SME

Ekonomická univerzita chce seniorov učiť, ako sa brániť nekalému marketingu

Odpovede na otázky, ako sa nenechať nalákať na zdanlivo výhodné ponuky obchodníkov, dostanú seniori počas štúdia na Univerzite tretieho veku od októbra.

BRATISLAVA. Ekonomická univerzita v Bratislave chce naučiť seniorov, ako sa brániť nekalému marketingu. Odpovede na otázky, ako sa nenechať nalákať na zdanlivo výhodné ponuky obchodníkov, dostanú seniori počas štúdia na Univerzite tretieho veku Ekonomickej univerzity v Bratislave. Jej prvý ročník sa začína v októbri.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V dvoch študijných odboroch, a to Marketing z opačného pohľadu ako nás, bežných ľudí, ovplyvňuje marketing, a Medzinárodný cestovný ruch a klient, budú mať študenti možnosť získať praktické informácie a vedomosti, ktoré im poskytnú vysokoškolskí pedagógovia EU v Bratislave aj odborníci priamo z praxe.

SkryťVypnúť reklamu

"Dnes, keď sú mnohí seniori obeťou nekalých obchodných praktík, je potreba rozvoja ich vedomostí v oblasti ekonómie veľmi aktuálna. Som veľmi rád, že sa nám podarilo naštartovať projekt Univerzity tretieho veku a verím, že sa stretne s pozitívnou reakciou nielen medzi jej budúcimi absolventmi, ale aj ich rodinami," skonštatoval rektor Ekonomickej univerzity Rudolf Sivák.

Marketing inak

Študijný odbor Marketing z opačného pohľadu ponúkne obraz o marketingových praktikách (či už férových, ale aj tých nekalých), má naučiť seniorov zhodnotiť výhodnosť ponuky a rozoznať, čo všetko vplýva na ich rozhodnutie pri nakupovaní. Má im tiež pomôcť lepšie sa orientovať v spleti zdanlivo výhodných ponúk na kúpu tovarov a služieb.

"Študijný odbor Medzinárodný cestovný ruch je ušitý na mieru študentom, ktorí obľubujú cestovanie. Získajú nielen množstvo poznatkov o aktuálnych trendoch v medzinárodnom cestovnom ruchu, ale aj schopnosť kreatívne posúdiť hodnotu ponuky a súvislostí, ktoré vyplývajú z jednotlivých ekonomických faktorov ovplyvňujúcich tento trh," informovala univerzita.

SkryťVypnúť reklamu

Dva roky štúdia

Gestorom Univerzity tretieho veku bude Bratislavská Business School (BBS), ktorá je samostatným organizačným celkom Ekonomickej univerzity v Bratislave. "Záujemcom o štúdium sme náš projekt predstavili aj počas dňa otvorených dverí. Veľmi nás potešili pozitívne reakcie na zvolené témy a obsahovú náplň študijných odborov, ktorú prezentovali ich gestori. Už dnes evidujeme záväzné prihlášky a očakávame, že záujem bude pokračovať", povedala Alica Tibenská, riaditeľka BBS.

Štúdium na Univerzite tretieho veku Ekonomickej univerzity v Bratislave je určené uchádzačom starším ako 50 rokov. V jednom akademickom roku absolvujú spolu 14 sústredení v celkovom rozsahu 42 vyučovacích hodín. Po absolvovaní dvojročného štúdia im bude na slávnostnej promócii odovzdaný certifikát ako doklad o ukončení Univerzity tretieho veku.

SkryťVypnúť reklamu

Záväznú prihlášku nájdu uchádzači na webe www.euba.sk/utv. Potrebné informácie získajú aj na kontaktoch 02/5930 2112, 02/5930 2103, e-mail: utv.bbs@euba.sk, prípadne osobne v bratislavskom sídle BBS na Palisádach 22.

Európska únia

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Čo bude toto leto in?
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  3. Čo bude toto leto in?
  4. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 415
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 956
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 5 555
  4. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 5 505
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 4 093
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 337
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 830
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 430
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 373
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 417
  3. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 8 389
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 8 084
  5. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 121
  6. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 5 940
  7. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka 5 635
  8. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 268
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťZatvoriť reklamu