DIVADLÁ
10.00 Objavenie Ameriky – Mestská tržnica, nám. SNP
11.00 Snehulienka a sedem pretekárov – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Panna Orelánska – SND, Hviezdoslvovo nám. 1
19.00 Prelet nad kukučkiným hniezdom – DPOH, Laurinská 21
19.00 Na konci hry – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Niekto to rád horúce – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Kvarteto – Astorka, Suché mýto 17
19.00 Promülle (TV Talk show) – RND, Škultétyho 5
19.00 Hráči – klub Čierny havran, Biela ul. 6
KINÁ
Baraka, odysea Zeme – Hviezda, 18.15; Aupark/Palace, 12.30, 14.35, 16.45
Lantana – Hviezda, 20.30
Svet podľa Prota – Obzor, 18.00, 20.00; Aupark/Palace, 12.10, 14.30
Čistá duša – Mladosť, 17.30
Taká Amerika – Mladosť, 15.15, 20.00; Aupark/Palace, 13.30, 16.15, 21.50
Divoké včely – FK Múzeum, 17.30, 20.00
Vražda podľa plánu – Nádej, 17.30, 20.00; Polus, 19.30, 22.00; Aupark/Palace, 17.00, 19.30, 22.00
On je veľký, ja som maličká – Zora, 17.00, 19.30
Lilo a Stitch – Istota, 15.00; Polus, 11.30, 12.05, 13.20, 14.00, 15.10, 15.50, 17.40; Aupark/Palace, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00
Putovanie vtákov – Istota, 17.30, 20.00; FK IC, 18.15, 20.15; Aupark/Palace, 13.35, 15.45, 17.55
Austin Powers v zlatom úde – Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30; Polus, 11.20, 13.30, 15.40, 18.00, 20.05, 22.20; Aupark/Palace, 12.00, 14.05, 16.15. 18.20, 20.35, 22.45
2084: Vláda ohňa – Istropolis, 16.00, 18.15, 20.15; Polus, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00, 23.00; Aupark/Palace, 12.00, 14.05, 16.10, 18.15, 20.20, 22.25
Zatracení – Istropolis/ARTkino, 17.30; Polus, 12.00, 14.15, 16.20, 18.35, 23.15; Aupark/Palace, 18.55, 21.05
Lužinova obrana – Istropolis/ARTkino, 20.00
11 09 01 – FK IC, 18.00, 20.30; Polus, 20.45
Babie leto – FK IC, 17.45, 20.00
Príkaz doby – FK IC, 17.30
Oscar Wilde – FK IC, 19.30
Buena vista social club – FK IC, 21.30; Kino Café, 16.00, 18.00
Spiderman – Nivy, 16.00, 19.00; Aupark/Palace, 12.25, 14.55, 17.25
Doba ľadová/Ice Age (špec. premiéra) – Polus, 12.25, 14.14, 16.05, 17.55, 19.50, 21.45
Enigma – Polus, 16.25, 21.10
Výlet – Polus, 11.45, 14.05, 18.50; Aupark/Palace, 20.00, 22.15
Najväčšia hrozba – Polus, 17.00, 19.35, 22.05; Aupark/Palace, 17.00, 19.30, 22.00
Jednoducho sexy – Polus, 12.10, 14.10, 16.05, 18.10, 20.10, 22.10; Aupark/Palace, 13.50, 15.50, 17.50, 19.50
Amélia z Montmartru – Aupark/Palace, 21.55
Scooby Doo – Aupark/Palace, 12.15, 14.15, 16.15, 18.15
Bad Company – Aupark/Palace, 20.15, 22.35
Elita – Aupark/Palace, 20.00, 22.25
Údolie tieňov – Aupark/Palace, 18.45, 21.40
Muži v čiernom – Aupark/Palace, 13.15, 15.25, 17.30
Ako na vec – Aupark/Palace, 19.35, 21.45
Myšiak Stuart Little – Aupark/Palace, 12.45, 15.00
KONCERTY A PODUJATIA
14.00 Ružinovský orech, VII. ročník, súťaž psích krížencov – DK Ružinov
Festival ezoteriky v PKO:
9.00 Energetické upírstvo v dnešnom svete a obrana proti nemu, Keltská kultúra a runy, Posolstvo herézy
11.00 Tajomstvo katedrál, Diamantová cesta za poznaním a bohatstvo ducha aj tela, Viera v existenciu životnej sily v kultúrach sveta
12.15 Slovenské tradície keltského šamanizmu
13.00 Pan Twardowski – poľský Faust, Channeling a novinky z oblasti ezoternej kozmológie (práca s kozmickými energiami)
13.45 Tarot – do tajov neviditeľných podstát
15.00 Taoistická alchýmia
15.15 Zážitková astrológia a etické princípy astrológie
15.45 Šamanizmus a muzikoterapia
17.00 Brušné tance, Kabalistický odkaz dnešku
17.30 Tumo
19.00 Sui Vesan, koncert
19.00 No stamps band, koncert
PRE DETI
10.00 Postavme si domček, tvorivé dopoludnie pre deti MŠ – Klub 22, Vavilovova 22
DISKOTÉKY
Deathwish (gothic, batcave, death rock, new wave, ndw) – Metro club, Suché mýto (podchod)
Oldies disco – Tatra club, hotel Tatra, Nám. 1. mája 5
Disco (DJ Stanley + DJ Paolo) – DK Lúky, Vígľašská 1
Maxxx board live! (DJ Jazzy&DJ Live) – Live club, Aupark
Ladislav Ditto Farkaš & friends – Voch music slub, Františkánske nám. 7
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
NEDEĽA 22. SEPTEMBER
DIVADLÁ
14.00 7edem (nahrávka relácie TV Markíza) – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.00 Chrobák v hlave – DPOH, Laurinská 21
19.00 Scény z manželského života – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Niekto to rád horúce – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
KINÁ
Baraka, odysea Zeme – Hviezda, 18.15; Aupark/Palace, 12.30, 14.35, 16.45
Lantana – Hviezda, 20.30
Svet podľa Prota – Obzor, 18.00, 20.00; Aupark/Palace, 12.10, 14.30
Čistá duša – Mladosť, 17.30
Taká Amerika – Mladosť, 15.15, 20.00; Aupark/Palace, 13.30, 16.15, 21.50
Vražda podľa plánu – Nádej, 17.30, 20.00; Polus, 19.30, 22.00; Aupark/Palace, 17.00, 19.30, 22.00
On je veľký, ja som maličká – Zora, 17.00, 19.30; Kino a FK Igric, 19.00; FK Ružinov, 18.00
Lilo a Stitch – Istota, 10.00, 15.00; Polus, 11.30, 12.05, 13.20, 14.00, 15.10, 15.50, 17.40; Aupark/Palace, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00
Putovanie vtákov – Istota, 17.30, 20.00; FK IC, 18.15, 20.15; Aupark/Palace, 13.35, 15.45, 17.55
Austin Powers v zlatom úde – Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30; Polus, 11.20, 13.30, 15.40, 18.00, 20.05, 22.20; Aupark/Palace, 12.00, 14.05, 16.15. 18.20, 20.35, 22.45
2084: Vláda ohňa – Istropolis, 16.00, 18.15, 20.15; Polus, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00; Aupark/Palace, 12.00, 14.05, 16.10, 18.15, 20.20, 22.25
Zatracení – Istropolis/ARTkino, 17.30; Polus, 12.00, 14.15, 16.20, 18.35; Aupark/Palace, 18.55, 21.05
Lužinova obrana – Istropolis/ARTkino, 20.00
11 09 01 – FK IC, 18.00, 20.30; Polus, 20.45
Babie leto – FK IC, 17.45, 20.00
Obžalovaný – FK IC, 17.30
Oscar Wilde – FK IC, 19.30
Láska je láska – Kino Café, 16.00, 18.00
Ján a čert – DK Ružinov, 15.00
Star Wars: Epizóda II – Klonovaní útočia – kino Lúky, 17.00, 20.00; Detské kino Lúky, 17.00, 20.00
Doba ľadová/Ice Age (špec. premiéra) – Polus, 12.25, 14.15, 16.05, 17.55, 19.50, 21.45
Enigma – Polus, 16.25, 21.10
Výlet – Polus, 11.45, 14.05, 18.50; Aupark/Palace, 20.00, 22.15
Najväčšia hrozba – Polus, 17.00, 19.35, 22.05; Aupark/Palace, 17.00, 19.30, 22.00
Jednoducho sexy – Polus, 12.10, 14.10, 16.05, 18.10, 20.10, 22.10; Aupark/Palace, 13.50, 15.50, 17.50, 19.50
Amélia z Montmartru – Aupark/Palace, 21.55
Scooby Doo – Aupark/Palace, 12.15, 14.15, 16.15, 18.15
Bad Company – Aupark/Palace, 20.15, 22.35
Spiderman – Aupark/Palace, 12.25, 14.55, 17.25
Elita – Aupark/Palace, 20.00, 22.25
Údolie tieňov – Aupark/Palace, 18.45, 21.40
Muži v čiernom – Aupark/Palace, 13.15, 15.25, 17.30
Ako na vec – Aupark/Palace, 19.35, 21.45
Myšiak Stuart Little – Aupark/Palace, 12.45, 15.00; Istropolis 16.00
KONCERTY A PODUJATIA
9.30 a 15.00 Tarot – cesta šťastia 1 – Združenie pre integrálne vzdelávanie, Košická 52
10.30 A. Krsmanovič, akordeón (Juhoslávia) – Hudobné centrum, Michalská 10
19.00 Bratislava Hot Serenaders, koncert – SD Nivy
Festival ezoteriky v PKO:
9.00 Numerológia, Budhizmus a zenbudhizmus, Astrológia v praktickom živote
10.45 Máme silu v sebe zmeniť svoj osud
11.00 Feng shui, Človek, duch a hmota v kozmických súradniciach
12.00 Archetypálny tarot
12.15 Liečenie s anjelmi
13.00 Aktivácia DNK
13.45 Mandaly
14.30 Ayahuasqueros Peru
15.15 Regresná terapia
15.30 Artterapia
16.45 Bhadžánband, koncert indických piesní a mantier
17.30 Šamanské piesne a bubny
PRE DETI
10.30 Kamarát Bambuľko – DK Dúbravka, Saratovská 2/A
10.00 Postavme si domček, tvorivé dopoludnie pre deti MŠ – Klub 22, Vavilovova 22
10.30 Nedeľné rozprávkové dopoludnie, mravoučné príbehy tetky Betky pre deti – DK Ružinov
16.00 O dvojhlavej dračici – Bibiana, Panská 41
DISKOTÉKY
Oldies disco – Tatra club, hotel Tatra, Nám. 1. mája 5
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Zábava pre staršiu generáciu – Song Londoner pub, Ostredková 1
VÝSTAVY
Stred Európy okolo roku 1000 – Historické múzeum, Bratislavský hrad, ut – ne 9.00 – 17.00 (posledný vstup o 16.15), do 20. októbra
Monogramista CZ. Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG, Vodné kasárne, do 20. októbra
Vladimír Popovič: Retrospektíva – SNG, Esterházyho palác, do 24. novembra
Juraj Meliš: Kovadlina snov – SNG, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, do 29. septembra
Kanadskí Slováci vlastnými očami – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr., ut – ne 9.00 – 17.00, do 30. septembra
Cesty k Nílu, po stopách dávnej civilizácie starého Egypta – Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut – pia 10.00 – 17.00, so – ne 11.00 – 18.00, do 24. novembra
Karol Kállay: Franz Kafka a Praha – GMB, Pálffyho palác, do 22. septembra
Milan Bočkay: Vrcholné diela svetového maliarstva (Monochrómy) – GMB, Pálffyho palác, do 13. októbra
Štyri živly vo výtvarnom umení: IV. Zem – GMB, Mirbachov palác, Františkánske nám., do 3. novembra
Alice Leora Briggs: Neviem Viem Neviem – Galéria aktualít, Pálffyho palác, do 27. októbra
Martin Lettrich (sochy), Milan Rašla (obrazy) – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00, do 29. septembra
Karol Felix: Pocket Pictures – galéria Artotéka, Kapucínska 1, po, st, štvr 13.00 – 17.30, ut, pia 10.00 – 12.00, 13.30 – 16.00, do 22. októbra
Ad Snijeders: Retrospective – Múzeum Danubiana, do 15. novembra
Emil Venkov: Posolstvo – Múzeum Danubiana, do 15. novembra
Hugo Demartini – galéria Komart, Zámočnícka 8, do 29. septembra
Nie je drevo ako drevo, netradičná kompozícia drevených objektov, veršov a hudby – Bibiana, Panská 41, do 29. septembra
Július Koller: Textextily – galéria Linea, Drieňová 34, po – pia 8.00 – 17.00, do 30. septembra
Michal Hajnal: Obrazy a monotypie 2002 – České centrum, Hviezdoslavovo nám. 8, po – pia 13.00 – 17.00, do 26. septembra
Cesty ťažných mrakov, fotografie sprevádzané starodávnymi básňami haiku fotografa Z. Thomu – Veľvyslanectvo Japonska, Hlavné námestie 2, po – pia 9.00 – 17.00, do 4. októbra
Neviditeľná architektúra – Galéria architektúry SAS, Panská 15, do 21. septembra
Fotografie zo života Ödöna von Horvátha – Divadlo Astorka Korzo 90 na Suchom mýte, do 18. októbra
Milan Lukáč: Sochy z beštiára – Galéria SPP, Drevená ul., ut – ne 10.00 – 18.00, do 16. októbra
Pocta Kupeckému – DK Pezinok, do 27. septembra
MM – MMII, architektonická tvorba Tamary a Juraja Závodných – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 7. októbra