SME
Streda, 27. september, 2023 | Meniny má Cyprián

Do diskusie o PKO prišlo zatiaľ 258 príspevkov

Za tri týždne od začatia diskusie sa prostredníctvom internetových diskusných fór i sociálnych sietí vyjadrilo 203 Bratislavčanov.

PKO v čase fungovania.PKO v čase fungovania. (Zdroj: SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

Bratislavská samospráva v rámci verejnej diskusie pripravuje pod gesciou primátora Milana Ftáčnika odborný seminár, ktorý bude v piatok 3. júna.

BRATISLAVA. Bratislavská samospráva doposiaľ zaevidovala 258 príspevkov, ktorými sa obyvatelia zapojili do verejnej diskusie o budúcej podobe nábrežia Dunaja a Parku kultúry a oddychu (PKO).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za tri týždne od začatia diskusie sa prostredníctvom internetových diskusných fór i sociálnych sietí vyjadrilo 203 Bratislavčanov.

Do hlasovania v anketovom formulári sa prihlásilo ďalších 1000 účastníkov. Verejnosť môže viac informácií o alternatívach riešenia dunajského nábrežia získať na tematickej stránke mesta www.pko.bratislava.sk.

SkryťVypnúť reklamu

Oproti predchádzajúcim dvom týždňom sa zvýšilo využívanie mailovej komunikácie a Bratislavčania vo väčšej miere posielajú svoje názory, pohľady na adresu pko@bratislava.sk, ide o nárast o pätinu.

Účastníci diskusie, ktorí preferujú zachovanie PKO, zdôrazňujú historickú, kultúrnu a pamiatkovú hodnotu objektu. Na druhej strane tí, ktorí podporujú myšlienku zbúrania, podmieňujú tento krok výstavbou nového kultúrneho, spoločenského stánku na nábreží Dunaja. Jednotlivé diskusné fóra sú zatiaľ vyrovnané a nedominuje v nich jednoznačná podpora ktorejkoľvek zo štyroch predkladaných alternatív.

Do prebiehajúcej diskusie sa v minimálnej miere zapájajú diskutujúci, ktorí sa vyjadrujú k otázkam dopravnej obslužnosti územia, k riešeniu statickej i dynamickej dopravy.

SkryťVypnúť reklamu

Pre viacerých diskutujúcich sú dôležité ekonomické súvislosti, vo svojich príspevkoch zvýrazňujú obmedzené finančné možnosti samosprávy a nebezpečenstvo súdnych sporov, ktoré môžu do budúcna výrazne zaťažiť rozpočet mesta.

Bratislavská samospráva v rámci verejnej diskusie pripravuje pod gesciou primátora Milana Ftáčnika odborný seminár, ktorý bude v piatok 3. júna. Pozvaní sú poslanci mesta, investor, občianski aktivisti i odborníci na problematiku urbanizmu, architektúry, dopravy či využitia dôležitého verejného priestoru.

TASR o tom dnes informoval hovorca bratislavského primátora Ľubomír Andrassy.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy?
  2. Potrebujeme sa zbaviť nálepky montážnej dielne
  3. Volia podľa TikToku, Youtube a Instagramu. Ovplyvnia mladí voľby?
  4. Prišli na to, že odpad je cenný
  5. Na nechránenom školskom dvore namerali v lete až 60 stupňov
  6. Všetkým lepí pred voľbami
  7. Najlepšie poviedky domácich autorov
  8. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
  1. Všetkým lepí pred voľbami
  2. Kandidát OĽANO Martin Seman: Nikto nemôže ostať na okraji
  3. Hennessy oslavuje 50 rokov Hip Hopu
  4. Staršie IQOS zariadenia môžu spotrebitelia vrátiť do predajne
  5. Problémy s trávením a histamínová intolerancia, aká je liečba?
  6. Gröhling: Aj v školstve potrebujeme inovácie
  7. Bratislavská Kuchajda ožije športom
  8. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
  1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 16 045
  2. Hladinka smeruje do Košíc! 7 542
  3. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 116
  4. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 4 584
  5. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 3 762
  6. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 3 226
  7. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 2 775
  8. Najlepšie poviedky domácich autorov 2 496
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Radko Mačuha: Budova, ktorá dala celému námestiu skutočný význam. (cyklus Bratislavská krutosť)
  2. Ľuboš Vodička: Prešporskí báječní muži na lietajúcich strojoch: Ján Bahýľ
  3. Radko Mačuha: Prešporská kasáreň maľovaná (cyklus Bratislavská krutosť)
  4. Metropolitný inštitút Bratislavy: Umenie vo verejnom priestore by nemali nahrádzať vyprázdnené atrakcie
  5. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
  6. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu
  7. Michal Feik: Zmena klímy v mestách. Výsledky prieskumu obyvateľov
  8. Martin Gajdoš: Prečo sa o trhovisko na Žilinskej oplatí bojovať?
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 57 408
  2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 51 472
  3. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 37 246
  4. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 36 042
  5. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 32 945
  6. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 31 548
  7. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 654
  8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 242
  1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťZatvoriť reklamu