BRATISLAVA. Príjemné, no ešte mierne nedotiahnuté. Tak by sa dali podľa návštevníkov a stánkarov charakterizovať piatkové, v poradí druhé, Farmárske trhy na vynovenej Poľnej ulici v Bratislave.
Na ulici vymenili staré stánky za nové, zmenili dopravné značky a ulicu v strede prehradili kolíkmi, aby sa čiastočne stala pešou zónou.
"Tie kolíky mohli byť sklápacie," ukazuje zamestnanec jedného zo stánkov na stĺpiky, ktoré tam nechala staromestská radnica osadiť. "Keď odtiaľto chcem odísť, musím vycúvať do protismeru na Sasinkovu."
Ľudia o trhoch nevedeli
Kým návštevníci si pochvaľovali dobrú ponuku domácich produktov od koláčov až po mäsové výrobky a mnohí si na ulici pochutnávali na káve, stánkari sa zhodili, že ľudí mohlo prísť viac.
"Je to tu milé, kúpila som si koláč a zeleninu," pochvaľuje si mladá žena. "Škoda, že som sa o týchto trhoch nedozvedela skôr, než až dnes od kolegyne z práce," vraví.
"Keď sme boli nedávno v Rači, tam bolo podstatne viac návštevníkov. Toto asi nie je úplne najvhodnejšie miesto, chodí tadiaľto málo ľudí," vraví jeden z predajcov mäsových pochúťok.
Jeho šéfka ho dopĺňa, že sa až zľakla, keď uvidela, že vedľa je Ondrejský cintorín. "Chcela som, aby vycúval," vraví so smiechom.

Stánky stáli 16-tisíc eur
"Nestihli to tu dorobiť," vraví návštevník trhov Peter a ukazuje na nedokončené kontajnerové stánky. V tých bolo cez okno vidieť iba náradie. "Napríklad múr cintorína je popísaný. Od vizualizácií to má ďalej, než som čakal."
Osem otvorených a dva kontajnerové stánky stáli 16-tisíc eur.
Starostka Starého Mesta pôvodne chcela využiť ponuku mesta a použiť stánky zo Starej tržnice. "Ukázalo sa, že tieto stánky nie sú vhodné na použitie do exteriéru," vysvetľuje hovorkyňa mestskej časti Alexandra Obuchová.
Farmárske trhy sú každý štvrtok od ôsmej ráno do šiestej poobede. Predajcovia ponúkajú mäsové či mliečne výrobky, vajíčka, pečivo, víno, čaje, alebo remeselné výrobky.