
Letné shakespearovské slávnosti na Bratislavskom hrade.
– V centre mesta na uliciach Dunajská, Rajská a Cinorínska sa zmenilo dopravné značenie. Vodiči si musia zvykať – prednosť v tejto zóne dostali spoje MHD, z cesty po ktorej jazdí trolejbus sa stala hlavná. Pri odbočovaní z Dunajskej na Rajskú je aj retardér, ktorý tu zostane štyri týždne – kým si vodiči zvyknú.
– Mestská časť Rača zriadila tri nové spoločnosti – Televíziu Rača, Obecný dom, kde by mala byť reštaurácia a vinotéka s vínami miestnych výrobcov, a treťou spoločnosťou je Račianska zdravotná spoločnosť, ktorá sa má starať o zdravotné stredisko. Vo všetkých spoločnostiach má mestská časť 51 percent.
Utorok 23. júl
– Po Dunaji cez Bratislavu sa plavili vodáci – v rámci medzinárodnej turistickej plavby Tour International Danubien. Vodáci v tomto období už tradične splavujú rieku Dunaj od jej prameňa až po ústie. Štartuje sa teda v nemeckom Ingolstadte, končí v bulharskej Silistre. Plavba má asi 2082 kilometrov a trvá približne 64 dní. Počas nej prejdú účastníci piatimi krajinami. Nie všetci preplavia vždy celý tok Dunaja. Tento rok sa k zástupcom domácich „dunajských“ krajín pripojili aj Holanďania, Španieli a Angličania. Po Bratislavu sa plavili aj Poliaci a vlani sa zúčastnil dokonca jeden Američan a Mexičan.
Streda 24. júl
– Na miestnom úrade v Starom Meste na Vajanského nábreží vystavili projekt podzemnej garáže s 99 parkovacími miestami. Garáže sú súčasťou polyfunkčného domu na Hodžovom námestí pri divadle Astorka. Verejnosť môže projekt pripomienkovať.
Štvrtok 25. júl
– Na hlavnom nádvorí Bratislavského hradu sa začal 2. ročník Letných shakespearovských slávností. Hrala sa Márna lásky snaha, ktorú naštudoval režisér Ivan Rajmont, a tragédia Kráľ Lear, ktorej režisér Martin Huba obsadil do hlavnej úlohy Jana Třísku.
Piatok 26. júl
– V Rusovciach na Irkutskej ulici odkryli zvyšky starovekej Gerulaty. Ide o časti kamennej stavby s podlahovým vykurovaním (hypokaustom). Archeológovia nerátali s tým, že by sa v lokalite mohla nachádzať stavba s podlahovým vykurovaním. Boli z nej zatiaľ odkryté tri miestnosti s piliermi hypokausta, ďalšie miestnosti bez vykurovania a dve kúreniská (praefurniá). V najbližšom období má byť vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Najprv však ale treba vyriešiť vlastníctvo pozemku, náhradu zaň, nájsť peniaze na dokončenie archeologického výskumu a takisto na ochranu a prezentáciu pamiatky.
– Krajská prokuratúra začala spracovávať návrh na začatie konania na generálnu prokuratúru pre nesúlad právnych predpisov v novom nariadení mesta o cintorínoch. Mesto dalo svojej organizácii právo zrušiť hrobové miesto v prípade, ak včas nedostane zaplatené za obnovu užívacieho práva naň. Krajský prokurátor napadol toto nariadenie za to, že mesto prekročilo rámec právomocí, ktoré mu vyplývajú zo zákona o obecnom zriadení.
Sobota 27. júl
– Do obdobia tridsaťročnej vojny sa vrátili návštevníci Skanzenu historického spôsobu života v Rusovciach. Členovia tovarišstva starých bojových umení a remesiel tu predvádzali ako sa bojovalo v tomto období.
– Večer Bratislavčania oslavovali Annu, zabávalo sa na Kuchajde, Štrkovci a v nedeľu aj v Rači v stredisku Račan.
Nedeľa 28. júl
– V horárni Horský park sa oslavoval keltský sviatok leta, radosti, úrody, tvorivosti, umení a remesiel – Lughnasadh 2002.
– V Čunove sa cez víkend uskutočnilo ródeo na divokej vode. (haj)