Inter prevalcoval Plavecký Štvrtok

V odvetnej časti je na tom najlepšie FC Rohožník. ŠKP Dúbravka a Ružinov ešte nebodovali. V najbližších dvoch týždňoch sú na programe tri kompletné kolá.

Hráči FC Ružinov (v modrých dresoch) a ŠKP Dúbravka na jar ešte nezabodovali.(Zdroj: SME - ARCHÍV)

BRATISLAVA. Bratislavský Inter vyzeral po zimnej prestávke na favorita najvyššej regionálnej futbalovej súťaže - Majstrovstiev regiónu Bratislava. Nestalo sa tak.

Interisti nezvládli úvodné dva zápasy v domácom prostredí (hralo sa v oboch prípadoch v Stupave), v oboch remizovali. Navyše s tímami, ktoré boli po jeseni v dolnej polovici tabuľky - Dominom a Slovenským Grobom.

Debakel Plaveckého Štvrtka na Drieňovej

Po pauze hrali interisti opäť vo svojom prostredí na Drieňovej a odniesli si to Záhoráci z Plaveckého Štvrtka. Inter naložil súperovi päť gólov, je druhý o dva body za novým lídrom zo Svätého Jura, ale má jeden zápas k dobru.

MR Bratislava
Najlepší strelci
  • 13 - Gubančok (Rovinka), Vašík (Sv. Jur);
  • 2 - Zajíc (Rohožník);
  • 10 - Ilaš (Stupava), Bremser (Bernolákovo), Kubala (Inter), I. Obert (Sv. Jur);
  • 9 - Kadera (Pl. Štvrtok), Kratochvíl (Inter), Lipnický (Ivanka).

V súboji sa strelecky hetrikom prezentoval Tomáš Kubala. Svätojurčania sa na špicu prepracovali troma výhrami. Naposledy hladko nad Limbachom, ktorý hral už od jedenástej minúty oslabený o Borisa Hujberta po dvoch žltých kartách.

Rohožník je lídrom jari

Najúspešnejším tímom odvetnej časti je Rohožník. V štyroch dueloch nestratil ani bod a zisk dvanástich bodov ho posunul na tretie miesto. Jarné skóre 15:1 hovorí za všetko.

Rovnako úspešná mohla byť i Rovinka, ale domáci súboj s Lozornom nezvládli, hoci hralo od jedenástej minúty s desiatimi hráčmi.

Mestské kluby sú na tom zle. Okrem Interu ešte ani raz nevyhrali. ŠKP Dúbravka a FC Ružinov ešte nebodovali, Domino uhralo tri remízy, teraz bezgólovú so Stupavou. Dúbravské ŠKP v poslednom zápase doma hladko podľahlo Rohožníku a Ružinovčania nestačili na Bernolákovo.

V Ružinove bolo v dvadsiatej minúte po troch góloch po zápase a navyše záverečnú polhodinu odohrali domáci oslabení o Andreja Nováka.

Nahustený program v najbližších týždňoch

V najbližších dvoch týždňoch čaká na tímy program troch kôl. Cez víkend sa hrá záhorské derby medzi Rohožníkom a Lozornom a interisti sa opäť vrátia do Stupavy, ale tentoraz ako hostia.

V Limbachu bude hrať Ružinov o prvé jarné body. V ďalšom víkende láka šláger kola vo Svätom Jure, kde nastúpi Rohožník.