BRATISLAVA. Zajtra o 17:30 otvoria Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí. Slávnostne rozsvietia vianočný stromček a otvoria klzisko, ktoré je opäť súčasťou trhov.
Klzisko je rovnako ako vlani postavené okolo vianočného stromčeka. Počas prvého dňa trhov sa na ňom bude už od rána korčuľovať zadarmo, informoval hovorca Starého Mesta Tomáš Halán.
Počas otvorenia vianočných trhov sa pokúsia aj o vytvorenie nového slovenského rekordu. Každý na námestí dostane prskavku a pred šiestou hodinou ich všetci spoločne zapália. „Verím, že nás bude čo najviac a Staromestské vianočné trhy sa tak zapíšu do Slovenskej knihy rekordov,“ povedala starostka Starého Mesta Tatiana Rosová.
V trinástich stánkoch na námestí budú predávať jedlo a nápoje, v ďalších dvanástich budú remeselníci s tradičnými vianočnými výrobkami a ozdobami, sviečkami, výrobkami z dreva, či darčekovo balenými výrobkami z medu. Na svoje si prídu aj milovníci kníh. V stánku Literárneho klubu sa im každý deň osobne prihovoria súčasní slovenskí spisovatelia.
Jeden zo stánkov na námestí bude charitatívny. „Každý, kto sa pri stánku pristaví, môže podať pomocnú ruku. Stačí si kúpiť čaj alebo punč a výťažok z ich predaja rozdelíme na dobročinné účely,“ povedala starostka Rosová. V piatok sa v charitatívnom stánku predstaví Nadácia Markíza, v sobotu Výcviková škola pre vodiacich psov.
Staromestské vianočné trhy potrvajú do nedele 23. decembra.
Hospodárenie Staromestských trhov vlani skončilo so stratou sto tisíc eur. Radnica ich potom chcela zveriť súkromníkovi. Viac čítajte tu:
Autor: khu