BRATISLAVA. Ten konštatoval havarijný stav vnútorných rozvodov. TASR o tom dnes informovala vedúca oddelenia marketingových politík BVS, a.s., Jana Štulajterová.
"Najmä elektrického vedenia, vodovodných a kanalizačných rozvodov a ústredného kúrenia. Toto bol dôvod, prečo predstavenstvo schválilo rekonštrukciu budovy," zdôvodnila Štulajterová. Rekonštrukcia bola ako súčasť investičného plánu schválená orgánmi spoločnosti v roku 2009. Stavba bola postavená v 2. polovici 50. rokov 20. storočia podľa technických noriem platných v tom čase.
Stavebné práce sa začali v roku 2009. V roku 2010 boli prerušené z dôvodu vstupu dodávateľskej firmy stavby do reštrukturalizácie. Z tohto dôvodu BVS v súčasnosti obstaráva nového dodávateľa stavby formou verejného obstarávania, informovala.
"Vzhľadom k stavu budovy nejde o zbytočné míňanie peňazí, spoločnosť sa naopak snaží predísť haváriám technických zariadení budovy. Súčasné výberové konanie je teda nutné z dôvodu dokončenia rozostavanej stavby," konštatovala Štulajterová. Na otázku TASR o investíciách vodární v roku 2011 uviedla, že investičný plán BVS je v súčasnosti v schvaľovacom konaní. Schválený by mal byť v priebehu marca.
Denník Nový Čas dnes napísal, že do modernizácie a rekonštrukcie svojho sídla je BVS ochotná investovať 8,55 milióna eur v čase, keď jej zisky výrazne klesli. Podľa hovorcu bratislavského primátora Ľubomíra Andrassyho je to ďalší krok, akým vodárne obchádzajú hlavného akcionára, ktorým je mesto. Mestskí poslanci by mali hlasovať o personálnych zmenách vo vodárňach 3. marca. Andrassy povedal, že súčasné vedenie BVS by nemalo podnikať žiadne kroky, ktoré by zaťažovali hospodárenie vodární, a primárne by mali investovať do vodovodnej infraštruktúry a nie do zveľaďovania vlastných administratívnych priestorov.