SME
Streda, 21. apríl, 2021 | Meniny má ErvínKrížovkyKrížovky

Predávkujte sa realitou aj kultúrou

Od ponožiek cez hluk až k predávkovaniu realitou. To všetko sa dá zažiť od tejto stredy do budúcej v Bratislave.

Polemic počas tohtoročného majálesu.Polemic počas tohtoročného majálesu. (Zdroj: SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

Od ponožiek cez hluk až k predávkovaniu realitou. To všetko sa dá zažiť tento týždeň v Bratislave. Klikni si na daný deň v týždni a vyberaj z programu.


Pondelok | Utorok | Streda | Štvrtok | Piatok | Sobota | Nedeľa


Organizujete alebo viete o nejakej zaujímavej akcii v Bratislave? Nenechajte si to pre seba.

Kliknite sem a vyplňte dotazník. Fotku posielajte na bratislava@smeonline.sk

Streda 1. jún 2011

Sú sexuálne menšiny diskriminované? Facediskusia.jpg

17.00, Open Gallery, Baštová 5

diskusia

Diskusia, ktorú v rámci série diskusií Face 2 Face organizuje Veľvyslanectvo USA na Slovensku a Nadácia otvorenej spoločnosti. Vďaka pomoci Filmového festivalu inakosti bude po diskusii o 19.30 premietaný film: Edie & Thea: A Very Long Engagement, r. Susan Muska, Greta Olafsdottir, USA, 2009.

Pripravené bude tlmočenie aj občerstvenie!

Panelisti: Katharine Beamer (Veľvyslanectvo USA na Slovensku), Clare B Dimyon (LGBT aktivistka, Veľká Británia), Július Kolenič (líder, Iniciatíva Inakosť). Martin Poliačik, (poslanec NRSR, Sloboda a Solidarita), Peter Weisenbacher (výkonný riaditeľ, Dúhový PRIDE)

Moderátorka: Hana Lyons

Vstup je voľný.

Stand Up show naOSTRO

19.00, Divadlo Meteorit, Čulenova 3standup.jpg

Stand Up Comedy

Stand Up Company s.r.o. uvedie Stand Up Show naOSTRO, v ktorej môžete vidieť hviezdy z programu HBO Na stojáka ako Ivu Pazderkovú, Ester Kočičkovú, Tomáša Matonohu, Miloša Knora, Petra Vydru, Dana Čecha, Karla Hynka, Lukáša Pavláska a mnohých ďalších.

Vstupné je 10 eur

Trans večer

17.00 v A4ke – centrum súčasnej kultúry, Námestie SNP 12

filmový večer

Filmový večer Dúhového PRIDE sa bude venovať transrodovým témam. Uvedené budú tri filmy (Transparent, Trans-akcja, No dumb questions) o rôznych ľuďoch, ktorí sa rozhodli pre zmenu svojho pohlavia.

Po filmoch bude na danú tému nasledovať diskusia so zástupcami organizácie TransFúzia.

Akciu organizuje Dúhový Pride

Vstupné je 1 euro

Deň detí v Dvore remesiel, Obchodná 64

10.00 – 16.00, Dvor remesiel ÚĽUV, Obchodná 64

pre deti

Dvor remesiel ÚĽUV bude opäť patriť deťom. Nemožno sa diviť, veď dnes je deň detí. V dielňach a galérii ÚĽUV prebehnú interaktívne prednášky, tvorivé dielne aj čítanie ľudových rozprávok.

Vstup je voľný.

Magisterské diplomové práce 2011

1.6. – 28.6., Dom Umenia, Námestie SNP 12pozvanka_diplomovky_VSVU.jpg

výstava

Diplomovky študentov Vysokej školy výtvarných umení upustili brány školy. Od dnes až do 28. júna sa veľká časť z nich dá pozrieť v Dome umenia. Uvažovať tu môžete nielen o tom, či sú dané diela hodné názvu diplomovka, ale aj o tom, aké je čerstvé umenie na Slovensku.

Štvrtok 2, jún 2011

Iva Bittová & Čikori

iva.jpg

20. 00, Veľký evanjelický kostol, Panenská 28

koncert

Jedna z najvýraznejších osobností českej hudobnej scény, speváčka, huslistka, herečka. To je Iva Bittová, ktorá vystúpi v Bratislave spolu s kapelou Čikori, s ktorou nahrala album Bílé Inferno.

Vstupné je 15 eur

Imaginárne lásky

20.00, Kino Mladosť, Hviezdoslavovo námestie 17imaginarne.jpg

film

Premiéra filmu svetoznámeho kanadského režiséra Xaviera Dolana. Už názov napovedá, že hlavnou témou bude láska. No nepôjde o žiadnu „lovestory“, ale o sklamanie v láske. Film mal úspech na tohtoročnom Cannes.

Broken-life

20.00, Randal Club, Karpatská 2

hudba

Drum&bass-ová akcia dvanástich DJov sľubovaná do skorého rána. Každý z DJov má zahrať asi polhodinový set. Zábavu bude robiť: Kubo, Ero Drummer, Lady Su, D-High, Ke3n, Fatsound, Morte, Robx, Neutral, Settler, M-cee, Shakesbeer

Vstupné je jedno euro

Karikatura

21.30, Nu Spirit Club, Šafárikovo námestie 7.

koncert

Koncert kapely z Brooklynu, ktorá kombinuje rôzne žánre ako ska, gypsy či reggae. „Karikatura šíri vôkol seba party, kdekoľvek sa pohne,“ píše sa na stránke Nu Spirit klubu. Po koncerte bude hrať známy slovenský DJ Magálová.

Piatok 3. jún 2011

Zberateľské dni

Od 10.00, Incheba, Viedenská cesta 3 – 7veltrhincheba.jpeg

veľtrh

Veľtrh určený na zberateľskú výmenu všetkého možného – v kurze sú najmä mince a známky . Ide u ž o 8. ročník medzinárodnej akcie. Akcia trvá až do zajtrajšieho dňa, plnávaný koniec je o 16tej. Dnes je Incheba otvorená do 18tej.

Vstupné: 2 eurá na jeden deň, 3 eurá na dva dni

Pressburger Klezmer Band

20.00, Kafé Scherz, Partizánska 2,klezmer.jpg

koncert

Jedinečná bratislavská hudobná kapela Preßburger Klezmer Ban ponúka tóny židovskej, balkánskej a orientálnej hudby, ale aj cigánskeho či slovenského folkóru. Patrí medzi popredných predstaviteľov európskej world music. Dnes zahrá v kaviarni na Palisádoch.

Vstupné je 8 eur

Labute

19.00, Divadlo LAB, Svoradova 4labut-160x120.jpg

divadelná premiéra

Študentské divadlo LAB v budove Divadelnej fakulty VŠMU sľubuje na dnešný večer premiéru s názvom Labute a sľubuje aj to, že vstupné bude zadarmo. Či ich nový kúsok sľubuje príjemne strávený čas uvidíme. Isté je zatiaľ divadelné obsadenie.

Hrajú: M. Rosík, S. Hattalová, Z. Marušinová, J. Dobiášová, D. Matúšová.

Vstup je voľný

E.ON jazz night

19.00, Design Factory, Bottova 2jazznight.jpg

horúca „jazzy“ noc

V Design factory to dnes večer rozbalí česká dvojica en.dru & Jirka Vidasov, poľsko-kubánsko-brazílska zostava Yvonne Sanchez, Pedro Tagliani a Luis Ribeiro. Nový album „Love & Revolution“ tu má okrem toho predstaviť talianska jazzová legenda – gitarista Nicola Conte so svojím Jazz Combo. Takže je sa na čo tešiť.

Vstupné je 15 eur.

Sobota 4. jún 2011

Susedský blší trh

od 10.00, Horáreň Horský park, Lesná 1blsie.jpg

akcia

Príležitosť pre všetkých kupovať aj predávať funkčné či kuriózne veci alebo aj dobré knihy. Možno tu stretnete susedov aj blchy. Akcia sa koná na záhrade horárne, v prípade zlého počasia sa prekladá o týždeň.

Deň matiek a ponožky

13.00, KC Dunaj, Nedbalova 3

pre deti

Príďte deň detí osláviť ponožkami. V Dunaji je vtipný workshop pre deti a mamičky, kde budú vyrábať ponožkové maňušky, akciu má dopĺňať aj improvizované divadielko. Prineste si ponožky navyše a deti vo veku od 5 do 12 rokov.

Vstup je voľný

Andreya Triana

20.00, Majestic Music Club, Karpatská 2andreya.jpg

soulový koncert

V bratislavskom klube Majestic Music Clube sa predvedie nu-soulová diva Andreya Triana. Svoju hudobnú kariéru vo veľkom odštartovala pred piatimi rokmi, po tom, čo vyhrala celoaustrálsku spevácku súťaž. Niektorí ju prezývajú aj Macy Gray 21. storočia.

Vstupné na mieste je 13 eur

Hlukové mystéria VI.

20.00, A4ka, Námestie SNP 12 hlukove.jpg

noise akcia

Hlukové mystériá sa vracajú s ďalšou akciou pod poradovým číslom 6 a všetci, ktorí túžia dotýkať sa zvuku, si opäť môžu prísť na svoje. Prichystaná je pre porcia poriadneho noisu ručnej výroby, vibrácie poézie pracujúceho kovu a nespútaných sonických erupcii, odkazujúce na krehkú, na kosť ohlodanú hmotnú podstatu zvukovej vlny

Kto príde robiť hluk?

John Wiese (USA), Praying For Oblivion (FR), Napalmed (CZ), K-lxm (CZ), ... lesom (SK), VJ Poppydoll (CZ/SK)

Vstupné je 4 a 5 eur.

Nedeľa 5. jún 2011

Prehliadka Horského parku s odborným sprievodom

od 10.00, 12.00 do 19.00 horskypark.jpg

prehliadka záhrad

Počas víkendu historických záhrad môžete absolvovať aj prehliadku Horského parku s odborným sprievodom, pozrieť si výstavu „40 rokov v 140-ročnom Horskom parku“, ktorá potrvá až do12.6. Pripravený je aj zelený antikvariát.

O škaredom káčatku

16.00, Divadlo pre deti, Bibiana, Pánska 41 bibiana.jpg

divadlo pre deti

Známa rozprávka Hansa Christiana Andersena vo forme divadelného predstavenia. Detskí diváci spolu s hlavnými hrdinami hravým a vtipným spôsobom postupne odhalia pravé ľudské hodnoty.

Účinkujú: Dorota Letenajová a Zuzana Šimová. Pre deti od troch rokov.

Deň detí s Hugom

13.00 – 17.00, Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava, Laurinská 19hugo.jpg

pre deti

Mestské divadlo pripravilo veľkú akciu k MDD. Deti môžu absolvovať minikurz animácie s bábkou, pozrieť si divadielko o Pištáčikovi od Dušana Dušeka či zasúťažiť si s maskotom Hugom z Hodiny detí a aj bez Huga.

Vstupné je 4 eurá

Asia

20.00, Majestic Music Club, Karpatská 2asiaband.jpg

rockový koncert

Kto má rád rock, nech v nedeľu nerokuje, ale príde na koncert rockovej kapely Asia. Je formovaná členmi skupín ako Yes, King Crimson, Lake and Palmer či Uriah Heep, ktorej vznik siaha do úplných začiatkov 80-tych rokov.

Skupina má na konte vyše 10 albumov a zopár soundtrackou, z ktorých obzvlášť obľúbená je skladba „Heat Of The Moment“, ktorá odznela v hneď v niekoľkých filmoch a seriáloch.

Vstupné je 33, 44 a 55 eur

Pondelok 6. jún 2011

Občiansky preukaz

19.00, Filmový klub Nostalgia, Imricha Karvaša 2 preukazobciansky.jpg

film

Český film Občiansky preukaz premietne filmový klub Nostalgia, ktorý sídli v priestoroch Slovenskej technickej univerzity. Tento film si v marci do Nostalgie prišlo pozrieť až 508 divákov. Ak ste ho nevideli, máte šancu stráviť večer pri trpkej komédii režiséra Ondřeja Trojana. Vznikla na motívy rovnomennej knihy Petra Šabacha, ktorá sleduje osudy štvorice dospievajúcich mladíkov, ich priateľov, lások a rodičov.

Réžia: Ondřej Trojan

Cvičme v rytme

Cvičenie pre deti a rodičov, Klub 22, Fedinova- Petržalkacvicme.jpg

cvičenie, pre deti

Zacvičiť si s deťmi do 3 rokov môžu rodičia na materskej dovolenke do Klubu 22 v Petržalke. Dôraz sa v tomto programe kladie na fyzický vývin dieťaťa. Deti si precvičia rytmus, držanie tela, naučia sa pesničky a riekanky s pohybovými motívmi.

Vstupné je 70 centov.

Hexen

20.00. A4ka, Námestie SNP 12hexen.jpg

fyzické divadlo

Ak príde dnes večer do A4ky, tak zistíte, že sú vzťahy, ktoré existujú a aj tie, ktoré neexistujú. Hexen je asociačnou drámou o predávkovaní realitou, charakteroch a ich strácaní sa v labyrinte obyčajného života..

Debris company, choreografia S. Vlčeková, D. Raček, réžia a hudba J. Vlk, scénografia M. Havran a Debris, kostýmy a scéna E. Ráczová, svetelný dizajn J. Vlk, animácie a vizuály M. Piterka, účinkujú Z. Kozánková, E. Píš, D. Raček a S. Vlčeková

Vstupné je 3,5 a 5 eura

Chansonove pohladenie

19.00. Divadlo Malá scéna STUchansonove.jpg

koncert

Dobrý koncert s dobrou myšlienkou. To je charitatívny koncert venovaný autistom.

spev: Zuzana Kronerová, Michaela Merklová, Anna Repková, Otto Kollmann

Hudba: Otto Kollmann, Igor Rusinko, Michal Ničík, Vašo Michalčík, Majo Fero, Martin Gábor

Vstupné je 6 eur

Utorok 7. jún 2011

Krása Nevídaná

10.00, 14.00, Bratislavské bábkové divadlo, Dunajská 36

divadlo pre deti

Z nepreberného množstva ruských rozprávok vám ponúkneme jednu z najkrajších. Príbeh o nepokojnom cárovičovi, ktorý sa vyberie do sveta hľadať Krásu Nevídanú. Na ceste plnej nebezpečenstva a dobrodružstiev spozná silu priateľstva, ale aj nenávisti, zákernosti a zloby.

Pozor! Pri stretnutí so zbojníkmi len o vlások unikne smrti. Do cesty sa mu postavia Baba Jaga, a Kostej Nesmrtelný. Na strastiplnej ceste však získa aj priateľa – bohatiera Čepeľa a nakoniec aj vytúženú Krásu Nevídanú.

Vstupné je 2,70 eura

Život k sežrání

Štúdio 12, 18:00, Jakubovo námestie 12Zivot_k_sezrani.jpg

scénické čítanie

Ben žije s matkou na predmestí Paríža. Chodí na sedemročný gympel a je v pohode. Len ostatní sú trochu nervózni... Ben váži o dvadsať kíl viac, než by mal. Nezostáva nič iné, len sa naštartovať, prečkať výsmech spolužiakov a pokúsiť sa schudnúť.

Je obezita naozaj taký problém? Čo sa stane, keď raz človek diétu poruší? A bude život potom krásny a ľahký? Mikäel Ollivier na deká presne vyvážil román o francúzskom "metráčikovi" súčasného sveta, kde deti môžu mať všetko, čo chcú, a pritom im často chýba to najdôležitejšie. Knižka o hlade, puberte, prvej láske a snoch spoznať ju môžete dnes večer v Štúdiu 12

Vydalo vydavateľstvo Baobab

Účinkujú: Alan Novotný, Lenka Janíková, Lukáš Hejlík

Cena Galérie Nova

18.00, Galéria Médium, Hviezdoslavovo námestie 18galeriamedium.jpg

vernisáž

Výstava finalistov tretieho ročníka Ceny Galérie Nova predstaví najlepšie sklárske diela českých a slovenských výtvarníkov za minulý rok. Zámerom súťaže je pomáhať rozvoju sklárskeho výtvarníctva a aktivovať slovenskú sklársku scénu.

Kurátorkou je Katarína Beňová

Ateliér skla už od roku 2006 spolupracuje s Galériou Nova, jednou z najstarších súkromných galérií, ktoré vznikli po roku 1989 na Slovensku.

Květy a Marián Geišberg

19.00, Školská 14kvety.jpg

koncert

Jeden z najvýraznejších súborov brnenskej alternatívnej scény, skupina Květy, v svojej tvorbe spája zdanlivo nezlučiteľné – poetické texty a originálnu hudbu. Na svoje si príde každý, kto má rád clivé akustické pesničkárstvo a hravú záľubu v úletoch najrozmanitejšieho druhu. Druhým účastníkom večera bude ďalší zaujímavý pesničkár, Martin Geišberg (spev, gitara)

Hrajú: Martin Geišberg; Martin Kyšperský, Aleš Pilgr

Pohoda_FM live

20.00, Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1 hex.jpg

hudba, koncert

Do relácie Pohoda_FM prijala pozvanie kapela Hex, ktorá nedávno vydala nové CD s názvom Ty a ja. Kapela má nový album Ty a ja, zahrá teda vynovený koncertný program, prídu aj hostia. Potvrdení sú: Sepja z Noisecut, Juraj a Jozef z Billy Barman, Tomáš Sloboda. A možno príde aj Lasky. Koncert sa priamo prenáša do vysielania Radia_FM.

Vstup na koncert je voľný až do naplnenia kapacity sály.


Organizujete alebo viete o nejakej zaujímavej akcii v Bratislave? Nenechajte si to pre seba.

Kliknite sem a vyplňte dotazník. Fotku posielajte na bratislava@smeonline.sk

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
 2. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
 3. Investovanie sa tento rok oplatí
 4. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
 5. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
 6. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
 7. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
 8. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
 9. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
 10. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 1. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
 2. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
 3. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
 4. BILLA rodičom radí, ako deťom pripraviť výživnú desiatu
 5. Investovanie sa tento rok oplatí
 6. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
 7. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
 8. V COOP Jednote aj počas pandémie vybavíte všetko
 9. DPDgroup zanalyzovala správanie zákazníkov počas pandémie
 10. Čo bude v 2021 inak pri stavebnom povolení pre domy
 1. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 24 251
 2. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 21 634
 3. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 8 640
 4. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 8 510
 5. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 8 342
 6. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť! 7 983
 7. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 782
 8. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 7 772
 9. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 7 701
 10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 656
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu