S dopravou v smere do centra mesta pomáha armáda aj polícia.
BRATISLAVA. Na Devínskej cesta v hlavnom meste je voda, cestu z Devína do Devínskej Novej Vsi od utorkového večera úplne uzavreli. Vstup do Devína z Karlovej Vsi kontroluje polícia.
Obyvateľov bratislavského Devína bude vojenský špeciál voziť do mesta do polnoci. Posledný spoj bude odchádzať najneskôr o 24.00 h zo zastávky Devín od cintorína, informuje mestská časť. Dopravu vojenskou tatrovkou potom znova obnovia v ranných hodinách. Prvé auto by malo odchádzať o 6.00 h od Riviéry.
Okrem vojakov a obyvateľov Devína sa do tejto mestskej časti nedostane nikto. Cesta je uzavretá od Vodárenského múzea. Miestnych prevážajú vojaci, nevpustili ani záchranárov, do nákladných áut nakladajú aj balenú vodu. Kolega Rudo Sivý čaká na vétriesku, ktorá ho vezme do Devína.
Ľudí vozia na vojenskej vetrieske, ktorá z obratiska pri cintoríne v Devíne odchádza každú pol hodinu. V smere z Karlovej Vsi do Devína ľudí vetrieska vezme každú celú hodinu od Riviéry. "Ľudia sa tak vozia do práce alebo v iných nevyhnutných prípadoch," hovorí starostka bratislavského Devína Ľubica Kolková.
Čítajte tiež:
Sledujte aktuálne dianie na Dunaji
Všetky vodomerné stanice v hlavnom meste hlásia 3. stupeň povodňovej aktivity, v meste je od utorka vyhlásená mimoriadna situácia. Hladina Dunaja neustále stúpa, v Bratislave o 7:45 namerali 971 centimetrov, v Devíne 916 centimetrov. Tretí stupeň povodňovej aktivity hlásia aj na rieke Morava v Devínskej Novej Vsi.
Najkritickejšia situácia je práve v bratislavskej mestskej časti Devín, kde bola v utorok dopoludnia zrušená prevádzka materskej i základnej školy. Ľudia z niektorých domov pri toku Dunaja už opustili svoje domovy. Ako informoval Andrassy, v centre mesta zatiaľ nie je situácia kritická na žiadnom úseku.
V utorok vo večerných hodinách hasiči navýšili protipovodňovú bariéru na petržalskej strane Dunaja, aby zvládla aj tisícročnú vodu.
Do krízového štábu v hlavnom meste prizvali aj zástupcov rafinérie Slovnaft, Západoslovenskej energetiky, nákupného centra Eurovea i Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS). Vodárenská spoločnosť monitoruje situáciu na ostrove Sihoť, spoločne s hasičmi odstraňujú naplavené konáre stromov, aby neboli ohrozené dodávky pitnej vody. "Situácia je pod kontrolou," dodáva Andrassy.