Na veľkej vode sa tešili Slováci

V Komárne sa počas víkendu uskutočnil už 7. ročník medzinárodných pretekov o Pohár Dunaja, ktoré boli zároveň aj majstrovstvami Slovenska vo vodnom motorizme. Aj napriek mimoriadnej situácii s povodňami, ktorá vládne v celej Európe, sa podujatie napokon .

V kategórii OSY – 400, v ktorej sa zúčastnil najvyšší počet súťažiacich, zvíťazil Slovák Miroslav Bazinský (na snímke). FOTO TASR – MILAN DROZD

V Komárne sa počas víkendu uskutočnil už 7. ročník medzinárodných pretekov o Pohár Dunaja, ktoré boli zároveň aj majstrovstvami Slovenska vo vodnom motorizme. Aj napriek mimoriadnej situácii s povodňami, ktorá vládne v celej Európe, sa podujatie napokon uskutočnilo. Zúčastnilo sa na ňom 30 pretekárov zo štyroch krajín (Česko, Rakúsko, Maďarsko a Slovensko). „Je malým zázrakom, že sa preteky vôbec uskutočnili. Vždy ich organizujeme na hlavnom toku Dunaja, čo počas tohto víkendu nebolo možné. Depo bolo pod vodou, tiekli zradné prúdy a plávalo veľké množstvo dreva. Deň pred podujatím sme vybavili všetky úradné pečiatky a podujatie sme zorganizovali na poslednom riečnom kilometri rieky Váh,“ povedal predseda Slovenského zväzu vodného motorizmu Oto Polášek.

Z piatich kategórií sa v štyroch tešili z víťazstva slovenskí vodní motoristi. Dunajský pohár napokon patril celkovému víťazovi Ladislavovi Herbanskému (Slávia STU Bratislava), ktorý zvíťazil vo všetkých rozjazdách s najlepším časom. Druhý Bratislavčan, ktorý sa tešil z víťazstva, bol Tomáš Čermák (AŠK Inter), ktorý v kategórii S-850 nazbieral 1200 bodov. „Aj napriek obrovským snahám záchranárov a odťahových plavidiel sa nepodarilo zabrániť priplaveniu dreva, ktoré poškodilo extrémny počet lodí, čo sa nestáva. Podujatie však hodnotím ako vydarené,“ dodal Polášek.

Výsledky:

kategória O-350: 1. Ladislav Herbanský (SR) 1200 bodov, kat. OSY-400: 1. Miroslav Bazinský (SR) 800, kat. O-500: 1. Ferenc Csákó (Rak.) 800, kat. T-850: 1. Emil Jung (SR) 1200, kat. S-850: 1. Tomáš Čermák (SR) 1200. (mh)