Prispieva nejakým spôsobom Slovenský zväz ľadového hokeja oddielovým družstvám na mládež?
„Cez zväz prúdia financie, ktoré sa dávajú športovým hokejovým triedam a hokejovým strediskám mládeže, presnejšie na útvary talentovanej mládeže. Od ministerstva školstva idú peniaze navyše jednotlivým klubom. O konkrétnych číslach nebudem hovoriť, táto suma je nepostačujúca.“
Aká je siutácia v oddieloch?
„Pokiaľ to zoberieme od prípraviek, napríklad v Slovane je situácia taká, že klub zabezpečuje ľadovú plochu a vypláca trénerov. Všetky ostatné náklady súvisiace s činnosťou jednotlivých tried hradia svojim deťom rodičia. Čo sa týka dorasteneckých a juniorských súťaží, to je v plnej kompetencii jednotlivých klubov.“
V Bratislave nastáva patová situácia v mládežníckom hokeji. Postupom času ho hrávajú len tie deti, ktorých rodičia majú potrebné financie na vyvíjanie tejto činnosti. Čo si o tom myslíte?
„Celá situácia sa odvíja od ceny ľadovej plochy. V iných mestách dotuje tieto náklady mesto, a tým sa o značnú čiastku znižuje finančné zaťaženie rodičov. Reč čísel je neúprosná.“
Sú vysoké ceny za ľad reálne alebo premrštené?
„Viem, že Slovan platí mestu nehorázne peniaze, a práve mesto by malo prispieť k rozvoju hokeja znížením ceny ľadu. Na druhej strane, samotná prevádzka zimného štadióna je veľmi nákladná. Taktiež je otázkou, či by v prípade kúpy štadióna od mesta za korunu boli kluby schopné túto ťarchu utiahnuť alebo či by boli dokonca ziskové. Tieto zastaralé štadióny nie sú stavané ako viacúčelové športové haly ako všade vo svete. Po komerčnej stránke je náročné hrať v jeden deň hokej, zajtra basketbal či pozajtra usporiadať rockový koncert.“
Ako túto skutočnosť vidíte vy z hľadiska budúcnosti?
„Žiaľ, bratislavský, ale aj slovenský hokej na to dopláca. Dnes to možno ešte nevidieť, no časom sa to môže kruto prejaviť. Keby sme chceli dostať do prípravky len tých, ktorí majú talent, a to sú väčšinou rebeli z ulíc, musíme za nich zaplatiť. Väčšina z nich totiž pochádza z menej solventných rodín.“