V lete mladí Bratislavčania okrem iného skrášlia podchod na Patrónke, mladí architekti zorganizujú workshop Let´s play, zveľadia záhradku domova sociálnych služieb či zapoja mladé talenty do kultúrneho diania mesta.
BRATISLAVA. Tím dobrovoľníkov Mladí filantropi - young4BA rozdelí na realizáciu 13 nápadov, s ktorými prišli mladí Bratislavčania, sumu 3 500 eur, agentúru SITA o tom informovala koordinátorka projektu young4BA Lenka Čechvalová.
Projekty spestria život ľudí v hlavnom meste počas leta. Bratislavčania sa tak môžu tešiť na akciu Scouts4BA – Ulov bobríka pre rodiny s deťmi, na ktorej chcú skauti predstaviť činnosť Slovenského skautingu, či na Artpiknik počas street-artovej akcie, v rámci ktorej dobrovoľníci skrášlia podchod na Patrónke.
Workshop architektúry
Študenti architektúry zorganizujú workshop Let´s play, zrealizovať zábavné popoludnie pre deti z Detskej fakultnej nemocnice chcú dobrovoľníci z Klubu detskej nádeje.
Deň vedeckej mládeže je určený pre stredoškolákov a žiakov druhého stupňa základných škôl, okrem rôznych fyzikálnych pokusov sa účastníci stretnú aj s laureátom Nobelovej ceny za fyziku Douglasom D. Osheroffom.
V rámci festivalu urbanE.T. budú môcť účastníci odfotografovať miesta, ktoré sa im páčia alebo nepáčia. Dobrovoľníci z Úsmev ako dar pripravia turnaj pre deti z detského domova, Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Integra bude mať zveľadenú záhradu.
Skautský frisbee turnaj
Frisbee si bude možné zahrať na skautskom frisbee turnaji, ktorý bude otvorený pre verejnosť, in-line korčuliari budú môcť jazdiť na novej prekážke. Zapojiť mladé talenty do kultúrneho diania mesta sa pokúsi ID Space.
Činoherný klub v Devínskej Novej Vsi pre svojich obyvateľov zorganizuje divadelné predstavenie a o podstate občianskeho aktivizmu budú diskutovať v Prešporských dialógoch.
Vyfarbi sa!
Výzva dobrovoľníkov z tímu young4BA znela Vyfarbi sa!, spolu dostali 24 žiadostí. O grant mohli žiadať neformálne skupiny mladých ľudí, združenia a neziskové organizácie, pričom realizačný tím projektu mali tvoriť ľudia od 15 do 26 rokov.
Podmienkou akceptovania konkrétneho projektu bola jeho verejnoprospešnosť v ľubovoľnej oblasti ako napríklad kultúra, vzdelávanie, umenie, životné prostredie, šport či sociálna oblasť. Maximálna finančná čiastka na jeden projekt bola 350 eur. Informovala o tom Daniela Danihelová z Komunitnej nadácie Bratislava, pri ktorej program Mladí filantropi funguje.
Komunitná nadácia Bratislava od svojho vzniku v roku 2000 podporila 1 089 projektov sumou 1 391 884,69 eura. Poslaním nadácie je rozvíjať darcovstvo a dobré vzťahy medzi Bratislavčanmi, aby mali pocit spoluzodpovednosti za kvalitu života v meste. K naplneniu poslania prispieva aj program Mladí filantropi, v Bratislave známy pod názvom young4BA.
Mladých filantropov v ich činnosti už ôsmy rok podporuje Nadácia SPP.