SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Test kandidátov na župana: pohoreli Hlina a Beňová

Kampaň sa rozbehla. Niektoré otázky o Bratislavskom kraji kandidátov na župana zaskočili.

BRATISLAVA. Pavol Frešo predstavil dodávku s názvom Frešmobil, Monika Flašíková-­Beňová takmer každý deň v inom meste či obci rozdáva višňové štrúdle a Alojz Hlina protestuje proti ropovodu či predáva kofolu na presťahovanie rómskej rodiny v Malackách.

Kampaň sa rozbehla, na akciách sme testovali kandidátov, ako poznajú župu. Najviac odpovedí poznali župan Frešo a jeho pravicový vyzývateľ Daniel Krajcer.

S Krajcerom sme však ako s jediným nehovorili osobne a s kamerou. Nemal totiž žiadnu akciu ku kampani. Tím jeho strany Nova viackrát odkázal, že začína až v auguste. Napokon v deň odchodu na dovolenku odpovedal cez telefón. Hovoril, že zle počuje, každú otázku nahlas celú opakoval a odpovede mu chvíľu trvali.

„To nie je to úplne korektný kvíz, keď odchádzajúci župan takéto veci priamo rieši,“ spochybňoval test pri otázke na povodne z roku 2011. Napokon odpovedal správne, tak ako pri siedmich otázkach z desiatich.

Vyhorel Hlina, ktorý poznal iba štyri správne odpovede. Ten však už ohlasuje, že zvažuje stiahnutie kandidatúry. Keďže vraj Krajcer kandiduje s podobnými témami, nemá to zmysel.

zupani_res_res.jpg

Kliknutím obrázok zväčšíte

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Zatvoriť reklamu