inom 0:2.
„Konkurencia bola skutočne kvalitná a jednoznačne najlepším tímom bol víťazný nemecký majster Schwerin. Naša cesta bola až do finále bezproblémová. Najprv sme porazili holandský Longa 59 2:1, potom rumunský klub Bacau 2:0 a rovnakým pomerom setov sme zvíťazili nad družstvom Kauna-Grudai z Litvy, francúzskym Hainaut Volley i švajčiarskym Luzernom,“ povedal pre SME Ľubomír Petráš.
„Aj keď sme nehrali zle, stále je vidieť, že nám chýba zohratosť. Súhre sme sa totiž v príprave ešte nevenovali, ako by bolo treba. Do začiatku súťaže nám zostáva približne mesiac a aj to je jedna z vecí, na ktorej musíme zapracovať. Aj na tomto turnaji bolo jasným trendom hrať za každých okolností skákané podanie. Vďaka nemu sa hneď od začiatku vyvíja na súpera tlak. Pokúšame sa oň aj my, chceme tento trend zachytiť. V medzinárodných zápasoch môže byť práve podanie jedným z rozhodujúcich faktorov,“ hovorí Petráš.
Forplast preverili českí súperi
Druhé družstvo Slávie – Forplast štartovalo na turnaji v Olomouci, kde sa zúčastnilo osem družstiev. Forplast najprv vyhral skupinu, keď prekvapujúco zdolal Sláviu Praha 3:2 a potom aj Ostravou 3:1. Neuspel v semifinále, s Olomoucom prehral 0:3 a v boji o 3. miesto podľahol rovnakým pomerom setov Frýdku-Místku. Ďalší slovenský zástupca – Žilina – skončil na 8. mieste.
„Dievčatá ma milo prekvapili hneď v úvode výhrou nad Sláviou. Zo začiatku to v tomto zápase vyzeralo ,na uterák‘, ale dievčatá sa vzchopili a zo stavu 0:2 otočili na 3:2. Vyšiel nám aj druhý zápas s Ostravou, na ktorú sme si už dopredu trúfali. Potom sa začala prejavovať únava, mali sme málo hráčok, a tak dve ďalšie prehry boli logickým vyústením situácie,“ zhodnotil výkon svojho družstva tréner Forplastu Martin Hančík. „Porovnanie s českými špičkovými klubmi bolo zaujímavé. České hráčky boli vyššie a atletickejšie. My sme boli najnižšie družstvo na turnaji. Aj preto je pre nás štvrté miesto dobré. Turnaj bol pre hráčky zároveň dobrou kondičnou prípravou.“ (slo)