SME

Ivo Nesrovnal zabojuje o stoličku primátora

Kandidátom SDKÚ-DS na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách je súčasný krajský a mestský poslanec a tiež doterajší bratislavský vicežupan Ivo Nesrovnal (SDKÚ-DS).

Bratislavský vicežupan, Ivo Nesrovna (SDKÚ-DS), bude kandidovať v tohtoročných komunálnych voľbách.

BRATISLAVA. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil líder strany Pavol Frešo. V SDKÚ-DS podľa jeho slov prebehli primárne voľby, v ktorých Nesrovnal zvíťazil.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"SDKÚ-DS má ambíciu ísť a presvedčiť svojich stredopravých partnerov, že tak, ako sme sa dokázali zjednotiť v rámci župných volieb, tak sa zjednoťme aj v rámci voľby primátora Bratislavy.

Máme záujem na tom, aby sa urobila čo najširšia koalícia zoči-voči ľavicovému kandidátovi, ktorého Smer podporí," uviedol dnes Frešo. Vyzdvihol, že Nesrovnal veľmi dobre rozumie kraju a mestu, je vynikajúci právnik, výborný diplomat a mal by byť vo voľbách prirodzenou alternatívou.

SkryťVypnúť reklamu

Vízia: Bratislava ako európska metropola

Nesrovnal vedie v bratislavskom mestskom zastupiteľstve najsilnejší poslanecký klub SDKÚ-DS, Most-Híd. Dnes prezentoval, že jeho základnou víziou je Bratislava ako európska metropola.

"Má jednu veľkú výhodu, tou je jedinečná poloha Malé Karpaty, Dunaj, nížina, stred Európy, to všetko robí z Bratislavy mesto predurčené na úspech, len sa to musí chytiť za správny koniec, a to sa nedeje," myslí si kandidát. Štyri roky práce vicežupana, mestského a krajského poslanca mu podľa jeho slov dali dostatok skúseností a orientácie, aby o stoličku primátora tento rok zabojoval.

V hlavnom meste podľa Nesrovnala nefungujú základné veci. Poukazoval na nedostatok financií na jeho rozvoj i stavebný poriadok, kde to vyzerá, že si "každý stavia, kde chce a čo chce". "Výsledkom je rozbitý obraz mesta a veľký pocit nespravodlivosti medzi Bratislavčanmi.

SkryťVypnúť reklamu

Navrhol som do existujúceho územného plánu mesta a spolu s poslancami presadzujeme Zásady výškovej regulácie. Žiadam vypracovať prísnejší územný plán," podotkol Nesrovnal s tým, že do pripravovaného stavebného zákona tiež presadzuje zásadu, aby sa investori podieľali na vybudovaní infraštruktúry. "Lebo s nimi sa nebojuje, im treba dať jasné pravidlá."

Viac peňazí zo štátneho rozpočtu

Bratislava dnes Nesrovnala nemá peniaze na rozvoj aj v dôsledku nespravodlivo nastaveného podielového financovania. "Máme dvakrát menej financií na obyvateľa ako v Brne a 11-krát menej ako Viedeň. Navrhli sme, aby Bratislava dostala viac peňazí zo štátneho rozpočtu ako doteraz," zdôraznil.

Nesrovnalovi sa rovnako nepáči, že steny bratislavských budov sú postriekané grafitmi a mesto s tým nič nerobí. "Navrhujeme zvýšenie finančných prostriedkov do rozpočtu na obnovu stien, na zvýšenie čistoty a aby mesto dávalo príspevky tým ľuďom, ktorí si grafity chcú odstrániť," vysvetlil. Bojovať chce tiež s množstvom bilbordov a zasadzuje sa aj za záchranu vinohradov v kraji.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Čo bude toto leto in?
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  3. Čo bude toto leto in?
  4. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 407
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 953
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 5 551
  4. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 5 417
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 4 089
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 334
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 806
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 421
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 370
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 417
  3. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 8 388
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 8 083
  5. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 120
  6. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 5 936
  7. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka 5 632
  8. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 380
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťZatvoriť reklamu