RUŽINOV. Pri stavbe obytného domu s 57 bytmi na Hraničnej ulici v Ružinove sa pretínajú dva záujmy.
Samospráva i susedia dom odmietajú a upozorňujú, že exstarosta Slavomír Drozd (Smer) podpísal stavebné povolenie vlani dva týždne po voľbách, keď už bolo jasné, že vo funkcii končí.
Ako súčasný starosta Dušan Pekár (KDH) uviedol na dnešnom brífingu pred oploteným staveniskom, o tomto zámere on sám nevedel, rovnako ani poslanci miestneho zastupiteľstva.
Starosta si je však vedomý toho, že so stavbou asi nepohnú. „Ilúzie si nerobím, povolenie je právoplatné,“ povedal Pekár. Pokúsia sa podľa neho stavebníkovi „sťažiť“ výstavbu. Firma Studial si miesto pripravuje, vyrúbala už stromy a pozemok oplotila.
Ružinov sa však bude musieť so stavebníkom dohodnúť. Stavenisko je totiž v tesnej blízkosti areálu, kde budú počas hokejových majstrovstiev sveta parkovať mimobratislavské autobusy a odkiaľ bude premávať kyvadlová doprava na zimný štadión.
„Urobíme všetko pre to, aby prioritou boli majstrovstvá sveta,“ povedal Pekár a potvrdil, že samospráva bude s investorom komunikovať.„Ešte sa proti stavbe odvoláme,“ hovorili obyvatelia z Hraničnej včera po stretnutí so starostom.
Sedemposchodový obytný dom bude stáť na prenajatom pozemku o rozlohe 2130 m2. Už nájom tohto pozemku vyvoláva podľa Pekára pochybnosti. "Bol podpísaný na dobu deväť rokov a 11 mesiacov.
Ak by bol podpísaný na desať rokov, muselo by rozhodnúť zastupiteľstvo. Vypovedateľnosť zmluvy je len v tom prípade, ak nebude vydané stavebné povolenie. Čo však bývalý starosta zabezpečil svojím podpisom," dodal Pekár.
Autor: vju