SME
Štvrtok, 23. marec, 2023 | Meniny má Adrián

V auguste začnú v Pezinku stavať terminál integrovanej dopravy

V Pezinku tiež v rámci výstavby terminálu prestavajú komunikáciu, vybudujú jedno hlavné parkovisko a pridružené parkovacie plochy so 64 parkovacími miestami.

PEZINOK. V Pezinku začnú v polovici augusta stavať terminál integrovanej dopravy. Stavať sa bude v predstaničnom priestore na Holubyho ulici, od križovatky s Jesenského ulicou a Moyzesovou ulicou.

Cieľom výstavby je vytvoriť dopravný uzol, ktorý umožní cestujúcim kontinuálne využívať viac druhov dopravy - vlakovú, autobusovú, individuálnu automobilovú, cyklistickú aj pešiu. Tie budú na seba nadväzovať práve v priestore terminálu a umožnia cestujúcim jednoduchší presun v rámci regiónu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V Pezinku tiež v rámci výstavby terminálu prestavajú komunikáciu, vybudujú jedno hlavné parkovisko a pridružené parkovacie plochy s celkovým počtom 64 parkovacích miest. Pribudne aj nové verejné osvetlenie, kamerový bezpečnostný systém, informačný systém s elektronickými tabuľami, nové zastávky autobusovej dopravy s prístreškami. Vybudujú tiež kryté stojiská pre bicykle, osadia nové lavičky, odpadkové koše, tabule dopravného značenia a vysadia zeleň.

SkryťVypnúť reklamu

Ako informoval zástupca primátora Pezinka Miloš Andel, na terminál bola vysúťažená cena 406-tisíc eur, stavať by mala firma Swietelski s.r.o. Mesto ešte čaká na potvrdenie z Úradu pre verejné obstarávanie. Stavebné práce sa začnú 15. augusta 2012 a potrvajú do 31. marca 2013.

Počas výstavby dôjde k obmedzeniam pri prejazde, parkovaní, vývoze odpadu, zásobovaní a pohybu pre peších. Holubyho ulica v úseku pred železničnou stanicou bude počas rekonštrukcie čiastočne neprejazdná.

Čiastočne uzavretá bude ulica od križovatky s Jesenského ulicou a Moyzesovou ulicou, vjazd autobusov do predstaničného priestoru bude zakázaný, autobusové zastávky budú počas výstavby zrušené a premiestnené na Jesenského ulicu. Parkovisko v predstaničnom priestore bude počas výstavby uzavreté. Pohyb peších bude čiastočne obmedzený na trasy, ktoré určí staviteľ. Kontajnerové stanovište na Holubyho bude premiestnené, vývoz odpadu bude zabezpečený z kontajnerového stanovišťa, ktoré sa bude nachádzať pri križovatke s Jesenského

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

  1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
  2. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
  3. Koho prepustiť a komu zvýšiť mzdu? Také otázky budú riešiť firmy
  4. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
  5. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
  6. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
  7. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
  8. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
  1. Najväčší súboj obnovených pamiatok prebieha online
  2. KOSIT i v tomto roku podporí upratovanie v Košiciach
  3. Počasie láka do prírody. Zodpovední majú v batohu tieto 2 veci
  4. Aké sú národnosti podnikateľov s virtuálnou adresou v Košiciach?
  5. Rozdielový impulz: Fix hypotéky 1,49 % na tri roky
  6. Východ mieša karty v súboji pamiatok, hlasuje sa online
  7. Obnovené historické skvosty už bojujú o priazeň verejnosti
  8. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
  1. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 13 175
  2. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 619
  3. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 182
  4. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 8 952
  5. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 7 814
  6. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 499
  7. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 913
  8. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 1 629
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Ľuboš Vodička: Prešporskí báječní muži na lietajúcich strojoch: Ján Bahýľ
  2. Radko Mačuha: Prešporská kasáreň maľovaná (cyklus Bratislavská krutosť)
  3. Metropolitný inštitút Bratislavy: Umenie vo verejnom priestore by nemali nahrádzať vyprázdnené atrakcie
  4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
  5. Michal Feik: Zmena klímy v mestách. Výsledky prieskumu obyvateľov
  6. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu
  7. Martin Gajdoš: Prečo sa o trhovisko na Žilinskej oplatí bojovať?
  8. Róbert Thomas: Budíček! Vstávajte, prišli smetiari
  1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 313
  2. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 6 503
  3. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 248
  4. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 3 560
  5. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 3 452
  6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 319
  7. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 2 603
  8. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 526
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťZatvoriť reklamu