10.00 Alica v zázračnej krajine – DPOH, Laurinská 21
10.00 Horor v horárni – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Carmen – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Všetko sa posralo – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Večierok – Astorka-Nové divadlo, Nám. SNP 33
20.00 Voľné zoskupenie – Stoka, Pribinova 1
KINÁ
Sexy vtáci – Hviezda, 16.00, 18.00, 20.30; FK IC.SK, 18.00, 20.00; Polus, 15.20, 17.25, 19.25, 21.25
XXX – Obzor, 15.30, 18.00, 20.15; Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30
Putovanie vtákov – Mladosť, 17.30, 20.00; Aupark/Palace, 15.45, 17.45
Útok pavúkov – Istropolis, 15.45, 19.15; Aupark/Palace, 14.35, 16.35, 18.35, 20.35, 22.35; Polus, 18.10
Resident Evil – Istropolis, 17.15, 20.45; FK IC.SK, 18.15; Aupark/Palace, 14.05, 16.10, 18.15, 20.20, 22.25; Polus, 14.05, 16.10, 18.20, 20.30, 22.40
Muž, ktorý nebol – Istropolis, 17.30, 20.15; Aupark/Palace, 22.15
Rok diabla – FK IC.SK, 18.30; Aupark/Palace, 17.50, 19.50
Postoj – FK IC.SK, 17.30
Kuchár, zlodej, jeho žena a jej milenec – FK IC.SK, 19.30
Kruté radosti – FK IC.SK, 20.15; Aupark/Palace, 17.55, 20.10; Polus, 19.10, 21.20
Sex a Lucia – FK IC.SK, 20.30; Aupark/Palace, 21.50
Výlet – Istota, 17.30, 20.00
Čokoláda – Kino Café, 16.00, 18.00
Monty Python: Zmysel života – FK Lúky, 20.00
Sexy boys – Aupark/Palace, 14.20, 16.10, 18.00, 19.55
Proroctvo z temnôt – Aupark/Palace, 19.45, 22.05; Polus, 20.15
Aféra s náhrdelníkom – Aupark/Palace, 21.20
Anjelská tvár – Aupark/Palace, 21.50
Triple X – Aupark/Palace, 14.50, 17.20, 19.50, 22.20; Polus, 14.45, 17.15, 19.45, 20.20, 22.20
Insomnia – Aupark/Palace, 19.45, 22.10; Polus, 19.35, 21.50
Minority report – Aupark/Palace, 15.00, 18.00, 21.00; Polus, 14.20, 17.10, 20.00
Myšiak Stuart Little – Aupark/Palace, 14.00, 15.55, 17.45; Polus, 14.05, 14.30, 15.55, 16.20, 17.45
Spiderman – Aupark/Palace, 15.30
Scooby Doo – Aupark/Palace, 14.20, 16.20, 18.20
Lantana – Aupark/Palace, 20.20, 22.45
Lilo a Stitch – Aupark/Palace, 15.25, 17.20; Polus, 15.25, 17.20
2084: Vláda ohňa – Aupark/Palace, 19.15, 21.15
Jednoducho sexi – Aupark/Palace, 15.35, 17.30, 19.25; Polus, 14.15, 16.15, 18.15
Austin Powers v Zlatom úde – Aupark/Palace, 15.55
Kruté radosti – Aupark/Palace, 17.55, 20.10
KONCERTY A PODUJATIA
14.00 Víťazný gól, stretnutie s hokejistom – M Klub, Rovniankova 3
16.00 Biliardový turnaj pre návštevníkov – PKO, Šachová herňa, Nábr. arm. gen. L. Svobodu
18.00 Pohľad cez sny na problém duchovného rozvoja, klubový večer – SD Trávniky, Nevädzova 4
18.00 Koncert metalových skupín – DK Dúbravka, Saratovská 2/A
18.30 Človek v dialógu – Quo vadis, Hurbanovo nám. 1
19.00 Protidrogové fórum – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
20.00 Metro cinema café: Harry Potter, projekcia – Metro Music Club, Suché mýto
EKOTOPFILM 2002, Hotel Forum
Kongresová sála:
8.30 Agro rebel, Nem., 45‘; Mydlá a vône, Nem., 41‘
10.05 Mýtus o… láske k zvieratám, SK, 27‘; Veľkým dychom – Manažéri si idú svojou cestou, Nem., 44‘; Strom, SK, 6‘; Nano – Udražateľnosť, Nem., 7‘
11.40 Chuť a vôňa: Operátorova skrinka na náradie, USA, 35‘; Žitavský luh, SK, 18‘; Stará kačacia sága, USA, 15‘
18.00 Tigre – Po stopách legendy, USA, 60‘; Tvar života – Život v pohybe, USA, 57‘
20.00 Prehliadka filmovej tvorby slovenského režiséra Dušana Hanáka: Prišiel k nám Old Shatterhand, SK, 14‘; Obrazy starého sveta, SK, 71‘
Sála Senátor:
8.30 Ostrov mimo času, USA, 31‘; Noví špeciálni vizionári, Nem., 30‘; EKO ďalej – Priemyselné parky, 27‘; Sen o perle, IRN 25‘
10.30 Diamantová horúčka v krajine ligotavých kameňov, Nem., 43‘; Vládcovia blankytného neba, SK, 27‘; Žurnál o rybách, Tur., 32‘; Pohľady za horizont – Učiace sa Fínsko, SK, 26‘
18.00 Divoký žrebec zo skalnatých vrchov, USA, 60‘; Tvar života, Hra o prežitie, USA, 57‘; Čo nás páli – Každý piaty, SK, 27‘; Vlci! Opäť v Nemecku, Nem., 35‘; Nomádi severu, Nem., 60‘
Sprievodný odborný program:
Forum Hall:
10.00 Seminár: Johannesburg – svetový summit Zeme 2002
14.00 Semináre: Integrácia Slovenska do Európskej únie, Konkurencieschopnosť slovenskej ekonomiky po vstupe do EÚ
18.00 Besedný klub pre občiansku verejnosť: Slovensko a Európska únia
PRE DETI
14.00 Dar pre deduška, deti spolu s hlavnými hrdinami hľadajú ten najkrajší dar pre deduška – Bibiana, Medz. dom umenia pre deti, Panská 41
14.00 Zvieratko nie je hračka II, beseda – SD Trnávka, Bulharská 60
14.00 Jesenná šišidielnička – CC Centrum, Jiráskova 3
DISKOTÉKY
The Klear – Aligator Rock Pub, Laurinská 7
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1/a
Slovenský trojboj: borovička, slivovička rum – Casey, Botanická 35
Oldies Party, DJ Maayoo – Club 39, Mlynská dolina
VÝSTAVY
Monogramista CZ. Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG, Vodné kasárne, do 20. októbra
Vladimír Popovič: Retrospektíva – SNG, Esterházyho palác, do 24. novembra
Stred Európy okolo roku 1000 – Historické múzeum, Bratislavský hrad, ut – ne 9.00 – 17.00 (posledný vstup o 16.15), do 20. októbra
Cesty k Nílu, po stopách dávnej civilizácie starého Egypta – Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut – pia 10.00 – 17.00, so – ne 11.00 – 18.00, do 24. novembra
Štyri živly vo výtvarnom umení: IV. Zem – GMB, Mirbachov palác, Františkánske nám., do 3. novembra
Alice Leora Briggs: Neviem Viem Neviem – Galéria aktualít, Pálffyho palác, do 27. októbra
Karol Felix: Pocket Pictures – Galéria Artotéka, Kapucínska 1, po, st, štvr 13.00 – 17.30, ut, pia 10.00 – 12.00, 13.30 – 16.00, do 22. októbra
Ad Snijeders: Retrospective – Múzeum Danubiana, do 15. novembra
Emil Venkov: Posolstvo – Múzeum Danubiana, do 15. novembra
Fotografie zo života Ödöna von Horvatha – Divadlo Astorka Korzo 90 na Suchom mýte, do 18. októbra
Milan Lukáč: Sochy z beštiária – Galéria SPP, Drevená ul., ut – ne 10.00 – 18.00, do 16. októbra
Max Bill: Grafiky, objekty, obrazy – Galéria Milana Dobeša , Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 -18.00, do 31. decembra
Rasťo Pazdernatý: Telomaľby – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 28. októbra
Politická karikatúra: Danglár, Lesyk, R. Vaněk, M. Vaněk, Vico, Vavro, Zimka – Café restaurant U „filipa“, Biela 6, 11.00 – 20.00, do 17. októbra
Hlina – spoločná skúsenosť a perspektívy – Galéria Medium, Hviezdoslavovo nám. 18, po – ne 10.00 -18.00, do 26. októbra
J. F. Kovář: Obrazy objekty pre Chavu Presburger, V. Trabalka: grafika – České centrum, Hviezdoslavovo nám., po – pia 13.00 – 17.00, do 23. októbra
Bratislavské džezové dni očami fotografa Romana Dremmela – Cafe galeria, Panská 12, do 31. októbra
Voices From the Juice Bar – galéria Priestor, Somolického 1/b, do 31. októbra
Ladislav Berger: Stretneme sa v nekonečne – Štúdio L+S, Nám. 1. mája, do 14. novembra