
Ľudia, ktorí podpísali petíciu, tvrdia, že bola sfalšovaná. Pôvodná vraj bola písaná strojom.
V pôvodnom texte žiadali obyvatelia predĺženie Desiatej ulice. „Text, ktorý som podpisoval, bol písaný strojom, išlo o predĺženie ulice, ako nám kedysi sľuboval starosta Frimmel,“ povedal Rudlof Schaller, jeden z obyvateľov. V novom texte je veľmi podstatná zmena. Hovorí sa v ňom, že obyvatelia žiadajú vyvlastnenie pozemku Petra Šallinga, cez ktorý má byť Desiata ulica predĺžená, a text je písaný rukou. List nespĺňa formálne záležitosti petície. „Hneď ako som petíciu opäť uvidel, protestoval som, že toto nie je text, ktorý som podpisoval,“ dodáva Schaller.
Petícia sa dostala k obyvateľom Kamenných sadov, keď sa Peter Šalling začal proti vyvlastneniu brániť a jeho právnik ju vyžiadal z miestneho úradu. Dôvodom, prečo chcel vidieť text petície, boli listy z miestneho úradu. Išli z investičného oddelenia a podpísal ich Marián Vereš, aj z kancelárie prednostu Ľudovíta Kollárika. Vyzývali Petra Šallinga s rodinou k dohode ohľadom vyvlastnenia s tým, že o to petíciou požiadalo viac ako 80 občanov.
Keď sme sa na miestnom úrade pýtali na petíciu, najprv nik o nej nevedel. Až po vyžiadaní oficiálnej odpovede tlačová tajomníčka Valéria Reháčková uviedla, že miestny úrad riešil spomínaný list ako hromadnú sťažnosť a v tomto prípade ako podporné stanovisko samosprávy.
Medzi obyvateľmi Koliby sa dnes nevie nájsť človek, ktorý za petíciu zodpovedal. Staršia pani, bývajúca na Pyrenejskej ulici, ktorá podpisy zbierala, tvrdí, že nič nevie. Jej podpis na petícii nie je.
Keď začal Peter Šalling stavať na Kolibe, vedel, že časť pozemku bude vyvlastnená na cestu. V stavebnom povolení dostal podmienku, že na približne 200 metroch štvorcových musí postaviť dočasné stavby. V tejto časti však prichádza k zmenám v územnom pláne, súčasťou zmien je iná šírka ciest. Po týchto zmenách Šalling vyvlastnenie vo verejnom záujme spochybňuje.
INGRID DROZDÍKOVÁ