
Na seneckých jazerách sa v sobotu zišlo viac ako 30-tisíc ľudí. Kultúrnym programom sa tu otvorila turistická sezóna. FOTO SME – PAVOL MAJER
Turistická sezóna v Senci je od soboty oficiálne otvorená. Otvorili ju bohatým programom a ako povedal zástupca primátora Ladislav Nádaský, ľudia sa už tradične najviac tešili na ohňostroj. Tento rok posledné dve minúty gradoval viac ako inokedy, diváci nadšene tlieskali. V sobotu prišlo do Senca vyše tridsaťtisíc ľudí. Okrem kúpania tu mohli vidieť vystúpenia folklórnych súborov, rockových skupín a diskotéku až do rána. Uskutočnila sa aj balónová fiesta, nad jazerami sa vznášalo jedenásť teplovzdušných balónov zo Slovenska a z Česka. Senecké jazerá sú stále v kurze aj u Bratislavčanov, zo 600 súkromných chát 99 percent patrí Bratislavčanom. Okrem nich len minulý rok jazerá navštívilo okolo 800-tisíc turistov, aj zahraničných. Najpravidelnejšími hosťami zo zahraničia sú v Senci Holanďania a pomaly sa začínajú vracať Česi, ktorých po revolúcii načas zlákali zahraničné pláže.
Do 1. júla sa bude vstupné na jazerách vyberať len cez víkendy, od tohto dátumu každý deň. Ceny sa v porovnaní s minulým rokom nezvýšili, dospelí zaplatia 30 korún, deti od 6 do 15 rokov 20 korún, do šesť rokov – zadarmo, dôchodcovia a študenti 20 korún. Umiestnenie stanu a karavanu na deň stojí 100 korún plus denný poplatok za dospelú osobu je 45 korún, za dieťa od 6 do 15 rokov 25 korún. (dro)