19.00 Nabucco – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Antonius a Kleopatra – DPOH, Laurinská 21
19.00 Mačka na horúcej plechovej streche – Malá scéna, Dostojevského rad 7
19.00 Minach – Štúdio 12, Jakubovo nám. 12
KINÁ
Lilo a Stitch – Hviezda, 16.30; Istropolis, 16.30, 18.15; Aupark/Palace, 14.00, 16.00, 18.00, 20.00, Polus, 14.20, 15.10, 16.10, 18.15
Najväčšia hrozba – Hviezda, 18.15, 20.30; Aupark/Palace, 15.10, 17.30, 20.00, 22.30; Polus, 15.55, 18.25, 20.55
Čierna mačka, biely kocúr – Hviezda (záhradné), 20.15
Amores Perros – Obzor, 17.15, 20.00
Putovanie vtákov – Mladosť, 15.00, 18.45; Aupark/Palace, 14.10, 16.10, 18.10; Polus, 20.00, 22.00
Anjelská tvár – Mladosť, 16.30
Babie leto – Nádej, 17.30, 20.00
V spálni – Istota, 17.30, 20.00
Vražda podľa plánu – Istropolis, 20.15; Aupark/Palace, 14.45, 17.15, 19.45, 22.15; Polus, 17.05, 19.35, 21.55
Elita – Istropolis, 15.30, 18.00, 20.30; Aupark/Palace, 14.10, 16.30, 18.50, 21.10; Polus, 14.40, 17.00, 19.20, 21.40
Nevera – Istropolis/Artkino, 17.00, 20.00
Svet podľa Prota – FK IC, 18.00, 20.30; Aupark/Palace, 16.55, 19.25; Polus, 20.05, 22.35
Amores Perros – FK IC, 20.00
Tanečnica v tme – FK IC, 17.30, 20.15, Senior klub, 11.00
Môj brat Tom – FK IC, 17.45
Čierne dni. Čas, ktorý žijeme – FK IC, 17.30
Mŕtvy muž – FK IC, 19.30
Star Wars: Epizóda II – DK Ružinov, 18.00
Buena vista social club – Kino Cafe – 16.00, 18.00
Kód Navajo – Aupark/Palace, 22.00
Miliónový závod – Aupark/Palace, 14.00, 16.20
Údolie tieňov – Aupark/Palace, 18.45, 21.35; Polus, 20.15
Jednoducho sexy – Aupark/Palace, 14.30, 16.30, 18.30, 20.30, 22.25; Polus, 14.10, 16.05, 18.10, 20.10, 22.10
Spider man – Aupark/Palace, 14.15, 16.45
Amélia z Montmartru – Aupark/Palace, 19.15, 21.45
Scooby Doo – Aupark/Palace, 14.15, 16.15, 18.15, 20.15; Polus, 14.05, 16.00, 18.00
Blade 2 – Aupark/Palace, 22.10
Formula – Aupark/Palace, 22.30
Ako na vec – Aupark/Palace, 14.25, 20.10, 22.20
Muži v čiernom 2 – Aupark/Palace, 16.30, 18.30, 20.30; Polus, 15.10, 17.40
Pikantné pokušenie – Aupark/Palace, 15.20, 17.20
Bad Company – Aupark/Palace, 19.20, 21.45; Polus, 14.20, 16.40, 19.00
Myšiak Stuart Little – Aupark/Palace, 14.55
3000 míľ na úteku – Aupark/Palace, 21.50, Polus, 21.20
KONCERTY A PODUJATIA
15.30 Núbia pred zatopením, prednáša PhDr. Ján Midžiak – kinosála Mestského múzea v Bratislave, Primaciálne nám. 3
16.00 Šachový turnaj pre návštevníkov – PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3
17.00 Frivolitky, stretnutie záujemcov o frivolitkovú čipku – M klub, Rovniankova 3
17.30 Mars: klíma, voda, život?, astronomická prednáška Mgr. Zdeňka Urbana – malá sála PKO, Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3
18.30 Logoterapia rodina – Quo Vadis, Hurbanovo nám. 1
19.00 Peter Štrelinger: Hádička, dráma venovaná V. Clementisovi a jeho žene Líde, slávnostné predstavenie Divadla SNP Martin – V-klub, Nám. SNP
20.30 Metro live: Liter na hlavu, Jam Session: L. Priehradník – trumpet,O. Rózsa – bass, Mathew Klimo – sax, Peter Lipa ml. – keyboard, Marian Slávka – drums – Metro Music Club, Suché mýto
PRE DETI
10.00 Kreslím, tvorím, maľujem – Klub 22, Vavilovova 22
10.00 a 14.00 Vodník Čľup, ako slniečko vyliečilo vodníka – klub detí Slniečko, Furdekova 6/a
14.00 Ako sa z divých zvierat stali domáce – Bibiana, Panská 41
14.00 V ríši hier, zábavné popoludnie s využitím kreativity – M klub, Rovniankova 3
DISKOTÉKY
Back to 80‘s – Casey, Botanická 35
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
VÝSTAVY
Monogramista CZ. Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG, Vodné kasárne, do 20. októbra
Juraj Meliš: Kovadlina snov – SNG, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, do 29. septembra
Stred Európy okolo roku 1000 – Historické múzeum, Bratislavský hrad, ut – ne 9.00 – 17.00 (posledný vstup o 16.15) do 20. októbra
Kanadskí Slováci vlastnými očami – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr., ut – ne 9.00 – 17.00, do 30. septembra
Cesty k Nílu, po stopách dávnej civilizácie starého Egypta – Stará radnica, Primaciálne nám. 3, ut – pia 10.00 – 17.00, so – ne 11.00 – 18.00, do 24. novembra
Indonézia očami Jozefa Chrenu – Slovenské národné múzeum, do 18. septembra
Karol Kállay: Franz Kafka a Praha – Pálffyho palác, do 22. septembra
Milan Bočkay: Vrcholné diela svetového maliarstva (Monochrómy) – Pálffyho palác, do 13. októbra
Kontakt(y), fotografie Laca Bielika – Umelecká beseda, Dostojevského rad 1, do 15. septembra
Martin Lettrich (sochy), Milan Rašla (obrazy) – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00, do 29. septembra
Michal Bak: Celebrity 2002, fotografie celebrít – galéria Marat Art, Panská 6, po 10.00 – 15.30, ut – pia 10.00 – 18.00, do 20. septembra
Ad Snijeders: Retrospective – múzeum Danubiana, do 15. novembra
Emil Venkov: Posolstvo – múzeum Danubiana, do 15. novembra
Hugo Demartini – galéria Komart, Zámočnícka 8, do 29. septembra
Verneovky Karla Zemana – Bibiana, Panská 41, ut – pia 10.00 – 18.00, so – ne 11.00 – 19.00, do 15. septembra
Nie je drevo ako drevo, netradičná kompozícia drevených objektov, veršov a hudby – Bibiana, Panská 41, do 29. septembra
Július Koller: Textextily – galéria Linea, Drieňová 34, po – pia 8.00 – 17.00, do 30. septembra
Josef Albers: grafika, maľba – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, ut – ne 10.00 – 18.00, do15. septembra
Soňa Némethová: Very romantic, výstava šperkov – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 20. septembra
Michal Hajnal: Obrazy a monotypie 2002 – České centrum, Hviezdoslavovo nám. 8, po – pia 13.00 – 17.00, do 26. septembra
American Craft – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 17. septembra
9. medzinárodný výtvarný festival galérie Miro, výber z tvorby umelcov zo Slovenska, Slovinska, Španielska, z Česka, Nemecka, Chorvátska, Maďarska, Kuby, Ghany, Cypru, Indie, Francúzska, Holandska – galéria Miro, Košická 56, po – pia 10.00 – 17.00, so – ne 10.00 – 15.00, do 20. septembra
Cesty ťažných mrakov, fotografie sprevádzané starodávnymi básňami haiku fotografa Z. Thomu – Veľvyslanectvo Japonska, Hlavné námestie 2, po – pia 9.00 – 17.00, do 4. októbra
Neviditeľná architektúra – Galéria architektúry SAS, Panská 15, do 21. septembra
Fotografie zo života Ödöna von Horvátha – Divadlo Astorka Korzo ‘90 na Suchom mýte, do 18. októbra
Milan Lukáč: Sochy z beštiára – Galéria SPP, Drevená ul., ut – ne 10.00 – 18.00, do 16. októbra
Pocta Kupeckému – KD Pezinok, do 27. septembra