tipy na vÍKEND

SOBOTA 14. SEPTEMBER

DIVADLÁ

19.00 Don Juan – DPOH, Laurinská 21

19.00 Krajčírky – Malá scéna, Dostojevského rad 7

19.00 Ujo Váňa – Astorka Nové divadlo, Nám. SNP 33

KINÁ

40 dní, 40 nocí – Hviezda, 18.15, 20.30

Denník Bridget Jonesovej – Hviezda (záhradné), 20.15

Amores Perros – Obzor, 17.15, 20.00

Výlet – Mladosť, 14.00, 17.00; Aupark/Palace, 17.45, 19.55, 22.10; Polus, 19.30, 21.40

11 09 01 – Mladosť, 14.45, 18.45; Polus, 19.15, 21.45

Zaklínač – Mladosť, 21.00

Zimný hosť – Múzeum, 17.30, 20.00

Najväčšia hrozba – Nádej, 17.30, 20.00; Aupark/Palace, 19.30, 22.00; Polus, 17.00, 19.35, 22.05

Ako na vec – Zora, 17.00, 19.30; Aupark/Palace, 20.15, 22.25

Mačky a psi – Istota, 15.00

2084 Vláda ohňa – Istota, 17.30, 20.00; Aupark/Palace, 13.00, 15.15, 17.30, 19.45, 22.00; Polus, 12.30, 14.30, 16.25, 18.30, 20.30, 22.30

Lilo a Stitch – Istropolis, 13.45, 15.30, 17.15; Aupark/Palace, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00; Polus, 11.30, 12.10, 13.20, 14.00, 15.10, 15.50, 17.40

Vražda podľa plánu – Istropolis, 19.00, 21.00; Aupark/Palace, 12.15, 14.40, 17.10, 19.40, 22.05; Polus, 17.05, 19.25, 21.55

Elita – Istropolis, 16.15, 18.15, 20.15; Aupark/Palace, 19.10, 21.20; Polus, 12.40, 17.30, 22.20

Austin Powers v zlatom úde – Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30; Aupark/Palace, 11.50, 14.00, 16.10, 18.20, 20.30, 22.40; Polus, 12.00, 14.20, 16.30, 18.40, 20.50, 23.00

Putovanie vtákov – Istropolist Artkino, 17.30, 20.00; Aupark/Palace, 12.10, 14.10, 16.10, 18.10; Polus, 11.15, 13.15, 15.15, 17.15

Blade 2 – FK IC, 18.00, 20.30

Iris – FK IC, 18.15, 20.00

Čokoláda – FK IC, 17.45, 20.15

Všetci spolu… (po slovensky) – FK IC, 17.30

Mŕtvy muž – FK IC, 19.30

Buena vista social club – FK IC, 21.30

Láska je láska – Kino Café, 16.00, 18.00

Úkryt – Nivy, 19.00

Mahuliena zlatá panna – Nivy, 16.00

Baraka – Aupark/Palace, 13.40, 15.55, 17.05, 21.45

Taká Amerika – Aupark/Palace, 11.55, 14.15, 16.35, 22.10; Polus, 15.00, 19.50

Muži v čiernom 2 – Aupark/Palace, 12.45, 15.30, 17.30

Bad Company – Aupark/Palace, 21.30

Jednoducho sexy – Aupark/Palace, 13.50, 15.50, 17.50, 19.50; Polus, 12.10, 14.10, 16.05, 18.10, 20.10, 22.10

Scooby Doo – Aupark/Palace, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30; Polus, 11.05, 13.05, 15.05

Spiderman – Aupark/Palace, 11.45, 14.05, 16.30

Amélia z Montmartru – Aupark/Palace, 21.50

Svet podľa Prota – Aupark/Palace, 19.15

Údolie tieňov – Aupark/Palace, 18.55, 21.45

Myšiak Stuart Little – Aupark/Palace, 15.45

KONCERTY A PODUJATIA

9.00 až 24.00 Istrocon 2002, sci-fi festival, hlavný program: filmy – 10.00 Zaklínač, 17.00 Pán prsteňov, 22.00 divákmi vybraný najlepší fantastický film roku 2001, 23.30 Sexmisia; čítačky – 13.00 z Pratchetta, 14.00 Ondřej Neff prečíta svoju najnovšiu poviedku; besedy – 15.00 s tvorcami pokračovania prvej rozhlasovej dramatizácie Pána prsteňov, 16.00 John Howe, švajč. maliar o tvorbe filmovej trilógie Pán prsteňov; 21.00 tombola – budova Správy účelových zariadení, Drotárska 46

8.00 – 12.00 Výmenné stretnutie zberateľov, železničných, automobilových, lodných modelov – SK Nové Mesto, Vajnorská 21

10.00 Povedz to priamo, seminár k projektu Trnávka bez drog – SD Trnávka, Baulharská 69

17.00 Čaj o piatej, spoločensko-tanečný večer so skupinou Mini – SK Nové Mesto, Vajnorská 21

17.00 Večer pre nás dvoch, zábavno-tanečný večer so skupinou Margojan show – DK Dúbravka, Saratovská 2/A

20.00 Carmen, účinkuje Ballet Teatro Espanol de Rafael Aguilar – Športová hala pasienky

21.00 Fiesta latina: Vivat Guatemala, spoločenský večer – SD Trnávka, Baulharská 69

Vinobranie mestskej časti Rača, galéria burčiaku a ukážky lisovania – Rača amfiteáter a bývalý Obecný dom

Kultúrne leto:

19.00 Cyklus komorných programov Brehy: Kruhy (Slov.), originálna vokálna konštelácia s nezvyčajne širokým dramaturgickým záberom a nákazlivo dynamickým interpretačným prístupom – Koncertná sieň Klarisky

DISKOTÉKY

Disko v letnej záhrade, DJ Pizza – Casey, Botanická 35

Aligator Rock Night – Aligátor, Laurinská 7

Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1

Aeolus Metaxa party, DJ!Live – Live!club, Aupark

NEDEĽA 15. SEPTEMBER

DIVADLÁ

15.00 a 17.00 Červená čiapočka – Divadlo Alkana, PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3

19.00 Ženský zákon – DPOH, Laurinská 21

19.00 Picasso v bare Lapin Agile – Malá scéna, Dostojevského rad 7

KINÁ

40 dní, 40 nocí – Hviezda, 18.15, 20.30; Kino a FK Igric, 19.00

Denník Bridget Jonesovej – Hviezda (záhradné), 20.15

Amores Perros – Obzor, 17.15, 20.00

Výlet – Mladosť, 14.00, 18.15; Aupark/Palace, 17.45, 19.55, 22.10; Polus, 19.30, 21.40

11 09 01 – Mladosť, 16.00, 20.15; Polus, 19.15, 21.45

Všetko o mojej matke – Múzeum, 17.30, 20.00

Najväčšia hrozba – Nádej, 17.30, 20.00; Aupark/Palace, 19.30, 22.00; Polus, 17.00, 19.35, 22.05

Ako na vec – Zora, 17.00, 19.30; Aupark/Palace, 20.15, 22.25

Monsters a.s. – Istota, 10.00, 15.00

2084 Vláda ohňa – Istota, 17.30, 20.00; Aupark/Palace, 13.00, 15.15, 17.30, 19.45, 22.00; Polus, 12.30, 14.30, 16.25, 18.30, 20.30, 22.30

Lilo a Stitch – Istropolis, 13.45, 15.30, 17.15; Aupark/Palace, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00; Polus, 11.30, 12.10, 13.20, 14.00, 15.10, 15.50, 17.40

Vražda podľa plánu – Istropolis, 19.00, 21.00; Aupark/Palace, 12.15, 14.40, 17.10, 19.40, 22.05; Polus, 17.05, 19.25, 21.55

Elita – Istropolis, 16.15, 18.15, 20.15; Aupark/Palace, 19.10, 21.20; Polus, 12.40, 17.30, 22.20

Austin Powers v zlatom úde – Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30; Aupark/Palace, 11.50, 14.00, 16.10, 18.20, 20.30, 22.40; Polus, 12.00, 14.20, 16.30, 18.40, 20.50

Putovanie vtákov – Istropolist Artkino, 17.30, 20.00; Aupark/Palace, 12.10, 14.10, 16.10, 18.10; Polus, 11.15, 13.15, 15.15, 17.15

Blade 2 – FK IC, 18.00, 20.30

Iris – FK IC, 18.15, 20.00

Čokoláda – FK IC, 17.45, 20.15

Čisté ruky – FK IC, 17.30

Mŕtvy muž – FK IC, 19.30

Láska je láska – Kino Café, 16.00, 18.00

Kráľ škorpión – Lúky, 18.00, 20.00; Artkino lúky – Detské kino, 18.00, 20.00

Jalla! Jalla! – Artkino Za Zrkadlom, 20.02

Baraka – Aupark/Palace, 13.40, 15.55, 17.05, 21.45

Taká Amerika – Aupark/Palace, 11.55, 14.15, 16.35, 22.10; Polus, 15.00, 19.50

Muži v čiernom 2 – Aupark/Palace, 12.45, 15.30, 17.30

Bad Company – Aupark/Palace, 21.30

Jednoducho sexy – Aupark/Palace, 13.50, 15.50, 17.50, 19.50; Polus, 12.10, 14.10, 16.05, 18.10, 20.10, 22.10

Scooby Doo – Aupark/Palace, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30; Polus, 11.05, 13.05, 15.05

Spiderman – Aupark/Palace, 11.45, 14.05, 16.30

Amélia z Montmartru – Aupark/Palace, 21.50

Svet podľa Prota – Aupark/Palace, 19.15

Údolie tieňov – Aupark/Palace, 18.55, 21.45

Myšiak Stuart Little – Aupark/Palace, 13.45, 15.45

KONCERTY A PODUJATIA

9.00 až 13.00 Istrocon 2002, sci-fi festival: videopásma; 9.00 workshop; 10.30 prednáška Joea Michaela Straczynského, tvorcu Babylonu 5 – budova Správy účelových zariadení, Drotárska 46

Vinobranie mestskej časti Rača, galéria burčiaku a ukážky lisovania – Rača amfiteáter a bývalý Obecný dom

PRE DETI

10.30 Nedeľné rozprávkové dopoludnie: Vodník Čľup, rozprávka s pesničkami – DK Ružinov, Ružinovská 26

10.30 Zvedavý sloník, detská divadelná scéna – DK Dúbravka, Saratovská 2/A

16.00 Ako sa z divých zvieratiek stali domáce – Bibiana, Panská 41

DISKOTÉKY

Rock – Harley Davison, Rebarborová 1

VÝSTAVY

Monogramista CZ. Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG Vodné kasárne, do 20. októbra

Vladimír Popovič: Retrospektíva – SNG Essterházyho palác, do 24. novembra

Juraj Meliš: Kovadlina snov – SNG, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, do 29. septembra

Stred Európy okolo roku 1000 – Historické múzeum Bratislavský hrad, ut – ne 9.00 – 17.00 (posledný vstup o 16.15) do 20. októbra

Kanadskí Slováci vlastnými očami – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr., ut – ne 9.00 – 17.00, do 30. septembra

Cesty k Nílu. Po stopách dávnej civilizácie starého Egypta – Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut – pia 10.00 – 17.00, so – ne 11.00 – 18.00, do 24. novembra

Indonézia očami Jozefa Chrenu – Slovenské národné múzeum, do 18. septembra

Karol Kállay: Franz Kafka a Praha – GMB Pálffyho palác, do 22. septembra

Milan Bočkay: Vrcholné diela svetového maliarstva (Monochrómy) – GMB Pálffyho palác, do 13. októbra

Štyri živly vo výtvarnom umení: IV. Zem – GMB Mirbachov palác, Františkánske nám., do 3. novembra

Kontakt(y), fotografie Laca Bielika – Umelecká beseda, Dostojevského rad 1, do 15. septembra

Martin Lettrich (sochy), Milan Rašla (obrazy) – Galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00, do 29. septembra

Michal Bak: Celebrity 2002, fotografie celebrít – Galéria Marat Art, Panská 6, po 10.00 – 15.30, ut – pia 10.00 – 18.00, do 20. septembra

Karol Felix: Pocket Pictures – Galéria Artotéka, Kapucínska 1, po, st, štvr 13.00 – 17.30, ut, pia 10.00 – 12.00, 13.30 – 16.00, do 22. októbra

Ad Snijeders: Retrospective – Múzeum Danubiana, do 15. novembra

Emil Venkov: Posolstvo – Múzeum Danubiana, do 15. novembra

Hugo Demartini – Galéria Komart, Zámočnícka 8, do 29. septembra

Verneovky Karla Zemana – Bibiana, Panská 41, ut – pia 10.00 – 18.00, so – ne 11.00 – 19.00, do 15. septembra

Nie je drevo ako drevo, netradičná kompozícia drevených objektov, veršov a hudby – Bibiana, Panská 41, do 29. septembra

Július Koller: Textextily – galéria Linea, Drieňová 34, po – pia 8.00 – 17.00, do 30. septembra

Josef Albers: grafika, maľba – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 – 18.00, do15. septembra

Soňa Némethová: Very romantic, výstava šperkov – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 20. septembra

Michal Hajnal: Obrazy a monotypie 2002 – České centrum, Hviezdoslavovo nám. 8, po – pia 13.00 – 17.00, do 26. septembra

American Craft – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 17. septembra

9. medzinárodný výtvarný festival Galérie Miro, výber z tvorby našich a zahraničných umelcov – Galéria Miro, Košická 56, po – pia 10.00 – 17.00, so – ne 10.00 – 15.00, do 20. septembra

Cesty ťažných mrakov, fotografie sprevádzané starodávnymi básňami haiku fotografa Z. Thomu – Veľvyslanectvo Japonska, Hlavné námestie 2, po – pia 9.00 – 17.00, do 4. októbra

Neviditeľná architektúra – Galéria architektúry SAS, Panská 15, do 21. septembra

Fotografie zo života Ödöna von Horvátha – Divadlo Astorka Korzo ‘90 na Suchom mýte, do 18. októbra

Milan Lukáč: Sochy z beštiára – Galéria SPP, Drevená ul., ut – ne 10.00 – 18.00, do 16. októbra

Michal Bak: Celebrity 2002 – galéria Marat Art, Panská 6,, po 10.00 – 15.30, ut – pia 10.00 – 18.00, do 20. septembra

Pocta Kupeckému – Kultúrny dom Pezinok, do 27. septembra

Najčítanejšie na SME Bratislava


Inzercia - Tlačové správy


  1. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€
  2. 3 pravidlá pre lepší dôchodok
  3. Eilat: Slnko, teplo a zábava
  4. Ku kuchynskej linke dostanete obývačku či vstavané skrine za 50%
  5. 4 rady pre deti a dospelých, ako sa starať o pokožku
  6. Výstava Podoby lásky zobrazí skutočné osudy konkrétnych žien
  7. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek
  8. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky
  9. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  10. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  1. Eilat: Slnko, teplo a zábava
  2. Ku kuchynskej linke dostanete obývačku či vstavané skrine za 50%
  3. Exkurzia študentov Stavebnej fakulty STU v Bratislave
  4. Prichádza Black Friday, jazdenku môžete mať so zľavou 2000 eur
  5. 4 rady pre deti a dospelých, ako sa starať o pokožku
  6. Výstava Podoby lásky zobrazí skutočné osudy konkrétnych žien
  7. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek
  8. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky
  9. Ochráňte pred zlodejmi celé vozidlo vďaka VAM Akustik
  10. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba
  1. Vyrábajú v malom, no presadili sa. Sessler a Farmárske lupienky 17 466
  2. Eilat: Slnko, teplo a zábava 10 052
  3. 3 pravidlá pre lepší dôchodok 7 513
  4. Slovenské deti dostávajú mesačne 22€ 4 400
  5. Tohtoročné trhy pred Auparkom bude otvárať Vidiek 2 745
  6. Ako sa zbaviť chladnej podlahy 2 672
  7. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií 2 003
  8. Čerešne - miesto, kde môžete žiť podľa seba 1 749
  9. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri banky 1 512
  10. Ku kuchynskej linke dostanete obývačku či vstavané skrine za 50% 1 435