SME

Petržalka plánuje voľnočasový areál pre obyvateľov

Mestská časť chce areál prispôsobiť potrebám a požiadavkám obyvateľov. Môžu navrhovať lokality, ale aj prvky a atrakcie, ktoré by mal mať.

BRATISLAVA. Bratislavská Petržalka uvažuje o vybudovaní voľnočasového areálu pre svojich obyvateľov. Zámer športového a oddychového areálu, ktorý by mal slúžiť deťom, mládeži, dospelým aj starším, chce mestská časť dotvoriť v spolupráci s Petržalčanmi.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako informovala petržalská hovorkyňa Michaela Platznerová, mestská časť chce areál prispôsobiť potrebám a požiadavkám obyvateľov. Petržalčania môžu navrhovať lokality pre areál, ale aj prvky a atrakcie, ktoré by mal mať.

Svoje pripomienky a návrhy môžu posielať v apríli a máji na areal@petrzalka.sk, svoj názor môžu prejaviť aj na facebookovej stránke Viem byť Petržalčan.

SkryťVypnúť reklamu

Názov vymyslia deti

"Pomenovanie areálu samospráva prenechá najmladším obyvateľom Petržalky. Z návrhov na pomenovanie vyberie mestská časť tri a následne Petržalčania vyberú jeden názov v hlasovaní na internetovej stránke mestskej časti," informovala Platznerová.

Podľa starostu Petržalky Vladimíra Bajana by areál mohlo tvoriť detské ihrisko, okruh pre bežcov, priestor pre posedenie, ale aj vonkajšie posilňovne, jednoduché cvičiace prvky pre seniorov či minigolf. Ako dodal, mal by to byť priestor, kde by sa mohli stretávať ľudia v príjemnom prostredí na čerstvom vzduchu.

Ako jednu z možných lokalít zvažuje samospráva priestor pri Malom Draždiaku medzi ulicami Kutlíkova a Starhradská. Platznerová uviedla, že táto lokalita je rozlohou dostatočne veľká, pre obyvateľov dobre prístupná a nachádza sa v peknom a tichom prostredí.

SkryťVypnúť reklamu

Voľný čas v prírode

Benefitom umiestnenia by bolo podľa hovorkyne aj to, že sa nachádza v prírodnom prostredí, do ktorého by hracie prvky z prírodných materiálov zapadli.

"Možno by tu bol aj priestor pre prírodný gril a posedenie, ktoré by mohli Petržalčania pri existujúcich regulovaných ohniskách tiež využívať,“ dodal Bajan, podľa ktorého cieľom nie je zahustiť priestor ani ho zaplniť, len ho dotvoriť tak, aby zapadol do scenérie okolia a bol pritom aj priestorom pre trávenie voľného času.

Samospráva plánuje po uzavretí otvorenej verejnej diskusie pripraviť návrhy, ktoré budú pokladom pre vypracovanie projektovej dokumentácie. Podľa zvoleného charakteru areálu bude nasledovať verejné obstarávanie a územné a stavebné konanie.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 391
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 543
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 324
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 379
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 984
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 532
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 555
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 078
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu