SME

Novinka: Kto stojí za projektom Vráťme život do Starej tržnice?

Krátke životopisy členov Aliancie Mestské centrum Stará Tržnica

Gábor Bindics

Študoval kultúrny manažment v Pécsi a alternatívne energetické zdroje na Technickej univerzite v Budapešti. Pracoval v National portrait gallery v Londýne, v Paríži založil prvé stredoeurópske kino, ktoré získalo oficiálny titul umeleckého kina. Je zakladateľom Kultúrneho Centra Dunaj, cyklistickej kuriérskej služby Švihaj Šuhaj a riaditeľom Nadácie Palisády.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lucia Faltínová

V rokoch 1998-1999 bola výkonnou riaditeľkou Centra pre Európsku Politiku (CEP), neskôr pracovala ako riaditeľka pre medzinárodné vzťahy v The Woolf Institute. Od roku 2011 je výkonnou riaditeľkou Fóra Donorov, ktoré združuje popredné nadácie v Slovenskej republike.

SkryťVypnúť reklamu

Publikuje, prednáša a spolupodieľala sa na viacerých výskumných projektoch, externe študuje na University of Cambridge, kde by mala ukončiť štúdium v roku 2013 s titulom PhD. Aktívne ovláda anglický, francúzsky a ruský jazyk, na základnej úrovni taliansky a nemecký.

Denisa Chylová

Študuje produkciu a manažment umení na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, v roku 2010 absolvovala jednosemestrálnu stáž na The Goldsmiths University of London. Od roku 2010 je spoluzakladateľkou a pr manažérkou neziskovej organizácie Mladý pes n.o. V súčasnosti pôsobí tiež v KC Dunaj a ako pr manažérka spolupracuje na príprave slovenskej expozície pre 13. Bienále architektúry v Benátkach.

Zora Jaurová

Vyštudovala divadelnú dramaturgiu na ČaBF VŠMU v Bratislave, pôsobila a pôsobí ako divadelná dramaturgička, kritička a prekladateľka. Má za sebou niekoľko študijných pobytov v zahraničí, v rokoch 2003 a 2004 absolvovala dlhodobé študijné stáže v nórskom Kulturråd (Art’s Council) v Oslo.

SkryťVypnúť reklamu

V rokoch 2004-2008 pracovala ako riaditeľka národnej kancelárie európskeho grantového programu Kultúra (2007-2013) - Kultúrny kontaktný bod. V rokoch 2004-2006 zastupovala Slovenskú republiku vo Výbore pre kultúrne záležitosti Rady EÚ. V roku 2005 založila Inštitút pre kultúrnu politiku, venuje sa analytickej a mienkotvornej činnosti v tejto oblasti.

V rokoch 2005 – 2011 bola členkou výkonného výboru a v rokoch 2008-2011 aj viceprezidentkou európskej organizácie Culture Action Europe (predtým European Forum for Arts and Heritage – www.cultureactioneurope.org).

Od apríla 2007 pôsobila vo funkcii hlavného konzultanta projektu Košice – Interface 2013, ktorý sa stal víťazným projektom v slovenskej súťaži o titul Európske hlavné mesto kultúry 2013. V októbri 2008 bola vymenovaná do funkcie umeleckej riaditeľky projektu, v ktorej pôsobila do mája 2011.

SkryťVypnúť reklamu

Momentálne pôsobí ako producentka, expertka na kultúrnu politiku a kreatívny priemysel. Venuje sa projektom prepájania umenia, podnikania a vzdelávania a tiež tzv. kultúrnemu plánovaniu. Ako konzultant sa podieľa na viacerých projektoch Európskych hlavných miest kultúry a medzinárodných umeleckých projektoch. Prednáša na medzinárodných fórach.

Publikuje vo viacerých slovenských aj zahraničných periodikách.

Martin Jenča

Spoluzakladateľ a kreatívny riaditeľ kreatívneho štúdia Milk, sústredí sa najmä na vizuálny štýl. Pripravuje kampane pre najväčší slovenský festival Bažant Pohoda a pôsobí ako šéf Pohoda shopu. V roku 2012 pripravil spolu s tímom zo štúdia Milk re-design vizuálnej identity RTVS a ako jediný Slovák sa dostal v roku 2011 do výberu umelcov, ktorí tvorili v rámci iniciatívy Absolut Blank.

Mirka Ľachká

Pôsobí ako vedúca Európskeho kontaktného bodu Slovensko. Konzultuje občianske a umelecké projekty v Čechách a na Slovensku, a to najmä z pohľadu fundraisingu v rámci štruktúr EÚ. Má skúsenosti s realizáciou umeleckých a občianskych aktivít u nás i v zahraničí. V roku 2011 bola členkou medzinárodnej skupiny expertov pracujúcich pri Európskej komisii na plánovaní strategického využitia podporných programov EÚ na posilnenie potenciálu kultúry v miestnom a regionálnom rozvoji.

Pavol Murín

Vyštudoval odbor zvuková a obrazová technika na Elektrotechnickej fakulte STU. V rokoch 1994-1998 bol spolumajiteľ a programový riaditeľ a producent klubu Galéria Duna, neskôr začal pracovať na vlastných projektoch a produkciách pre externých klientov. Od roku 2005 je spolumajiteľom a konateľom spoločnosti Eventservices spol s.r.o. Medzi realizované produkcie a klientov patrí Bratislavský majáles, Bratislavské jazzové dni, festival Bažant Pohoda a mnohé iné.

Je členom výkonného výboru občianskeho združenia SCENE, predsedom správnej rady občianskeho združenia Bratislavský majáles a poslancom MC Bratislava-Devín, kde pôsobí ako predseda komisie kultúry a vzdelávania.

Illah van Oijen

Po štúdiu kultúrnych vied na Univerzite Vrije v Amsterdame a fotografie na Royal Academy of Arts v Hágu sa Illah presťahovala na Slovensko v septembri 2005. Študovala fotografiu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Vo svojom projekte Human Landscapes, ktorého výsledkom sú knihy Bratislava, mesto na mieru (2007) a Košice, Dzivosť v srdci (2011), mapuje a komentuje aktuálny stav verejného priestoru v Slovenských mestách. Momentálne pracuje na novej knihe o Žiline.

V rokoch 2008 – 2010 pracovala ako kultúrny referent na Holandskej ambasáde, kde bola okrem iného zodpovedná za festival Re:Made in Holland, vrátane Holandského trhu.

S témou verejného priestoru pracuje v rôznych aspektoch vo svojej práci, ako aktivistka v projekte Beat the Billboard, a od roku 2011 ako spoluzakladateľka a programová manažérka pre o.z. Punkt a Dobrý Trh.

Matúš Vallo

Je architekt a spoluzakladateľ ateliéru Vallo Sadovsky Architects. V roku 2008 založili spolu s Oliverom Sadovským iniciatívu a občianske združenie zamerané na architektonický aktivizmus Mestské zásahy. V roku 2010 absolvoval výskumný pobyt na Columbia University ako držiteľ Fulbrightovho štipendia. Je členom skupiny Para.

Barbara Zavarská

Študovala architektúru a kultúrny manažment v architektúre na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1998-2007). Po skončení štúdia spoluzakladala a aktívne pôsobí v občianskom združení PUNKT a v architektonickom ateliéri Totalstudio. Obe platformy sa stretávajú na báze kultúrneho aktivizmu a urbánnych stratégií. Ako propagátorka dizajnu, architektúry a výtvarného umenia priniesla na Slovensko medzinárodnú sieť prezentácií PechaKucha Night, ktoré v Bratislave programovo vedie od r. 2008. Podieľala sa na založení festivalu Dizajnvíkend Bratislava (2009). Je spoluautorkou a organizátorkou komunitného projektu Dobrý trh (2011), ktorý oživuje verejný mestský priestor.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Čo bude toto leto in?
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. Hyundai má neodolateľné zľavy. Ušetríte tisícky eur
  2. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  3. Čo bude toto leto in?
  4. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  5. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  6. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 212
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 818
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 5 263
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 925
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 311
  6. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 509
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 444
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 292
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 300
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 359
  3. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 8 141
  4. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 961
  5. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 074
  6. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 6 345
  7. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 708
  8. Vladimír Čuchran: Správanie sa pri nákupoch. Až sa nabudúce v obchode zahľadíte na "krtkovanie" v potravinách. Možno návod, chvíľa na zamyslenie. Dôchodca v obchode. 5 667
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťZatvoriť reklamu