Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Lukostrelci si uctili pamiatku Jula Hrona

V priestoroch Základnej školy Dudova v Petržalke sa v nedeľu uskutočnil lukostrelecký Memoriál Jula Hrona. Už po tretí raz ho zorganizoval 1. slovenský školský lukostrelecký klub Petržalka na počesť svojho zosnulého pretekára. Okrem domácich pretekárov ..

ILUSTRAČNÉ FOTO – ARCHÍV

V priestoroch Základnej školy Dudova v Petržalke sa v nedeľu uskutočnil lukostrelecký Memoriál Jula Hrona. Už po tretí raz ho zorganizoval 1. slovenský školský lukostrelecký klub Petržalka na počesť svojho zosnulého pretekára. Okrem domácich pretekárov sa predstavili zástupcovia Slávie Právnik, Nitry, Viničného, Handlovej, Liptovského Mikuláša a zahraničie zastupoval Prostějov.

V kategórii mladších žiakov si prvenstvo vybojoval Prostějovčan Novák pred Milanom Kvasnicom a Jakubom Mravúchom (obaja 1. SŠLK Petržalka), ktorý sa presadil napriek tomu, že štartoval so staršími súpermi. Kategóriu starších žiakov vyhral Martin Gálik z Petržalky pred Kočibovou a Kósom z Prostějova. V hlavnej kategórii bez rozdielu veku zvíťazil Martin Horňák z Nitry pred Jaroslavom Lazom z Handlovej a Andrejom Lukačkom z Petržalky. V kladkovom luku dominovala trojica z Liptovského Mikuláša v poradí Matúš Durný, Róbert Janák, František Perniš.

„Pre spestrenie sme vymysleli netradičnú disciplínu open, v ktorej štartovalo 32 lukostrelcov bez rozdielu veku. Handicapy sa vyrovnali rozdielnymi vzdialenosťami strelca od terča. Bojovalo sa proti sebe vo dvojiciach, podobne ako v tenise. Princíp bol rovnaký ako v kartovej hre oko. Troma šípmi dosiahnuť nástrel 21 bodov. Je zaujímavé, že mnoho pretekárov nastrieľalo práve tých potrebných 21 bodov. Najlepší bol František Perniš, druhý skončil Róbert Janák a tretí Hajduk z Prostějova,“ povedal nám Antonín Polách z domáceho klubu.

Lukostrelci sa pomaly začínajú sťahovať do hál a telocviční. Zimná sezóna vyvrcholí majstrovstvami Slovenska, európskym a svetovým šampionátom. Vonku ich čakajú už len majstrovstvá Slovenska v jednej z disciplín terénnej lukostreľby – 3D. Uskutočnia sa v Trenčianskych Tepliciach v termíne od 19. do 20 októbra. „Je to disciplína, v ktorej klasické terčovnice vystriedajú makety zvierat rozmiestnené v teréne. Súťaž sa podobá poľovníckemu lovu. Strelec sa snaží trafiť do miest, kde sa nachádza srdce,“ dodal Antonín Polách. (slo)