SME

Cyklistická Dúbravská radiála je stále v nedohľadne

Bratislavská Dúbravka nemôže v najbližšom období počítať s regulárnou cyklotrasou. Plán tzv. Dúbravskej radiály brzdia majetkovo nevyrovnané pozemky.

Pôvodne chceli prepojiť Dúbravku s Devínskou Novou Vsou, dalo by sa tak pohodlne dostať aj ku cyklomostu. Narazili však na nesúhlas vlastníčky jedného z dotknutých pozemkov.

DÚBRAVKA. Bratislavská Dúbravka nemôže v najbližšom období počítať s regulárnou cyklotrasou. Plán tzv. Dúbravskej radiály stále naráža na problém majetkovo nevyrovnaných pozemkov, cez ktoré má cyklotrasa prechádzať.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pôvodný plán, ktorý počítal s prepojením Karlovej Vsi, Dúbravky a Devínskej Novej Vsi s napojením na Cyklomost slobody a medzinárodnú trasu na rakúskom území, stroskotal už v 2010, keď sa proti budovaniu cyklotrasy v úseku Harmincova a Drobného ulica odvolala jedna z vlastníčok pozemkov na dotknutom území.

SkryťVypnúť reklamu

Odvtedy k žiadnemu pozitívnemu posunu neprišlo, naopak, podľa Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STARZ), ktorá sa stará o mestské cyklotrasy, je situácia ešte komplikovanejšia.

"Po detailnom preverovaní na Obvodnom pozemkovom úrade v Bratislave sa zistilo, že v súčasnosti existuje až 22 nevysporiadaných vlastníkov, z ktorých 19 si uplatnilo reštitučný nárok. Tieto nároky sa riešia," uviedla pre TASR Katarína Szabová zo STARZ-u.

Podľa hovorcu Dúbravky Michala Kriška mestská časť očakáva, že sa vo veci Dúbravskej radiály budú viac angažovať traja dúbravskí poslanci v mestskom zastupiteľstve. Cyklotrasa v Dúbravke je dôležitá aj pre občianskych aktivistov podporujúcich rozvoj mestskej cyklistiky v Bratislave. "Po otvorení Cyklomosta slobody nadobudol význam Dúbravskej radiály nový rozmer," povedal Tomáš Peciar z Cyklokoalície.

SkryťVypnúť reklamu

Komisia pre cyklodopravu magistrátu hlavného mesta má záujem revitalizovať aspoň tie úseky Dúbravskej radiály, ktoré už existujú. "Medzi prioritami na rok 2013 je aj rozšírenie už existujúceho chodníka vedúceho paralelne s ulicou M. Schneidra-Trnavského a Saratovskou ulicou," uviedol pre TASR Michal Feik, poradca primátora Milana Ftáčnika.

"Ide taktiež o úpravu povrchu, oddelenie časti pre chodcov a cyklistov a vytvorenie priechodov pre cyklistov," dodal Feik s tým, že komisia pre cyklodopravu by mala priority na rok 2013 schvaľovať v priebehu najbližšieho mesiaca.

Po vypočítaní nákladov na jednotlivé projekty by sa mali tieto priority začleniť do návrhu rozpočtu mesta.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Čo bude toto leto in?
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  3. Čo bude toto leto in?
  4. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 262
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 861
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 5 352
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 972
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 320
  6. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur 2 972
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 597
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 342
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 319
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 370
  3. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 8 227
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 984
  5. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 080
  6. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 761
  7. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 5 756
  8. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka 5 489
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťZatvoriť reklamu