Prvý titul patrí Interu Bratislava

Na Patrónke v športovom areáli Pri Habánskom mlyne sa počas víkendu uskutočnilo prvé oficiálne podujatie v plážovej hádzanej Beach Handball 2002, ktoré organizoval ŠKP Bratislava a agentúra ŠKP Šport.

Na Patrónke v športovom areáli Pri Habánskom mlyne sa počas víkendu uskutočnil prvý oficiálny turnaj v plážovej hádzanej v Bratislave – Beach Handball 2002. FOTO – PROKOP SLOVÁČEK

Plážová hádzaná sa hrá na pieskovom podklade na ihrisku 27 x 12 metrov. Zápas má dva polčasy (10 minút), ktoré sa hodnotia samostatne. V prípade, že družstvo vyhrá obidva polčasy, vyhráva zápas 2:0. Ak každé družstvo vyhrá jeden polčas, stav je 1:1 a rozhoduje sa v penaltovom rozstrele. Na hracej ploche sú traja hráči a jeden brankár. S loptou sa dá hrať, aj keď leží alebo sa kotúľa v bránkovisku. Gól môže byť ohodnotený jedným alebo dvoma bodmi.

Ženy súperili o premiérový titul majsteriek Slovenska, súbežne prebiehal aj mužský turnaj.

Ženské finále obstarali Inter Bratislava a Štart Bratislava II. Najlepšie sa so špecifikami a odlišnosťami plážovej hádzanej vyrovnali interistky a zvíťazili 2:0 po polčasoch 15:10 a 14:9. Hrali v zložení M. Harišová, K. Harišová, Hundáková, Molnárová, Kuťková, Urbanová a Horváthová.

V mužskom finále nastúpili proti sebe prešovský Leguan team a Miloškovi zlatí chlapci. Na Prešovčanoch bolo vidieť, že hrajú plážovú hádzanú zo slovenských hráčov najdlhšie a podali dobrý kolektívny výkon. Výbornými individuálnymi výkonmi sa však vo finále presadili Miloškovi zlatí chlapci v zložení Putera, Hlavtúr, Spuchlák, D. Suchý, R. Suchý, Lužák a Hátaš, ktorí dokázali vyhrať oba polčasy 14:13 a 13:10 a po celkovom víťazstve 2:0 sa tešili z prvenstva.

Najužitočnejšou hráčkou turnaja sa stala Marcela Kuťková z majstrovského Interu, medzi mužmi bol najužitočnejší Radovan Suchý, tiež z víťazného družstva Miloškových zlatých chlapcov.

„Aj keď nám spočiatku neprialo počasie a dostali sme sa do časového sklzu, hodnotím podujatie ako vydarené. Dúfam, že nám podarí zorganizovať o rok ďalší ročník. Pravdepodobne by sme ho opäť hrali na Patrónke, kde sme našli veľmi príjemné prostredie. Máme predbežne prisľúbené, že keď sa bude tento športový areál upravovať, nájde sa v ňom priestor na pieskové ihrisko, na ktorom sa podľa potreby bude dať hrať plážový futbal, volejbal i hádzaná,“ povedal hlavný organizátor podujatia Vladimír Čanda.

Výsledky

Ženy – semifinále: Inter Bratislava – Štart Bratislava I 2:0 (15:12, 16:11), Štart Bratislava II – Crazy on the Beach 2:0 (14:13, 14:8), finále: Inter Bratislava – Štart Bratislava II 2:0 (15:10, 14:9), zápas o 3. miesto: Štart Bratislava I – Crazy on the Beach 1:2 (15:17, 10:8, 1:3), o 5. miesto: Svegal Bratislava – Mladice 2:1 (12:13, 12:11, 4:3).

Muži – semifinále: Miloškovi zlatí chlapci – Engerau Šofoláci 2002 2:0 (16:9, 19:12), DAC Dunajská Streda – Leguan Team 0:2 (14:16, 20:22), finále: Miloškovi zlatí chlapci – Leguan Team 2:0 (14:13, 13:10), zápas o 3. miesto: DAC Dunajská Streda – Engerau Šofoláci 2002 0:2 kontum., o 5. miesto: Pezinskí pupkáči – Referees Team 0:2 (17:20, 10:21). PROKOP SLOVÁČEK