Až to niektorý z miestnych developerov nevydržal a vyhlásil mu otvorenú vojnu spôsobom, že ani minister obrany by to lepšie nedokázal.
Bohužiaľ, urobil starosta jednu chybu ešte skôr, než ho zvolili. V kampani básnil o spájaní nového, čiže Čiernej Vody, a starého, teda Chorvátskeho Grobu. A práve za jeho starostovania sa najviac ukázalo, že ľahšie už by bolo spojiť aj Košice s Bratislavou.
Nielen, že sú obe dediny oddelené geograficky, rozdiely sú vo všetkom, na čo si spomenieme. Grob je tradičná dedina, Čierna Voda je mestský satelit. Grob sú husi a sliepky, Čierna Voda čistokrvné psy a mačky. Šikmé verzus rovné strechy, krčma verzus bar. Grobčanom sa páči dedina, akú im zanechali ich predkovia, noví obyvatelia sa do takej nevmestia, ani keby chceli. Je ich päťnásobne viac, a to sa ešte len bude stavať.
A hoci vo voľbách vyhrala post starostu nová časť, poslancov si podelili päť na päť. Touto remízou zablokovali nielen riešenie akútnych problémov, ale aj zvyšky nádejí o nejakom spájaní.
A preto by mali byť nasledujúce voľby aj o zamatovom rozchode. Keď nebude treba bojovať na zastupiteľstve, bude sa môcť nový starosta lepšie pripraviť napríklad aj na boj s developermi a mafiánmi. Zvlášť, keď ich je tak ťažko rozoznať a majú svojich aj vo vláde.