SME
Utorok, 9. august, 2022 | Meniny má Ľubomíra

Kam sa tento týždeň oplatí ísť v Bratislave?

Hurá! Tento týždeň nás čaká veľa zaujímavých akcií. Bratislavu zahalí pouličné umenie, stretnúť sa pri tom dajú Štyri levy i kravy.

Tento týždeň sa môžete tešiť na festival Bratislavského bábkového divadla.Tento týždeň sa môžete tešiť na festival Bratislavského bábkového divadla. (Zdroj: ARCHÍV BBD)

Klikni si na deň a vyber akciu.


Pondelok | Utorok | Streda | Štvrtok | Piatok | Sobota | Nedeľa


Pondelok 13. jún 2011

Spoveď

10:00, Malá scéna STU, Dostojevského rad 7spoved.jpg

Derniéra divadelného predstavenia

Inscenácia na motívy osudov piatich bezdomovcov, ktorí vám svoje príbehy aj sami zahrajú. Vznikla v spolupráci s Útulkom sv. Lujzy de Marillac na Krčméryho ulici č. 8, ktorý sa stará o týchto bezdomovcov pod vedením pána Jána Korca.

Účinkujú: Anna Mondoková, Marcela Zemanová, Roman Bátora, Marián Závada, Michal Daniel, choreografia a tanec: Mirka Valentíková, réžia: Štefan Korenči

Vstupné 5 eur

Taliani vo svete: história - Svedectvá o emigrácii

10.00, Taliansky kultúrny inštitút, Kapucínska 7 pondeloktaliani.jpg

film

Dokumentárny film zachytáva históriu a vývoj talianskej emigrácie v priebehu 150 rokov prostredníctvom originálnych archívnych snímok.

Vstup voľný

Duo Tvrdé Palice

18.00, Zrkadlová sieň Primaciálneho palácaunitalia.jpg

koncert

Taliansko-slovenské duo Tvrdé palice, ktoré sa zrodilo v roku 2000 zo spolupráce medzi sopranistkou Barbarou Somogyiovou a klaviristkou a režisérkou Oriettou Cassini, predvedie niekoľko známych operných árií a sériu ľudových neapolských a piemontských piesní.

Pri príležitosti 150. výročia zjednotenia Talianska pripravili koncert UNITALIA, v rámci ktorého nám ponúknu niekoľko známych operných árií a sériu ľudových neapolských a piemontských piesní.

Marián a Martin Geišbergovci

19.00 Loď, Divadlo v podpalubí, Tyršovo nábrežiemarian.jpg

koncert

Koncert muzikanta, speváka, dramaturga Martina Geišberga a jeho otca Mariána Geišberga. Spolu so synom Martinom tvoria výnimočné hudobné duo. Ich pesničky sú plné všetkého, čo ulahodí srdcu aj duši. Na perkusie ich bude sprevádzať Patrik Pačes.

Vstupné je 7 eur

Utorok 14. jún 2011

The Robert Sharon Chorale

18. 00, koncertná sieň Klarisky, Klariskásharon.jpg

koncert

The Robert Sharon Chorale z West Palm Beach na Floride je amatérsky zmiešaný zbor všetkých vekových kategórií. Repertoár súboru je veľmi široký, zaujme všetkých milovníkov zborovej hudby a zahŕňa sakrálne skladby, spirituály, klasické zborové skladby, hudbu z Broadwaya i muzikály.

Umelecký riaditeľ súboru Dr. Robert Sharon je renomovaný americký klavirista a dirigent, ktorý študoval hudbu od svojich piatich rokov pod vedením svetoznámych klaviristov ako sú Mitchell Andrews, Jane Carlson, Mieczyslaw Munz a Artur Balsam.

Vstup voľný

Fragile

19. 00, Loď Adyho Hajdu, Tyršovo nábrežie

koncert vokálnej skupiny

Známa kapela – Fragile, ktorá si vystačí bez hudobných nástrojov, predvedie známe rockové, popové či jazzové hity. Fragile sa venuje interpretácii známych svetových rock – pop – jazz hitov v zaujímavých a’cappella aranžmánoch – teda len osem spevákov bez hudobných nástrojov. Repertoár skupiny Fragile tvoria piesne svetových interpretov ako: Sting, Stevie Wonder, Norah Jones, The Real Group…

Kto sú Fragile? Braňo Kostka, Soňa Norisová, J. Golisová, H. Krajčiová, Svetlana Rymarenko, S. Kosecky, Viliam Csontos, Kamil Mikulčík

Vstupné je 10 eur

Podvodníci

19.00, Ateliér Babylon, Kolárska 3utorokmarta.jpg

Verejná nahrávka rozhlasového humoristicko-hudobného programu

Dvaja priatelia s rôznym IQ a úplne rozdielnym pohľadom na život a všetko čo ich spája, hovoria pravdu iba keď sa pomýlia. Z toho dôvodu majú aj dva rôzne prístupy v konfrontácii s populárnym hosťom programu, samozrejme v podobe rôznych tém a situácií. Jeden inteligentnejší a druhý jednoduchší. Jeden slušnejší a druhý prostoreký. Jeden taktný, druhý priamočiary. To všetko musí Marta Jandová svojim zmyslom pre humor a spevom inteligentne zvládnuť.

Autor: Ľudo Ferenc

Účinkujú: Jan Kroner, Ady Hajdu a hosť Marta Jandová

Vstupné od 12 eur

Kosa

19.00, Mestské Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava, Laurinská 19kosa.jpg

divadlo

Príbeh sa odohráva počas Vianoc, kedy starého mládenca v jeho byte prekvapí nečakaná návšteva - muž v maske, ktorý sa vydáva za Smrť. Množstvo humorných situácií, bravúrne herecké výkony a živá jazzová kapela sľubujú vynikajúci umelecký zážitok.

Jakub Nvota: Kosa, Divadelní spolek Frída, Brnog

Hrajú: Božidara Turzonovová, Radim Novák, Martin Trnavský, scenár a réžia: Jakub Nvota

Vstupné je 8 až 10 eur

Streda 15. jún 2011

Nu Spirit Kinema: Lost in Translation, 2003

20.00, Nu Spirit Club, Šafárikovo námestie 7.lost1506.jpg

hudba, film

V Nu Spirit Clube sa spája film a skvelá párty

Réžia: Sofia Coppola

Cutting Edge

22.00

Po filmovej predohre čaká v Nu Spirit Clube hudobná porcia – Cutting Edge Pjoni & Midget (live), Stroon (live + DJ set), DJ Stratasoul

Pjoni a Ink Midget nedávno pokrstili svoje debutové split EP. Znie úžasne a vyšlo dokonca aj na vinyle. Aby toho nebolo dosť, náš malý elektronický underground sa môže pochváliť ďalším čerstvým releasom - EP Ruine Noire od všestranného Stroon-u.

Slabosi

19.00, Štúdio 12, Jakubovo námestie 12studio12.jpg

divadelná premiéra

V Štúdiu 12 vás dnes čaká divadelná premiéra, hlavnými hrdinami sú – Artie a Lenny sa po rokoch stretnú na terapii. Lenny je psychológ a Artie neúspešný filmár. Do hry vstupuje aj Ria začínajúca herečka, ktorá cez internetovú zoznamku spozná právničku Annie. Vzniká medzi nimi krehký vzťah, ktorý naruší ich zabehané koľaje. Čaká ich cesta... Tá je však vydláždená netoleranciou súčasnej spoločnosti.

Inscenácia vznikla v spolupráci s divadlom NOMANTINELS.

Úpravy textu a réžia: Lea Vitkovská, Dramaturgia: Andrej Kuruc, Scéna a kostýmy: Katarína Žgančíková, Zvuková dramaturgia: Michal Prokeš, Video art: Ondrej Synak

Hrajú: Lenka Čierniková, Martina Zemancová/Martina Karasová, Róbert Pakan, Roman Samotný

Hru si môžete pozrieť aj 16. júna o 19.00

Ja tiež

20.00. Kino Mladosť, Hviezdoslavovo nám. 17yo_tambien_cartel.jpg

film

Netradičná španielska romanca, ktorej hlavným hrdinom je 34-ročný Daniel – prvý Európan s Downovým syndrómom, ktorý vyštudoval univerzitu. Zamestná sa v Seville, na úrade sociálnych služeb, kde sa zoznámi s voľnomyšlienkárskou kolegyňou Laurou. Rýchlo sa skamarátia a priťahujú tým pozornosť kolegov i rodiny. Ich vzťah sa skomplikuje keď sa Daniel do Laury zamiluje. Obaja sú vo „svojich" svetoch vydedencami, ale spoločne nájdu lásku a priateľstvo, aké predtým nepoznali.

Snímku spoluprodukoval Julio Medem, ktorého k filmu viaže osobná životná skúsenosť. Postava Daniela je založená na skutočnom živote jeho hereckého-reálneho predstaviteľa Pabla Pinedu.

Film získal viaceré ocenenia.

Réžia: Álvaro Pastor, Antonio Naharro

Hrajú: Lola Dueñas, Pablo Pineda, Antonio Naharro, Isabel García Lorca, Pedro Álvarez Ossorio, Consuelo Trujillo, Daniel Parejo, Lourdes Naharro, Catalina Lladó, María Bravo, Susana Monje, Joaquín Perles, Teresa Arbolí, Ana Peregrina, súbor Danza Mobile a ďalší

Štvrtok 16. jún 2011

...ako Víno!

20.00, Lisztova záhrada, Klariská 1akovinostvrtok.jpg

programové pásmo

Štvrtá časť programového projektu Nomen Omen pripomína nedožité 75. narodeniny spisovateľa Vincenta Šikulu. V programe ktorý pripravil Peter Zemaník vystúpia Veronika Šikulová, Rebeka Poláková, Marián Gaišberg, Boris Lenko a Roman Féder.

Vstupenky sú k dispozícii v v utorok 14.6. popoludní vo Výstavnej sále Univerzitnej knižnice na Michalskej 1.

V SNG číta : Jana Bodnárová

17.00, SNG, Vodné kasárne, Rázusovo nábrežie 2 (vchod z Riečnej ul. 1)sngbodnarovastvrtok.jpg

diskusie, čítačka

Silvester Lavrík raz do mesiaca diskutuje v galérii s niekotrou z osobností slovenskej literatúry.

Vo štvrtok bude jeho hosťom spisovateľka Jana Bodnárová, ktorá bude čítať úryvky z kníh Chan Šan: Nad nefritovou tôňou jasný svit, Sarah Kane: Psychóza 4.48 a Lászlá Krasznahorkaiho: Od severu hora / Od juhu jazero / Od západu cesty / Od východu rieka

Vstupné: 1,50 eura

Fest Anča Warm Up

21.00, Galéria Enter, Zámočnícka 10, Bratislavafestanca.jpg

akcia pred Medzinárodným festivalom animovaného filmu

Fest Anča pre vás v spolupráci s Galériou Enter ešte pred samotným festivalom Fest Anca pripravila špeciálnu Warm Up akciu. Pod holým nebom uvidíte kokteil animovaných filmov a videoklipov pre dospelých a po premietaní vám do tanca zahrajú Dj Miletička a Dj Pseudobulb na afterpárty!

vstupné: 2 Eurá

viac o festivale: http://www.festanca.sk

16. – 19. júna

Festival Bratislavského bábkového divadla „Rozprávky bratov Grimmovcov“

Bratislavské bábkové divadlo, Dunajská 36

divadielko

festival prebieha - 16.6. - 14:30, 17.6. - 9,30, 18.6. 09:00, 19.6. 9:30

Rozprávky ako Červená čiapočka, Vlk a sedem kozliatok , Snehulienka, Zlatá hus, Popoluška či Šípková Ruženka dnes poznáme vďaka Wilhelmovi a Jacobovi Grimmovocm.

Tento rok je 225. výročie narodenia Wilhelma Grimma (1786-1859) . Bábkové divadlo im venovalo 4. ročník svojho festivalu, na ktorom sa predstavia divadelné súbory z Maďarska, Česka, Nemecka, Talianska, Ruska, zo Slovinska a z Bosny a Hercegoviny.

Program divadla si pozrite tu http://www.babkovedivadlo.sk

Piatok 17. jún 2011

Prírodná rezervácia oáza v Alviane

18.00, Primaciálny palác talianskypiatok.jpg

vernisáž výstavy fotografií a obrazov

Výstava fotografií a obrazov je ďalším podujatím v rámci Talianskeho kultúrneho júna. Podujatie sa koná v rámci osláv 150. výročia zjednotenia Talianska. Mestečko Alviano v regióne Umbria je priateľské vzťahy s mestskou časťou Vajnory.

Prvú časť výstavy - L’Oasi di Alviano tvorí výber fotografií na tému biodiverzita bažinatých oblastí. Druhou časťou je výber obrazov Vladimíra Plachého, Vajnorčana, ktorý vo svojej tvorbe rád zachytáva Taliansko a oblasti Alviana.

Program v rámci Talianskeho kultúrneho júna je http://www.iicbratislava.esteri.it

Pocta kravám + Impro-Jam

20.00, Elledance , dom T&D, Miletičova 17poctakravampia.jpg

tanečné predstavenie a improvizácia

Po tanečnom predstavení Pocta kravám nasleduje hudobno-tanečná improvizácia so živou hudbou. Určená je ako pre profesionálov tak ako aj pre širokú verejnosť. Impro – Jam sa začína o 21.30.

Vstupné: 6 a 4 eurá

Náuka o snoch (La science des reves),

19.30, FK Nostalgia, (Stavebná fakulta STU, Radlinského)naukaosnochpia.jpg

film

Keď drieme, stáva sa z neho charizmatický moderátor "Stephane TV", ktorý prednáša "náuku o snoch" do papierových kamier. V skutočnom živote má nudnú prácu vo vydavateľstve parížskeho kalendára a zomiera od lásky k svojej susedke Stephanie. Francúzsky film (2005) ukazuje podivný výlet do kolážovej ríše divov z papiera, celofánu a predstáv. Náuka o snoch je romantická fantázia odohrávajúca sa v chaotickom mozgu Stephana Mirouxa, ktorého sny mu neustále napádajú reálny svet. Réžia: Michel Gondry

Hrajú: Gael García Bernal, Charlotte Gainsbourg, Alain Chabat, Miou-Miou a ďalší

Vstupné: 2,20 a 2,60 eura

17.6. - 19.6.; 23.6. - 25.6.

Bratislava street art festival 2011

Batelier, Továrenská ulica 14 a ulice Starého Mestapiatokstreeartfest.jpg

festival

Dvojtýždňový Street art festival, ktorý prinesie do Bratislavy najznámejších Slovenských aj svetových grafitti a performance umelcov sa začne 17. júna.

Festival sa koná v rámci Kultúrneho leta a Hradných slávností v Bratislave a vo svojom programe ponúkne graffiti, street art, ohňové show, žonglérske a cirkusové performácie, tanečné vystúpenia, workshopy, divadlo a mnoho ďalšieho.

Viac informácií na stránke festivalu - klikni.

Sobota 18. jún 2011

Moustache + Got Blue Balls?! + Isobutane + Teapotsobotacistychov.jpg

20. 00, KC Dunaj, Nedbalova 3

koncert/party

Moustache, alternatívno-popový kvintet z Dunajskej Stredy, predstaví a pokrstí svoj debutový album, Keep It Growing, ktorý vyjde na značke Exitab práve 18. júna. Kapela, ktorá existuje a tvorí od roku 2008, má za sebou koncerty v mestách po Slovensku, ale aj v Budapešti, vo Viedni a v Ostrave.

Ako hostí môžete na krste počuť rock‘n’rollovú smršť Got Blue Balls?! zo Sliača, afterparty prichystajú elektronickí mágovia Isobutane a Teapot, majstri žánru IDM.

Vstupné v predpredaji 3,50 eur, na mieste 5 eur.

Red Bull upstream

Areál Divokej vody Čunovo od 15:00, afterparty v Summer club Incheba od 22:00

preteky wakeboardingu proti prúdu

Na jednej z najťažších vodných tratí na svete sa pôjde proti prúdu. Wakeboardisti, ktorí sa obvykle premávajú na pokojnej hladine jazier sa nechajú ťahať rýchlosťou 30 km/h proti prúdu vody areálu Divokej vody v Čunove. Budú musieť kľučkovať medzi vlnami a prekážkami. Na cestu im zahrajú okrem iných aj raperi VEC a Zverina. Pripravené sú aj sprievodné adreanlínové aktivity pre nesúťažiacich.

Elledanse - Oči farby dažďa

20.00, Elledanse - Dom T&B, Miletičova 17/Bsobotaelledanse.jpg

tanečné predstavenie

Keby sme vedeli, že zajtra umrieme, čo by sme dnes vnímali ako dôležité? Ak je telo rozprávačom ľudského príbehu, akú rolu v ňom hrá vedomie – ako ovplyvňuje jeho vývoj? Kde je ten moment medzi bytím a prázdnotou, kedy sa človek rozhodne, že to, čo chce najviac, je cítiť sa naplnený? Môže sa vôbec táto túžba niekedy splniť? Prečo sa jej nevieme zriecť? Čo a koľko si môže človek priať, keď jediná loď jeho bytia, jeho telo, je len na pôžičku?

To sú len niektoré vzťažné body, ktoré prestupujú tvorivou koncepciou novej hry v podaní súboru RootlessRoot Company. V projekte Oči farby dažďa, v spolupráci s medzinárodne uznávanými umelcami, sa súbor Rootlessroot snaží postihnúť koncept Prázdnoty ako prvku, ktorý je zdrojom života a je súčasťou ľudskej existencie.

Vstupné bude 10 eur.

Nedeľa 19. jún 2011

Poďte sa hrať s filmom

16.00. Bibiana, Pánska 41bibiana.jpg

Tvorivé dielne pre deti

Deti šup-šup do Bibiany, môžete tu prežiť tvorivé dielne, ktoré boli sprievodným programom k jubilejnému 10. ročníku festivalu Bienále animácie Bratislava. Vtedy ich viedli poprední tvorcovia animovaných filmov z celého sveta.

Dnes je pokračovanie v rukách študentov animácie na VŠMU v Bratislave, ktorí určite prinesú nové postupy a tým aj prekvapenia...

Akcia je pre deti od 5 rokov

Podujatie prebieha aj 21. a 22. júna o 14.00

Umenie reštaurovania

do 18.00, Galéria mesta Bratislavy, Mirbachov palác, Františkánske námestie 11restaurovanie.jpg

finisáž – posledný deň výstavy

Ak ste ešte nestihli výstavu, ktorú v spolupráci s Galériou mesta Bratislavy pripravila Komora reštaurátorov, máte dnes poslednú šancu. Vidieť tu môžete reštaurátorské diela z rokov 2000 až 2010.

Ide o štvrtú veľkú celoslovenskú výstavu tohto druhu, ktorá nadväzuje na rovnomenný úspešný projekt prezentovaný v kurátorskej koncepcii Želmíry Grajciarovej a Ivana Rusinu v roku 2000.

Štyri levy

18.00, Kino Lamač, Malokarpatské námestiestyrilevy.jpg

film

Originálna a prvá ”džihádska” čierna komédia, v ktorej sa o samovražedných atentátoch hovorí rovnako otvorene ako v príbehu Leví kráľ. Kladie otázku, kde je hranica medzi mučeníkom a hlupákom?

Partia potenciálnych teroristov plánuje útok, pri ktorom má pretiecť veľa krvi. Iba sa nevedia zhodnúť, čia krv to má byť. Sila filmu s prvkami čierneho humoru spočíva v nejednoznačnosti a podvratnosti, s akou využíva stereotypy moslimov, britských politikov a fanatikov akéhokoľvek druhu.

Štyri levy (Four Lions), Veľká Británia, 2010, 94 min.

Réžia: Christopher Morris

Hrajú: Benedict Cumberbatch, Julia Davis, Alex Macqueen, Preeya Kalidas, Darren Boyd, Kevin Eldon, Will Adamsdale

Film hrajú aj 20. a 21. júna v Kine Mladosť o 18.15 a 20.00 a 22. júna o 19.30 v FK Nostalgia

Koncert New England Conservatory Youth Philharmonic Orchestra

19.00, Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1orchesterbenjamin.jpg

benefičný symfonický koncert

Orchester zložený z muzikantov vo veku 12 – 18 rokov patrí k najlepším mládežníckym orchestrom na svete. Vedie ho dirigent Benjamin Zander. Len v Bratislave si môžete vypočuť Čajkovského variácie na rokokovú tému pre violončelo a orchester. Ako sólista sa predstaví 17-ročný Jonah Park Ellsworth.

Program: Maurice Ravel: La Valse; P. I. Čajkovský: Variácie na rokokovú tému pre violončelo a orchester, op. 33; A. Dvořák: Symfónia č.9, e mol, op.95, „Novosvetská“

Vstup je voľný, dobrovoľný príspevok pre Nadáciu Výskum rakoviny

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prehľad a automatizácia
 2. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 3. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 4. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 5. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha
 8. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina
 1. Prehľad a automatizácia
 2. Dopyt v Bratislave mierne klesol, ceny však stále rástli
 3. Šéf PLANEO: Budúcnosť obchodu je v službách
 4. Čo robiť, aby dieťa neskončilo v nemocnici s črevnou virózou?
 5. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 6. Goralské folklórne slávnosti po prvýkrát priamo v horách
 7. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
 8. Ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota?
 1. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 10 348
 2. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 9 707
 3. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 7 632
 4. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 4 329
 5. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina 3 322
 6. Kde u nás kúpite domácke potraviny 3 214
 7. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné 1 763
 8. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo 1 650
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 2. Post Bellum SK: Kaviarne: dobrá adresa, politika aj štamgasti
 3. Róbert Thomas: Zaparkovať auto priamo v parku ?! Pre niektorých ,,žiaden“ problém
 4. Robert Puk: Sú mestské časti pre Bratislavu nebezpečné?
 5. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Žijeme si tu ako v rozprávke
 6. Martin Greguš: Team-building za cca 5 899 eur - je to možné? Pozrime sa na počet zamestnancov, ktorý sa opäť raz vymkol z podkontroly - Metropolitný inštitút
 7. Daniel Bíro: V Bratislave malo byť metro. Aké sú história a súčasnosť tohto projektu?
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli.
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 126 415
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 186
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 11 220
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 450
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 6 183
 6. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 3 919
 7. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 3 621
 8. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 3 285
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťZatvoriť reklamu