SME

Pri Račianskej by mal vyrásť komplex s vyše 330 bytmi

V Novom Meste v blízkosti Račianskej ulice pribudne nový bytový komplex s približne 333 bytmi a so 767 parkovacími miestami, ktoré poslúžia aj verejnosti.

Medzi ulicami Kominárska a Škultétyho pribudne tristo bytov, ale aj park, ktorý bude od rušnej Račianskej ulice oddelený polyfunčkným objektom s občianskou vybavenosťou, administratívnymi priestormi i parkovacími miestami.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

NOVÉ MESTO. V bratislavskom Novom Meste v blízkosti Račianskej ulice pribudne nový bytový komplex s približne 333 bytmi a so 767 parkovacími miestami.

S výstavbou štvoretapového projektu chce investor, spoločnosť Penta Investments, začať v roku 2014, dokončiť ho plánujú v horizonte piatich rokov. Informoval o tom na verejnej prezentácii projektu obytného komplexu Škultétyho architekt Michal Oborný.

SkryťVypnúť reklamu

Park aj parkovacie miesta pre všetkých

Projekt bytového komplexu by mal vyrásť medzi ulicami Kominárska a Škultétyho v Novom Meste. V objekte chce investor vybudovať deväť bytových domov so šiestimi až dvanástimi plnými a ustúpenými podlažiami. V priemere domy nepresiahnu podľa Oborného osem podlaží.

K bytom by mal pribudnúť aj park, ktorý bude od rušnej Račianskej ulice oddelený polyfunkčným objektom s občianskou vybavenosťou, administratívnymi priestormi i kapacitou pre parkovanie.

Tieto parkovacie miesta budú slúžiť aj pre verejnosť, pre potreby budúcich obyvateľov komplexu plánuje investor vybudovať ešte garáže.

Otázky o doprave

Investor v pondelok podvečer projekt obytného komplexu predstavil verejnosti. Obyvateľom, ktorí sa na diskusii zúčastnili, sa projekt páči, mali len zopár pripomienok.

SkryťVypnúť reklamu

Jedného z diskutujúcich zaujímalo hlavne to, či projekt ešte viac nezaťaží dopravu na už dosť vyťaženej Račianskej ulici. „Z dopravno-kapacitného posúdenia vyplýva, že situácia na Račianskej sa zhorší približne o päť percent,“ vysvetlil diskutujúcim bratislavský primátor Milan Ftáčnik.

Iného diskutujúceho zase zaujímalo, na aké trasy chce investor napojiť plánované cyklotrasy. Primátor Ftáčnik vysvetlil, že plánované cyklotrasy nebudú vybudované vnútri obytného bloku, ale budú viesť popri Račianskej. „My sa snažíme vybudovať cyklotrasu až do Rače, cyklochodníky budú súčasťou tejto trasy,“ dodal Ftáčnik.

Projekt je podľa Oborného v súčasnosti vo fáze predstavenia investičného zámeru verejnosti. Investor bude ďalej diskutovať o špecifikách projektu s magistrátom i mestskou časťou Nové Mesto, potom chcú podať na príslušné úrady dokumentáciu pre územné rozhodnutie.

Nové realitné projekty

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Čo bude toto leto in?
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  3. Čo bude toto leto in?
  4. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 405
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 949
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 5 545
  4. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 5 316
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 4 086
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 333
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 794
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 418
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 363
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 414
  3. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 8 370
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 8 074
  5. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 117
  6. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 5 925
  7. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka 5 630
  8. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 468
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťZatvoriť reklamu