni, div. predstavenie – Klub detí Slniečko, Furdekova 6/a
17.00 Psychologická poradňa, logoterapia – QUO Vadis, Hurbanovo nám. 1
18.15 Praktické použitie ezoterických energií – Spoločenský dom, Trávniky, Nevädzová 4
19.00 Návšteva (lit.-hud. kompozícia) – V-klub, Nám. SNP 12
19.00 L. van Beethoven, F. M. Bartholdy – Slovenská filharmónia, Koncertná sieň, Palackého 2
PRE DETI
Žijeme pri jadrovej elektrárni, informačno-vzdelávacie podujatie pre ZŠ a SŠ – Cultus, DK Ružinov, Ružinovská 26
10.00 a 14.00 Karneval – Bibiana, Panská 41
10.00 Kreslím, tvorím, maľujem – Klub 22, Vavilovova 22
10.00 Cvičme v rytme, matky s deťmi – Klub 22, Vavilovova 22
13.00 Dialógy … – otázky a odpovede z oblasti etiky a psychológie pre žiakov ZŠ – Cultus, DK Ružinov, Ružinovská 26
13.30 Čo sa stalo v Tučifraskove – Klub detí Slniečko, Furdekova 6/a
14.00 Literárne tvorivé dielne – Spoločenský dom, Nivy, Súťažná 18
14.00 Pieseň letí, hľadá deti I. – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
14.00 Čo písmenká netušili, výtvarno-tvorivé dielne – CC Centrum, Jiráskova 3
DISKOTÉKY
Sui Vesan – koncert – Woch, music club, Františkánske nám. 7
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Back to 80s, DJ Jaro – Casey, Botanická 35
Oldies Hitmania, DJ Andrew – Club 39, Mlynská dolina
Rocková klasika – KGB, Obchodná 52
Metro Disco – Metro club, Suché mýto
VÝSTAVY
Vladimír Popovič: Retrospektíva – SNG, Esterházyho palác, do 24. novembra
Fulla a Slovenský svet – SNG, Dvorana, Námestie SNP 33, do januára 2003
Cesty k Nílu, po stopách dávnej civilizácie starého Egypta – Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut – pia 10.00 – 17.00, so – ne 11.00 – 18.00, do 24. novembra
Medzi Saharou a tropickými pralesmi, za tajomstvami prírody a kultúr stredozápadnej Afriky – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr. 2, ut – ne 9.00 – 17.00, do 31. januára
15 maďarských súčasných sochárov – GMB, Pálffyho palác, Panská 19, do 8. decembra
Victoria Security Printing – Typo & Ars galéria, Roľnícka 369, do 22. novembra
Ad Snijeders: Retrospective – Múzeum Danubiana, do 15. novembra
Emil Venkov: Posolstvo – Múzeum Danubiana, do 15. novembra
Max Bill: Grafiky, objekty, obrazy – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 -18.00, do 31. decembra
Ladislav Berger: Stretneme sa v nekonečne – Štúdio L+S, Nám. 1. mája, do 14. novembra
Ján Štrba: Portréty – SNG Galéria insitného umenia v Pezinku, Cajlanská 255, ut – ne 10.00 – 17.00, do 2. decembra
Viktor Hulík: Grafika – galéria Komart, Zámočnícka 8, do 31. decembra
Dana Kleinert: Pletky s vláknom – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 29. novembra
Jaro Jelenek: Osamelý krasokorčuliar – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00, do 24. novembra
Ľuba Prudilová-Dohnányová, Karol Prudil – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00, do 22. novembra
Tibor Bártfay: Poďakovanie – galéria Miro, Košická 56, po – pia 9.00 – 17.00, so – ne 9.00 – 15.00, do 30. novembra
Mesiac fotografie:
Ruský piktorializmus – SNG, Esterházyho palác, do 28. novembra
Keith Carter, fotografie – Galéria Z, Zichyho palác, Ventúrska 9, po – so 12.00 – 18.00, do 19. novembra
Moskva očami fotografov 20. a 21. storočia – Mestské múzeum, do 30. novembra
Henri Cartier Bresson – GMB, Pálffyho palác, Panská 19, do 16. decembra
Stefan Liewehr: Florida na Ottakringu – Rakúske kultúrne fórum, Zelená 7, do 30. novembra
Madame Yevonde – Glass Art Gallery Simone, Kollárovo nám. 16, ut – pia 13.00 – 18.00, so 11.00 – 14.00, do 30. novembra
Ladislav Foltyn – K. F. A. Gallery, Karpatská 11, po – pia 8.30 – 16.30, do 28. novembra
Ivan Matejka – galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00, do 1. dcembra
Kostas Argyris: Život mníchov na hore Athos – Quo Vadis, Hurbanovo nám. 1, po – pia 16.00 – 20.00, do 28. novembra
Svyatoslav Ponomarev – Umelecká beseda slovenská, Dostojevského rad 2, ut – ne 13.00 – 18.00, do 30. novembra
Nata Pirtskhlava – Umelecká beseda slovenská, do 24. novembra
Jozef Ondzik: Slovensko 2002 – V-klub, Nám. SNP 12, po – pia 10.00 – 17.00, do 29. novembra
Život divadla, divadlo života: Holomíček, Ordolis, Szilágyi, Vančo – Galéria F7, Františkánske nám. 7, do 29. novembra
Vlad Nanca – koncertná sieň Klarisky, Farská 4, ut – ne 14.00 – 18.00, do 24. novembra
Ingrid Patočková: Banálne príbehy – Galérium ŠUV J. Vydru, Dúbravská cesta 11, po – pia 8.00 – 18.00, do 30. novembra
Digital Olympus: Bán, Bartoš, Nimcová, Sadloňová, Špirka – Artotéka, Kapucínska 1, po, str, št 12.00 – 17.30, ut, pia 10.00 – 16.00, do 30. novembra
Les 5 amis – 5 priateľov – galéria Medium, Hviezdoslavovo nám., po – pia 10.00 – 17.00, so 10.00 – 16.00, do 30. novembra
Sylwia Kowalczyk – Galéria Café Parnas, Panská 12, po – pia 8.30 – 24.00, so 15.00 – 24.00, ne 15.00 – 23.00, do 30. novembra
G. Micevski & B. Karanovic – Galéria X, Zámočnícka 5, po – pia 13.00 – 18.00, so 13.00 – 17.00, do 24. novembra
Guennadi Maslov – galéria Slovenskej poisťovne, Dostojevského rad 28, po – pia 8.00 – 16.00, do 30. novembra
Milan Czapay – Internet café No. 1, Dobrovičova 8, po – pia 9.00 – 23.00, so 11.00 – 23.00, ne 14.00 – 22.00, do 30. novembra
Hynek Alt – K Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 11. novembra
P. M. Lauritis – Výstavná sieň Pálffyho letné sídlo, Zámocká 47, ut – ne 13.00 – 18.00, do 30. novembra
Stefan Liewehr – Rakúske kultúrne fórum, Zelená 6, po – št 10.00 – 18.00, pia 10.00 – 16.00, do 30. novembra
Krzysztof Giáeraltowski – po – pia 9.00 – 18.00, do 30. novembra
Bamako – Francúzsky inštitút, Sedlárska 7, po – št 9.00 – 13.00, 14.00 – 17.00, do 30. novembra
Emil Christov – Bulharské kultúrne stredisko, Jesenského 7, po – pia 9.00 – 17.30, do 30. novembra
Roman Bezjak – Goetheho inštitút, Panenská 33, po – št 9.00 – 12.00, 13.30 – 18.00, pia 9.00 – 13.00, do 6. decembra
Tono Stano – České centrum, Hviezdoslavovo nám. 8, po – pia 13.00 – 17.00, do 30. novembra
Dezsö Szabó – Kultúrny inštitút Maďarskej republiky, Palisády 54, po – pia 9.00 – 16.00, do 30. novembra
W. Ropp: Fotograf detskej duše – Bibiana, Panská 41, 1. decembra