SME

Deti so sluchovým postihnutím predvedú v Bratislave svoj talent

V sobotu sa bude konať festival, kde vystúpi približne stovka detí.

BRATISLAVA. Deti so sluchovým postihnutím predvedú počas dnešného dňa a soboty (4. 5.) v Bratislave svoj talent. Prebieha tu 21. ročník Celoslovenskej prehliadky záujmovo umeleckej činnosti sluchovo postihnutých detí, mládeže. Okrem toho sa uskutoční aj 20. ročník benefičného koncertu Počuť srdom. Záštitu nad podujatím prevzala prvá dáma SR Silvia Gašparovičová.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na festivale vystúpi približne sto detí, tie súťažia vo viacerých kategóriách, a to tanec, divadlo, pantomíma a rôzne. Ako poukázal koordinátor podujatia Juraj Čúzy z bratislavskej Základnej školy s materskou školou pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím internátna na Drotárskej ceste, ktorá prehliadku organizačne zabezpečuje, sluchovo postihnuté deti sú veľmi nadané a šikovné, na prehliadke môžu odprezentovať to, čomu sa po celý rok v rámci voľného času venujú.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa Čúzyho ide o ojedinelý festival v rámci Európy, ak nie jediný svojho druhu. Predstavia sa na ňom totiž iba deti so sluchovým postihnutím, a nie zmiešané súbory, ako to býva v zahraničí. Aj preto sa zatiaľ nepodarilo nájsť za hranicami žiadneho partnera na spoluprácu, keďže obdobný festival nikto neorganizuje.

Popri prehliadke sa koná aj výtvarná a fotografická súťaž. Doterajšie skúsenosti ukazujú, že mladšie ročníky detí radšej kreslia a tie staršie rady fotografujú, priblížil Čúzy. Zároveň sa v bratislavskom Divadle Aréna uskutoční benefičný koncert, ktorý bude moderovať Pavol Bruchala. Okrem iných na ňom vystúpi víťaz Superstar Lukáš Adamec, pesničky budú tlmočené aj do posunkového jazyka. Ako poznamenal Čúzy, aj keď deti nepočujú, vnímajú ostatnými zmyslami a hlavne srdcom. "Nadácia Vlada Kulíška Počuť srdcom im to každý rok takýmto spôsobom umožňuje," doplnil.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  4. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  5. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  6. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 102 337
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 569
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 343
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 382
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 543
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 246
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 554
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 515
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu