SME

V Bratislave začali stavať nové administratívne centrum

Nový projekt vyrastie na križovatke ulíc Plynárenskej a Jarabinkovej a jeho hodnota sa podľa rakúskeho investora vyšplhá na 32 mil. eur. Predpokladaný termín dokončenia je august 2012.

Nový projekt vyrastie na križovatke ulíc Plynárenskej a Jarabinkovej a jeho hodnota sa podľa rakúskeho investora vyšplhá na 32 mil. eur. Predpokladaný termín dokončenia je august 2012.

BRATISLAVA. Rakúska realitno-investičná spoločnosť CA Immo Group v stredu oficiálne odštartovala výstavbu nového kancelárskeho komplexu s názvom Bratislava Business Center 1 Plus (BBC 1 Plus). "V Bratislave máme už projekt Bratislava Business Center 1, s ktorým pôsobíme na trhu desať rokov," uviedol pre agentúru SITA technický riaditeľ CA Immo Hansen Bernhard H. Hansen.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Ako ďalej povedal, táto investícia bola prvá, ktorú spoločnosť CA Immo uskutočnila v regióne strednej a východnej Európy. "Je pre nás veľmi dôležité, aby sme boli zastúpení tu v Bratislave. Práve teraz sme cítili, že je správny čas na opätovnú investíciu práve v tomto meste, keďže trh opäť ožil a rastie dopyt po kancelárskych priestoroch," vyjadril sa Hansen.

Spoločnosť CA Immo začala so stavebnými prácami, ktoré rozšíria existujúce administratívne centrum Bratislava Business Centrum 1 (BBC 1) a posilnia tak jeho kancelársku ponuku, v decembri minulého roku. BBC 1 Plus ponúkne 13 poschodí s celkovou prenajímateľnou plochou približne 15 900 metrov štvorcových a 313 parkovacích miest priamo v objekte.

Nový projekt vyrastie na križovatke ulíc Plynárenskej a Jarabinkovej a jeho hodnota sa podľa rakúskeho investora vyšplhá na 32 mil. eur. Predpokladaný termín dokončenia je august 2012.

SkryťVypnúť reklamu

Momentálne má spoločnosť CA Immo zazmluvnených tisíc metrov štvorcových pre dve spoločnosti. "To, že sme boli schopní podpísať tieto dva predbežné kontrakty je dobrý signál a už teraz máme viacero záujemcov o budovu. Sme si istí, že dosiahneme vysokú mieru zazmluvnenosti v období najbližších dvoch až troch mesiacov," doplnil Hansen.

BBC 1 Plus bude spĺňať špecifické ekologické štandardy a bude energeticky takmer sebestačná. CA Immo plánuje podporiť ekologický koncept kancelárskeho komplexu nadobudnutím LEED certifikátu. "Pri pohľade na trh sme si uvedomili, že celosvetovo majú ľudia záujem o nový druh kancelárskych budov, ktoré sú v súlade so sociálnymi, ekologickými a ekonomickými aspektmi," uviedol Hansen. Ako dodal, spoločnosť CA Immo vyhodnotila, že Bratislava potrebuje budovu, ktorá bude tieto kritériá spĺňať.

SkryťVypnúť reklamu

Hansen si uvedomuje, že ešte stále sú v hlavnom meste neprenajaté kancelárske a administratívne priestory, avšak tento pomer podľa neho klesá a zároveň chýbajú nové projekty, ktoré by v budúcnosti mohli uspokojiť narastajúci dopyt po nových priestoroch.

Podľa Hansena má spoločnosť záujem aj o ďalšie projekty v Bratislave. Jedným z nich je administratívne centrum Harbour City, ku ktorému sa spoločnosť CA Immo dostala prostredníctvom akvizície developerskej skupiny Europolis v minulom roku. "V rámci tohto projektu vidíme veľmi veľký potenciál, veríme Bratislave a máme za to, že toto je dobré miesto na investovanie," vyjadril sa Hansen

Spoločnosť CA Immo vznikla v roku 1987. Zaoberá sa developmentom a investíciami v oblasti komerčných nehnuteľností v Rakúsku, Nemecku a východnej Európe. Celkový majetok spoločnosti dosiahol k 30. septembru 2010 približne 3,7 miliárd eur. CA Immo je kótovaná na viedenskej burze a v súčasnosti má v obehu okolo 90 % svojho imania.

Nové realitné projekty

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 9 066
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 676
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 965
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 750
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 291
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 700
  7. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život? 2 185
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 181
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Wall Street - ilustračná fotografia.

Na podvody telekomunikačného giganta WorldCom upozornila whistleblowerka.


2
Veľvyslanec v Británii a bývalý vrchný veliteľ ukrajinskej armády Valerij Zalužnyj.

K zmene svetového poriadku už prišlo.


Eliška Novotná a 1 ďalší 61
Americká ministerka vnútornej bezpečnosti Kristi Noemová na ikonickej fotke.

Noemovú prezývajú Barbie z migračného.


Tomáš Nídr a 1 ďalší 7

Sledujte s nami online prenos zo zápasu.


4
  1. Post Bellum SK: Oslobodenie Bratislavy – boj za cenu stoviek životov
  2. Ľuboš Vodička: Bratislavský Robinson Karl Jetting
  3. Juraj Mravec: Projekt Nového Lida nereflektuje záujmy Petržalky
  4. Pavol Pálfy: Úradná tabuľa - zákonná povinnosť alebo služba pre občana?
  5. Danica Chames: Zbláznili sa, šli na dovolenku do Bratislavy
  6. Radko Mačuha: Sídlisko, kvôli ktorému bolo zbúrané podhradie. ( cyklus bratislavská krutosť)
  7. Ján Roháč: Čo nám ukázali cyklopruhy na Vajanského?
  8. Michal Drotován: Môže byť Bratislava 15-minútové mesto?
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 235
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 310
  3. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 910
  4. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 900
  5. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 7 811
  6. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 7 655
  7. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 040
  8. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 620
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťZatvoriť reklamu