19.30 Šiesti v pyžame – Nová scéna, Živnostenská 1
KINÁ
40 dní a 40 nocí – Hviezda, 16.0, 18.00, 20.30; Polus, 18.30, 20.30, 22.30; Aupark, 15.00, 17.00, 19.00, 21.00
Crossroads – Hviezda – záhradné, 21.15; Polus, 14.00, 16.00, 18.05; Aupark, 14.10, 16.10, 18.15, 20.20
Princezná a bojovník – Mladosť, 15.00, 17.30, 20.00; Aupark, 22.45
Babie leto – Obzor, 18.00, 20.30
Spiderman – Nádej, 17.3, 20.00; Polus, 14.25, 16.55, 19.30, 21.50; Aupark, 14.30, 17.0, 19.30, 21.55
Časostroj – Istropolis, 18.00, 20.30; Polus, 18.50, 20.50; Aupark, 14.10, 16.10, 18.10, 20.10, 22.10
Veľké problémy – Istropolis, 17.00, 19.00, 21.00; Polus, 15.15, 17.15, 19.15, 21.15; Aupark, 15.35, 17.25, 19.15, 21.05, 22.55
V spálni – Istropolis, 17.15, 20.00; Aupark, 16.40, 19.10
Gosford Park – Tatra, 17.30, 20.30; Aupark, 16.30, 19.15, 22.00
Blade 2 – Polus, 17.30, 20.00, 22.35; Aupark, 15.15, 17.45, 20.15, 22.45
Policajtka – Polus, 15.30, 17.40, 19.55, 22.05
Klub šeredných žien – Polus, 15.45, 17.45, 19.45, 21.45; Aupark, 16.45, 18.45, 20.45
Mačky a psi – Polus, 15.40
Siedmy hriech – Polus, 20.10, 22.30; Aupark, 18.10, 20.30, 22.50
Dr. Dolittle 2 – Polus, 14.30, 16.30
Ťažko zamilovaný – Polus, 14.00, 16.20; Aupark, 14.15, 16.35, 18.50
Príbeh hračiek 2 – Aupark, 14.50
Tarzan – Aupark, 14.15, 16.10
Dannyho jedenástka – Aupark, 21.15
Denník Bridget Jonesovej – Aupark, 22.20
Atlantída: Stratená ríša – Aupark, 15.55, 17.55
Wasabi – Aupark, 19.55, 21.55
Vladárova nová tvár – Aupark, 14.30
Dinosaurus – Aupark, 14.45
Bratstvo vlka – Aupark, 21.4
KONCERTY A PODUJATIA
Medzinárodná výstava poštových známok:
Deň kresťanskej filatelie (Spoločnosť sv. Gabriel)
13.00 odborný seminár na tému poštové múzejníctvo – SNM, Vajanského nábr.
15.30 odborný seminár Spoločnosti sv. Gabriela – SNM
18.00 svätá omša v Modrom kostolíku
19.30 slávnostné odovzdanie cien – palmáres – SNM
Kultúrne leto:
19.00 Cyklus umelecko-publicistických programov Autor a dielo: Herec Stanislav Dančiak – nádvorie Mirbachovho paláca GMB
19.00 Hry zázračné, cyklus pouličných predstavení inšpirovaných klasickými dielami W. Shakespeara, Túlavé divadlo – Františkánske námestie
PRE DETI
8.00 – 17.00 Letná fotodielnička – SD Prievoz, Kaštieľska 30
10.00 Športové turnaje, zábavné dopoludnie – SD Nivy, Súťažná 18
14.00 Zaujímavé nálezy, prírodné múzeum – M klub, Rovniankova 3
DISKOTÉKY
Majkl – Aligátor, Laurinská 7
Metaxa Summer Night – Casey, Botanická 35
Hits – news, DJ Marek – Cirkus Barok, Nábrežie Dunaja
Rockový večer – KGB, Obchodná 52
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002 – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00, do 25. augusta
Monogramista CZ, Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG Vodné kasárne, do 20. októbra
Európske umenie 17. a 18. storočia zo zbierok Galérie výtvarného umenia v Ostrave – SNG, Vodné kasárne
Tu a tam: Svet umenia očami detí – SNG, Vodné kasárne a Esterházyho palác, do 30. júla
Akvizície SNG (1989 – 2001): Moderné a súčasné umenie – SNG Dvorana ministerstva kultúry, Nám. SNP 33 a Esterházyho palác, do 1. septembra
Juraj Meliš: Kovadlina snov – SNG, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, do 29. septembra
Vladimír Popovič: Civilizácia farebných papierov – GMB, Mirbachov palác, Františkánske nám., do 8. septembra
Cena Oskara Čepana – GMB, Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 18.00, do 29. augusta
Karol Kállay: Franz Kafka a Praha – GMB, Pálffyho palác, do 22. septembra
Karl Prantl: Kamene – GMB, Mirbachov palác, do 1. septembra
Socha a objekt – Grassalkovičova záhrada, Hviezdoslavovo nám., Galéria mesta Bratislavy, Zichyho palác, Galéria Z, Poľský inštitút, galéria Médium, do 1. septembra
Miroslav Cipár – galéria Nova, Baštová 2, do 16. júla
Aracelli Reverte: Obrazy – galéria Michalský dvor, Michalská 3, do 26. júla
Od A po Zet (do 15. júla), Verneovky Karla Zemana (do 31. augusta), – Bibiana, Panská 41, ut – pia 10.00 – 18.00, so – ne 11.00 – 19.00
Bohdan Hostiňák: Obrazy – galéria Linea, Drieňová 34, po – pia 8.00 – 17.00, do 31. júla
Auguste Rodin & Josef Mařatka: Plastiky a kresby – galéria Miro, Košická 56, po – pia 9.00 – 17.00, so – ne 10.00 – 15.00, do 31. júla
Robert Hromec: Tak dobre, ako sa len dá – Danubiana, Vodné dielo Čunovo, do 6. septembra
Sylvia Jokelová: Dizajn od šporáka – Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, do 19. júla
Igor Piačka: Nové staré idoly – galéria Artotéka, Kapucínska 1
Animals, maľby, kresby a grafiky zvierat – galéria Ardan, Lermontovova 14, ut – so 16.00 – 19.00, do 6. septembra
Jubilanti: V. Dzurilla a M. Kucsera – Mestské múzeum Primaciálne nám. 2, po – pia 10.00 – 17.00, so – ne 11.00 – 18.00, do 4. augusta
E. Masaryková, M. Piaček: Celulárna elektroinštalácia – galéria Medium, VŠVU, Hviezdoslavovo nám., do 20 júla
Kanadskí Slováci vlastnými očami – Slovenské národné múzeum, Vajanského nábr., do 30. septembra
Slovensko 2002, Medzinárodná výstava poštových známok – SNM, do 10. júla
Stred Európy okolo roku 1000 – Historické múzeum Bratislavský hrad, do 20. októbra
Kuriozity – Mestské múzeum, Primaciálne nám. 3, do 1. septembra
Josef Albers: grafika, maľba – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, do 15. septembra
Animals – Galéria Ardan, Lermontovova 14, do 6. septembra
Zuzana Šujanová, textilný a odevný design – K. Gallery, Ventúrska 8, do 31. augusta
Igor Minárik: Výber z tvorby – galéria Slovenskej sporiteľne, Zelená 2, do 8. septembra
Július Koller: Obrazy na textile – galéria Linea, Drieňová 34, do 30. septembra