19.00 Čarovná flauta – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Don Juan – DPOH, Laurinská 21
19.00 Krajčírky – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Klietka bláznov – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Mníšky 2 – Milionárky – Teátro Gedur, Istropolis, Trnavské mýto 1
KINÁ
Baraka, odysea Zeme – Hviezda, 18.15; Aupark/Palace, 14.35, 16.45
Lantana – Hviezda, 20.30
Scooby Doo – Obzor, 18.00; Nádej, 17.30, 20.00; Aupark/Palace, 14.15, 16.15, 18.15
Svet podľa Prota – Obzor, 20.00; Aupark/Palace, 14.30
Čistá duša – Mladosť, 17.30
Taká Amerika – Mladosť, 15.15, 20.00; Aupark/Palace, 16.15, 21.50
Mulholland drive – FK Múzeum, 17.30, 20.00
Crossroads – Zora, 17.00, 19.30
Muž na mesiaci – FK Nostalgia, 18.30
Billy Elliot – FK Nostalgia, 20.45
Putovanie vtákov – Istota, 17.30, 20.00; FK IC, 18.15, 20.15; Aupark/Palace, 15.45, 17.55
Austin Powers v zlatom úde – Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30; Polus, 15.40, 18.00, 20.05, 22.20; Aupark/Palace, 14.05, 16.15. 18.20, 20.35, 22.45
2084: Vláda ohňa – Istropolis, 16.00, 18.15, 20.15; Polus, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00, 23.00; Aupark/Palace, 14.05, 16.10, 18.15, 20.20, 22.25
Zatratení – Istropolis/ARTkino, 17.30; Polus, 14.15, 16.20, 18.35, 23.15; Aupark/Palace, 18.55, 21.05
Lužinova obrana – Istropolis/ARTkino, 20.00
11 09 01 – FK IC, 18.00, 20.30; Polus, 20.45
Divoké včely – FK IC, 17.45, 20.00
Príkaz doby – FK IC, 17.30
Kuchár, zlodej, jeho žena a jej milenec – FK IC, 19.30
Buena vista social club – FK IC, 21.30; Kino Café, 16.00, 18.00
Doba ľadová/Ice Age (špeciálna premiéra) – Polus, 14.15, 16.05, 17.55, 19.50, 21.45
Enigma – Polus, 16.25, 21.10
Lilo a Stitch – Polus, 14.00, 15.10, 15.50, 17.40; Aupark/Palace, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00
Výlet – Polus, 14.05, 18.50; Aupark/Palace, 20.00, 22.15
Najväčšia hrozba – Polus, 17.00, 19.35, 22.05; Aupark/Palace, 17.00, 19.30, 22.00
Jednoducho sexy – Polus, 14.10, 16.05, 18.10, 20.10, 22.10; Aupark/Palace, 15.50, 17.50, 19.50
Vražda podľa plánu – Polus, 19.30, 22.00; Aupark/Palace, 17.00, 19.30, 22.00
Amélia z Montmartru – Aupark/Palace, 21.55
Bad Company – Aupark/Palace, 20.15, 22.35
Spiderman – Aupark/Palace, 14.55, 17.25
Elita – Aupark/Palace, 20.00, 22.25
Údolie tieňov – Aupark/Palace, 18.45, 21.40
Muži v čiernom – Aupark/Palace, 15.25, 17.30
Ako na vec – Aupark/Palace, 19.35, 21.45
Myšiak Stuart Little – Aupark/Palace, 15.00
KONCERTY A PODUJATIA
9.00 Čo všetko dokážeme, výstavka ručných prác a výrobkov postihnutej mládeže – SD Trnávka, Bulhraská 60
18.30 Koncert pe mladých: Stanley a kapucíni – Quo Vadis, Katolícky dom, Hurbanovo nám. 1
19.00 Helena 2002, koncert pop. speváčky H. Vondráčkovej – DK Ružinov
19.00 Folklórne zrkadlenie, FS Gymnik, DFS Kobylka – DK Zrkadlový háj, Rovniankova 3
19.00 Music Club, koncert – DK Lúky, Vígľašská 1
19.00 Vokálny koncert, G. Morino (I) – tenor, J. Salay (SK) – klavír – koncertná sieň Klarisky
20.00 Koncert S.R.O., jazz a blues – Café Stena, Záhradnícka 93
PRE DETI
10.00 Malý princ – Ludus, Tupolevova 7/a
10.00 Postavme si domček, tvorivé dopoludnie pre deti MŠ – Klub 22, Vavilovova 22
14.00 Všetko, čo má nohy…, popoludnie hier a hádaniek – klub detí Slniečko, Furdekova 6/a
DISKOTÉKY
Voľby 2002, (z)voľte si správny drink v správnom čase!, najlepšie a neprekonateľné česko-slovenské hity všetkých čias – Metro club, Suché mýto (podchod)
Oldies disco – Tatra club, hotel Tatra, Nám. 1. mája 5
Mustang karaoke show (DJ Aqua) – Live club, Aupark
DJ Dvonč Braňo (80. – 90. roky disco time) – Woch music club, Františkánske nám. 7
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
VÝSTAVY
Monogramista CZ. Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG, Vodné kasárne, do 20. októbra
Vladimír Popovič: Retrospektíva – SNG, Esterházyho palác, do 24. novembra
Juraj Meliš: Kovadlina snov – SNG, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, do 29. septembra
Stred Európy okolo roku 1000 – Historické múzeum, Bratislavský hrad, ut – ne 9.00 – 17.00 (posledný vstup o 16.15), do 20. októbra
Kanadskí Slováci vlastnými očami – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr., ut – ne 9.00 – 17.00, do 30. septembra
Cesty k Nílu, po stopách dávnej civilizácie starého Egypta – Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut – pia 10.00 – 17.00, so – ne 11.00 – 18.00, do 24. novembra
Karol Kállay: Franz Kafka a Praha – GMB, Pálffyho palác, do 22. septembra
Milan Bočkay: Vrcholné diela svetového maliarstva (Monochrómy) – GMB, Pálffyho palác, do 13. októbra
Štyri živly vo výtvarnom umení: IV. Zem – GMB, Mirbachov palác, Františkánske nám., do 3. novembra
Alice Leora Briggs: Neviem Viem Neviem – Galéria aktualít, Pálffyho palác, do 27. októbra
Martin Lettrich (sochy), Milan Rašla (obrazy) – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00, do 29. septembra
Karol Felix: Pocket Pictures – galéria Artotéka, Kapucínska 1, po, st, štvr 13.00 – 17.30, ut, pia 10.00 – 12.00, 13.30 – 16.00, do 22. októbra
Ad Snijeders: Retrospective – Múzeum Danubiana, do 15. novembra
Emil Venkov: Posolstvo – Múzeum Danubiana, do 15. novembra
Nie je drevo ako drevo, netradičná kompozícia drevených objektov, veršov a hudby – Bibiana, Panská 41, do 29. septembra
Hugo Demartini – galéria Komart, Zámočnícka 8, do 29. septembra
Július Koller: Textextily – galéria Linea, Drieňová 34, po – pia 8.00 – 17.00, do 30. septembra
Soňa Némethová: Very romantic, výstava šperkov – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 20. septembra
Michal Hajnal: Obrazy a monotypie 2002 – České centrum, Hviezdoslavovo nám. 8, po – pia 13.00 – 17.00, do 26. septembra
9. medzinárodný výtvarný festival galérie Miro, výber z tvorby našich a zahraničných umelcov – galéria Miro, Košická 56, po – pia 10.00 – 17.00, so – ne 10.00 – 15.00, do 20. septembra
Cesty ťažných mrakov, fotografie sprevádzané starodávnymi básňami haiku fotografa Z. Thomu – Veľvyslanectvo Japonska, Hlavné námestie 2, po – pia 9.00 – 17.00, do 4. októbra
Neviditeľná architektúra – Galéria architektúry SAS, Panská 15, do 21. septembra
Fotografie zo života Ödöna von Horvátha – Divadlo Astorka Korzo 90 na Suchom mýte, do 18. októbra
Milan Lukáč: Sochy z beštiára – Galéria SPP, Drevená ul., ut – ne 10.00 – 18.00, do 16. októbra
Michal Bak: Celebrity 2002 – galéria Marat Art, Panská 6,, po 10.00 – 15.30, ut – pia 10.00 – 18.00, do 20. septembra
Pocta Kupeckému – DK Pezinok, do 27. septembra
MM – MMII, architektonická tvorba Tamary a Juraja Závodných – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 7. októbra