BRATISLAVA.
Uvádza sa to v Správe o stave aktívneho cestovného ruchu v hlavnom meste SR do konca roka 2010, ktorú prerokovali dnes mestskí poslanci.
Poslanec Peter Osuský (OKS), ktorý je aj staromestským miestnym poslancom, povedal, že tieto verejné toalety v centre navštevuje málo ľudí. Podľa neho by bolo dobre, aby si prevádzkovatelia pohostinských zaradení zvykli, že návštevníci môžu využívať toalety v ich podnikoch za poplatok.
Problém WC nepovažuje za významný.
Starostka Devína Ľubica Kolková konštatovala, že pre pobyt turistov v tejto malej mestskej časti, kde je Devínsky hrad, sú toalety dôležité.
Poslanec Ján Budaj (Zmena zdola, DÚ, DS) uviedol, že chýbajúce WC sú len čriepky v mozaike. Konštatoval, že obložnosť hotelov v hlavnom meste SR je veľmi nízka.
Ďalšími nedostatkami podľa materiálu, ktorý spracoval magistrát a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, sú relatívne vysoké ceny ubytovania a stravovania v porovnaní so susednými krajinami, chýbajúca spolupráca s Viedňou, Budapešťou a Prahou.
Nedostatočná je aj propagácia z úrovne Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, slabý je rozvoj moderných produktov v spolupráci s kultúrnymi inštitúciami v meste a absencia modernej marketingovej organizácie na úrovni mesta.
Naopak, silnými stránkami sú výhodná geografická poloha, zlepšujúca sa kvalita služieb, relatívna bezpečnosť regiónu, rozvoj leteckej dopravy a dopravné prepojenie na viedenské letisko Schwechat či intenzívnejšia propagácia v zahraničí.
V rokoch 2007-2010 navštívilo Bratislavu najviac turistov v roku 2008, a to 762.690, z ktorých bolo 501.737 zahraničných a 260.953 domácich. Pre porovnanie, v roku 2010 to bolo 672.068 turistov, z nich 441.645 zahraničných a 230.423 domácich.