19.00 Majstrovská lekcia – SND, Hviezdoslavovo nám. 1
19.00 Klietka bláznov – Nová scéna, Kollárovo nám. 20
19.00 Kumšt – Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5
19.30 English Is Easy, Csaba Is Dead – GUnaGU, Františkánske nám. 7
19.00 Táňa-Táňa – Štúdio 12, Jakubovo nám. 12
19.00 Na jeden dotyk – RND, Škultétyho 5
EuroThalia, 6. ročník medz. festivalu Európskej divadelnej konvencie – DPOH, Laurinská 21; Malá, scéna, Dostojevského rad 7
KINÁ
Crossroads – Hviezda, 16.00, 18.00, 20.30; Polus, 15.30, 17.40, 19.40, 21.45; Aupark/Palace, 15.45, 18.00, 20.15
Rebelovia – Hviezda-Záhradné, 21.15
Amélia z Montmartru – Mladosť, 15.15, 17.30, 20.00
Amores Perros – Múzeum, 17.15, 20.00
Pianistka – Obzor, 18.00, 20.30
Spiderman – Istota, 17.30, 20.00; Istropolis, 11.30, 14.30, 17.30, 20.30; Polus, 14.30, 17.00, 19.30, 22.00; Aupark/Palace, 15.10, 17.35, 20.00, 22.30
Strach a hnus v Las Vegas – FK Nostalgia, 20.00
Blade 2 – Istropolis, 15.45, 18.15, 20.45; Polus, 15.00, 17.30, 20.00, 22.30; Aupark/Palace, 15.00, 17.30, 20.00, 22.30
Mulholland Drive – Istropolis Art Kino, 17.00, 20.00
Siedmy hriech – Tatra, 16.00, 18.15, 20.30; Polus, 18.10, 20.30; Aupark/Palace, 19.50, 22.10
Malý svedok – Polus, 15.25, 22.05; Aupark/Palace, 19.45, 22.00
Dr. Dolittle 2 – Polus, 14.10, 16.10
Pobrežné správy – Polus, 17.25, 19.45; Aupark/Palace, 20.25, 22.45; Charlie centrum, 18.30, 20.30
Ťažko zamilovaný – Polus, 14.35, 16.55, 19.25, 21.50; Aupark/Palace, 15.45, 18.05
On je veľký, ja som maličká – Polus, 18.05, 22.15; Aupark/Palace, 15.30, 17.30
Wasabi – Polus, 14.00, 16.05, 20.15; Aupark/Palace, 14.20, 19.05, 21.05; Charlie centrum, 20.45
Star Wars: Epizóda II. – Klonovaní útočia (slov. dabing) – Polus, 15.05, 18.00; Aupark/Palace, 16.15
Star Wars: Epizóda II. – Klonovaní útočia (čes. titulky) – Polus, 20.55
Vážka – Aupark/Palace, 22.20
102 dalmatíncov (dabing) – Aupark/Palace, 15.10, 17.40
Lišiak a pes (dabing) – Aupark/Palace, 14.15, 16.00, 17.55
Spiderman – Aupark/Palace, 14.15, 16.45, 19.15, 21.45
Dinosaurus (dabing) – Aupark/Palace, 15.30, 17.30
Denník Bridget Jones – Aupark/Palace, 20.15, 22.15
Život chrobáka (dabing) – Aupark/Palace, 14.45, 16.50
Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa – Aupark/Palace, 18.55, 22.15
Mulan – Aupark/Palace, 15.10, 17.10
Kate a Leopold – Aupark/Palace, 19.20, 21.35; Charlie centrum, 18.00
Babí léto – Aupark/Palace, 19.40; Charlie centrum, 18.15
Traffic – Aupark/Palace, 21.50
E.T. Mimozemšťan – Charlie centrum, 17.30
Divoké včely – Charlie centrum, 20.00
Až přijde kocour – Charlie centrum, 19.30
KONCERTY A PODUJATIA
19.30 Na svätojánsku nôtu, sakrálny koncert vysokoškolského zboru Technik, Kostol Panny Márie Snežnej na Kalvárii
Kultúrne leto:
20.00 27. ročník medzinárodného gitarového festivalu J. K. Mertza, József Eötvös – Koncertná sieň Klarisky
PRE DETI
10.00 Ako sa z divých zvierat stali domáce – Bibiana v Detskej fakultnej nemocnici Kramáre
14.00 Najlepší vyhráva, zábavno-súťažné popoludnie – CC Centrum, Jiráskova 3
18.00 Predstavujú sa, tanečné predstavenie žiakov TŠ Elastic – DK Ružinov, Ružinovská 26
DISKOTÉKY
Gorgoija – Aligátor, Laurinská 7
Definition by Dee M & Guests – Budha bar, Medená 16
Disko – Casey, Botanická 35
Mix Dance, DJ Bohuš – Cirkus Barok, Nábrežie Dunaja
Rock – Harley Davidson, Rebarborová 1
Bluesový večer s Jurajom Turtevom – Hlava XXII, Bazová 9
Rock blues, rock pop – KGB, Obchodná 52
VÝSTAVY
Ľudovít Fulla 2002 – SNG Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra, ut – ne 10.00 – 18.00, do 25. augusta
Monogramista CZ, Posledný súd. Ikona, 1661 – SNG Vodné kasárne, do 20. októbra
Tu a tam: Svet umenia očami detí – SNG, Vodné kasárne a Esterházyho palác, do 30. júla
Akvizície SNG (1989 – 2001): Moderné a súčasné umenie – SNG Dvorana ministerstva kultúry, Nám. SNP 33 a Esterházyho palác, do 1. septembra
Juraj Meliš: Kovadlina snov – SNG, Esterházyho palác, Nám. Ľ. Štúra 4, do 29. septembra
Cena Oskara Čepana – GMB, Pálffyho palác, Panská 19, ut – ne 10.00 – 18.00, do 29. augusta
John Tierney – galéria Michalský dvor, Michalská 3, ut – ne 13.00 – 18.00, do 30. júna
Rudo Sikora, grafiky – galéria Komart, Zámočnícka 8, ut – ne 10.00 – 18.00, do 30. júna
D. Kminiaková, F. Jablonovský: Euforické smútky – Hlava XXII, Bazová 9, do 30. júna
Miroslav Cipár – galéria Nova, Baštová 2, do 16. júla
Od A po Zet (do 15. júla), Verneovky Karla Zemana (do 31. augusta) – Bibiana, Panská 41, ut – pia 10.00 – 18.00, so – ne 11.00 – 19.00
Bohdan Hostiňák: Obrazy – galéria Linea, Drieňová 34, po – pia 8.00 – 17.00, do 31. júla
Pavol Martinický: Vchádzanie – Quo vadis, Hurbanovo nám., do 21. júna
Výtvarné variácie, výstava súťažných prác detí základných škôl – Miestny úrad Bratislava Ružinov, do 26. júna
Kata Gály: Otváranie pamäte – SNM, Vajanského nábrežie 2
Katka Alexyova-Fígerová – K. Gallery, Ventúrska 8, po – pia 13.00 – 18.00, do 8. júla
Filmový plagát – galéria fotografie Profil, Prepoštská 4, ut – ne 13.00 – 18.00, do 30. júna
Auguste Rodin & Josef Mařatka: Plastiky a kresby – Galéria Miro, Košická 56, po – pia 9.00 – 17.00, so – ne 10.00 – 15.00, do 31. júla
Up side down, výročná výstava – galéria Priestor for Contemporary Arts, Somolického 1/B, str – ne 16.00 – 19.00, do 30. júna
Josef Albers – Múzeum Milana Dobeša, Zámočnícka 13, do 15. septembra
Deti pre les – Kon Tiki klub, Bzovícka 8, do 30. júna
Robert Hromec: Tak dobre ako sa len dá – Danubiana, Vodné dielo Čunovo, do 6. septembra