BRATISLAVA.
Viacero prevádzkarov reštauračných zariadení očakáva, že atmosféra sa zmení a hostia prídu v hojnom počte pred večerným duelom. Na Hlavnom námestí je k dispozícii fanúšikom stan s obrazovkou a možnosťou občerstvenia.
Na ruských turistov sa prichystali aj v jednej z reštaurácií v centre, kde pre nich napísali menu azbukou na tabuľu. "Pozreli sme si, ako to vyzerá na internete a jednoducho prepísali," prezradil čašník.
V inej reštaurácii napísali oznam na tabuľu pred podnikom už s časom zápasu SR-Rusko. Plné ruky práce mala aj predavačka oficiálnych reklamných predmetov na hokejový šampionát v Bratislavskom kultúrnom a informačnom stredisku, kde si veľa ruských fanúšikov dnes kupovalo dresy Ruskej federácie.
Do Bratislavy prišli dnes z Viedne loďou aj ruskí turisti. Niektorí mali záujem kúpiť si lístky na dnešný zápas," povedala pre TASR ich sprievodkyňa Zuzana Bianchi s tým, že ruské turistky pôjdu na koncert do Slovenskej národnej galérie. Návštevníkom z Moskvy sa veľmi páčilo centrum a Bratislavský hrad.