SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 19:34

V Bratislave prepadli banku, jednu ženu postrelili

Zamaskovaný muž vpadol do pobočky banky v bratislavskej Dúbravke a postrelil do ramena zamestnankyňu.

BRATISLAVA. Jednu ženu dnes večer postrelil neznámy lupič pri prepade banky v bratislavskej časti Dúbravka. ČTK to potvrdila bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová. Zamestnankyňu finančného ústavu útočník zasiahol do ramena.

Zamaskovaný muž podľa polície vpadol do pobočky pred 17:45. "Podľa doterajších zistení po tom, čo mu jedna z pracovníčok mala odmietnuť vydať peniaze, mal páchateľ vystreliť," povedala Kurucová.

V banke boli v čase prepadu štyria zamestnanci a jeden zákazník, poznamenala hovorkyňa. "Výška škody bude spresnená dodatočne," dodala. Páchateľ ušiel, polícia po ňom pátra.

Prepady bánk sú v poslednom čase na Slovensku pomerne časté. Ročne sa stane terčom lupičov niekoľko desiatok bankových pobočiek.

Lúpeže bánk v roku 2010

18. januára Neznámy páchateľ ráno vylúpil banku na ulici Dr. Vladimíra Clementisa v Bratislave. Páchateľ ohrozoval pracovníkov zbraňou, ktorú mal údajne v igelitke. Pri lúpeži nebol nikto zranený.

22. januára Pobočku banky na ulici Mikuláša Schneidra-Trnavského v bratislavskej Dúbravke prepadol podvečer ozbrojený páchateľ. Pod hrozbou použitia zbrane žiadal od pracovníčky peniaze, žena mu dala približne 7 000 eur. V čase lúpeže boli v banke ďalšie dve osoby, nikto nebol zranený.

28. januára Viac ako tisíc eur si odniesol neznámy lupič z pobočky banky na Námestí baníkov v Rožňave. O 13:35 vošiel do banky, z batoha vytiahol krátku guľovú zbraň, prešiel za priehradku pokladne a od pracovníčky žiadal hotovosť. Žena mu otvorila pokladňu, z ktorej si páchateľ vybral peniaze a

5. februára Ozbrojený lupič prepadol banku v Ružomberku. Ozbrojený lupič si odniesol vyše 22-tisíc eur. Pri prepade nebol nikto zranený. V auguste policajti obvinili z tejto lúpeže a z piatich ďalších 32-ročného muža z okresu Ružomberok. Podľa polície dvakrát lúpil v Dolnom Kubíne, trikrát v Ružomberku a raz v Liptovskom Mikuláši. Prvú lúpež spáchal ešte koncom roku 2007 v Ružomberku, minulý rok v marci prepadol banku v Ružomberku a tento rok lúpil vo februári v Ružomberku, v júli a v auguste v Dolnom Kubíne a v máji v Liptovskom Mikuláši. V čase prepadov bol príslušníkom zboru väzenskej a justičnej stráže.

11. februára Pobočku banky na ulici Pod Lipami vo Vajnoroch vylúpil krátko po ôsmej hodine neznámy ozbrojený páchateľ. Pri lúpeži nebol nikto zranený.

12. februára Ozbrojený páchateľ sa pokúsil vylúpiť banku na Cyprichovej ulici v bratislavskej Rači. Muž ohlásil prepad, zrejme ho však odradil väčší počet ľudí v pobočke a tak ušiel. Polícia približne po dvoch hodinách podozrivého zadržala. Je ním 39-ročný muž z okresu Nitra.

12. februára Neznámy páchateľ prepadol podvečer okolo 18:00 banku v Senci a odniesol si z nej 1 700 eur. Lúpežník ohrozoval zamestnancov pobočky VÚB na Námestí 1. mája nožom. Pri prepade nebol nikto zranený.

24. februára Popoludní prepadli banku na Galvániho ulici v Bratislave. Lupič pod hrozbou zbrane žiadal od pracovníčky peniaze, dokonca jej pohrozil, že vo vrecku bundy má bombu. S peniazmi ušiel. Krátko nato policajti zadržali muža podozrivého z tohto činu. Išlo o 27-ročného Bratislavčana. Pri prepade nebol nikto zranený.

24. marca Páchateľ vyzbrojený nožom vylúpil banku na Meisslovej ulici v Pezinku, odniesol si 6 090 eur. V čase prepadu sa v banke nachádzali len dve pracovníčky, ani jedna nebola zranená. V máji vyšetrovateľ z tohto činu obvinil iba 20-ročného Denisa, ktorému teraz hrozí trest sedem až dvanásť rokov.

31. marca V Kútoch vylúpil banku neznámy zamaskovaný páchateľ, so zbraňou v ruke žiadal peniaze. Pracovníčka mu vydala hotovosť asi 2 500 eur.

14. apríla Muž so zbraňou v ruke popoludní vylúpil pobočku banky na Námestí slobody v Oslanoch v okrese Prievidza. Z banky si odniesol 1 190 eur. Pri prepade nebol nikto zranený.

20. apríla Dvaja neznámi páchatelia vylúpili banku na Štefánikovej ulici v Dolných Vesteniciach v okrese Prievidza. Zamestnancov ohrozovali so zbraňami, odniesli si asi šesťtisíc eur.

23. apríla Neznámy lupič vošiel asi o 14:15 do banky na Kozačekovej ulici vo Zvolene. Pracovníčke oznámil, že chce za 10 eur nakúpiť "hufy“ (maďarské forinty). Následne vytiahol zbraň a vypýtal si peniaze. Odniesol si viac ako 9 400 eur v rôznych bankovkách.

30. apríla Predpoludním vošiel do pobočky banky na Karloveskej ulici v Bratislave ozbrojený maskovaný lupič. Z banky si odniesol približne 10 000 €. V čase lúpeže sa v pobočke banky nachádzal jeden klient. Pri prepade nebol nikto zranený.

3. mája Neznámy páchateľ vylúpil krátko po 15:00 banku na bratislavských Mlynských nivách. Lupič si pod hrozbou použitia zbrane odniesol 7 000 eur.

4. mája Neznámy páchateľ vylúpil krátko pred 09:30 banku na Heyrovského v bratislavskom Lamači. Maskovaný a ozbrojený lupič si odniesol okolo 10-tisíc eur. V čase lúpeže boli v banke traja pracovníci a jeden klient, nikomu sa nič nestalo.

6. mája Krátko predpoludním prepadol lupič pobočku Tatra banky na Garbiarskej ulici v centre Liptovského Mikuláša. V auguste policajti obvinili z tejto lúpeže a z piatich ďalších 32-ročného muža z okresu Ružomberok. Podľa polície dvakrát lúpil v Dolnom Kubíne, trikrát v Ružomberku a raz v Liptovskom Mikuláši. Prvú lúpež spáchal ešte koncom roku 2007 v Ružomberku, minulý rok v marci prepadol banku v Ružomberku a tento rok lúpil vo februári v Ružomberku, v júli a v auguste v Dolnom Kubíne a v máji v Liptovskom Mikuláši. V čase prepadov bol príslušníkom zboru väzenskej a justičnej stráže.

7. mája Banku na Blagoevovej ulici v Bratislave prepadol pred pol piatou neznámy ozbrojený muž. Zamestnankyňa mu k peniazom pridala aj farbiaci balíček.

10. mája Ozbrojený a maskovaný páchateľ lúpil predpoludním v banke na Záhoráckej ulici v Malackách. Pri prepade skončil so strelnými poraneniami zamestnanec bezpečnostnej služby, vrtuľník ho previezol do nemocnice. Muža operovali, no neprežil. Polícia zo spáchania obzvlášť závažného zločinu lúpeže formou spolupáchateľstva obvinila dvoch Bratislavčanov 35-ročného Vladimíra B. a 35-ročného Viliama G. Vyšetrovanie v prípade naďalej pokračuje.

13. mája Ozbrojený a maskovaný páchateľ okolo 15:00 vylúpil banku na ulici Pod lipami v bratislavskej časti Vajnory. Pod hrozbou použitia zbrane si odniesol asi 7 000 eur.

26. mája Neznámy muž prišiel asi o 16:00 do banky na Palárikovej ulici v Nitre. Pri priehradke si vyhrnul bundu, pod ktorou mal zbraň, oznámil, že ide o prepad a žiadal, aby zamkli dvere. Všimol si však, že v banke sú dvaja klienti a so slovami "ale vás tu je“ bez peňazí odišiel.

2. júna Ozbrojený páchateľ krátko pred 11:00 vylúpil banku na Istrijskej ulici v bratislavskej časti Devínska Nová Ves. Maskovaný páchateľ si odniesol vyše 10-tisíc eur. V čase prepadu bola v pobočke jedna klientka, nikto nebol zranený.

3. júna Ozbrojený páchateľ vylúpil krátko pred 13:00 banku na Heyrovského ulici v bratislavskom Lamači. Maskovaný páchateľ si odniesol vyše 2 600 eur. V čase prepadu boli v banke traja klienti, nikomu sa nič nestalo.

18. júna Neznámy ozbrojený muž krátko pred 16:00 vylúpil pobočku banky na Mlynských nivách v Bratislave. Z banky si odniesol približne 6 000 eur. Počas lúpeže sa nikto nezranil.

8. júla Krátko predpoludním prepadol muž so zbraňou v ruke banku v Lučenci. Policajti ho zadržali už pár minút po lúpeži. Našli u neho hotovosť vyše 24-tisíc eur. Počas lúpeže nebol nikto zranený.

16. júla Krátko pred 14:00 vykradol ozbrojený páchateľ banku na Krížnej ulici v Bratislave. Pod hrozbou použitia zbrane žiadal od zamestnankyne hotovosť, odniesol si takmer 8 500 eur. Pri lúpeži nebol nikto zranený. Po pár dňoch polícia z prepadu obvinila 35-ročného Bratislavčana.

16. júla Ozbrojený páchateľ asi o 16:00 vylúpil banku v Dolnom Kubíne. Pri prepade nebol nikto zranený. V auguste policajti obvinili z tejto lúpeže a z ďalších piatich prepadov 32-ročného muža z okresu Ružomberok. Podľa polície dvakrát lúpil v Dolnom Kubíne, trikrát v Ružomberku a raz v Liptovskom Mikuláši. Prvú lúpež spáchal ešte koncom roku 2007 v Ružomberku, minulý rok v marci prepadol banku v Ružomberku a tento rok lúpil vo februári v Ružomberku, v júli a v auguste v Dolnom Kubíne a v máji v Liptovskom Mikuláši. V čase prepadov bol príslušníkom zboru väzenskej a justičnej stráže.

16. augusta Krátko predpoludním prepadol ozbrojený muž pobočku banky na Tomášikovej ulici v Bratislave. Z banky si odniesol viac ako 1 700 eur. V čase prepadu neboli v banke žiadni klienti. Na zadržanie páchateľa stačilo policajtom necelých 24 hodín. Z lúpeže je už obvinený 34-ročný Richard S. z Bratislavy.

23. augusta Ozbrojený muž prišiel ráno do jednej z humenských bánk, pracovníčku prinútil, aby ho pustila cez zadný vchod a vypýtal si 15-tisíc. V trezore však nebol dostatok peňazí a tak z banky odišiel. Na druhý deň páchateľ zavolal policajtom a oznámil im, kde sa nachádza. Z lúpeže je obvinený 41-ročný expolicajt z Brestova.

31. augusta Krátko po 14:00 si 1 900 eur odniesol lupič z pobočky banky v bratislavskej Karlovej Vsi na Námestí sv. Františka. Peniaze mu dala pracovníčka banky pod hrozbou použitia zbrane. Počas lúpeže neboli v banke klienti a nikto sa nezranil. Bratislavskí policajti páchateľa, 20-ročného Stupavčana, zadržali 6. októbra v Bratislave.

31. augusta Maskovaný muž ráno zavítal do banky v Dolnom Kubíne. Pokladníčke povedal, že ide o prepad a chcel od nej peniaze, tá mu ich však nedala, páchateľ spanikáril a ušiel. Aj za pomoci občanov lupiča už po dvoch hodinách policajti zadržali. Vyšetrovateľ z tohto činu z ďalších piatich prepadov obvinil 32-ročného muža z okresu Ružomberok. Podľa polície dvakrát lúpil v Dolnom Kubíne, trikrát v Ružomberku a raz v Liptovskom Mikuláši. Prvú lúpež spáchal ešte koncom roku 2007 v Ružomberku, minulý rok v marci prepadol banku v Ružomberku a tento rok lúpil vo februári v Ružomberku, v júli a v auguste v Dolnom Kubíne a v máji v Liptovskom Mikuláši. V čase prepadov bol príslušníkom zboru väzenskej a justičnej stráže.

21. septembra Ozbrojený maskovaný muž okolo 9:00 prepadol banku na Námestí sv. Františka v Bratislave. Muž vošiel do pobočky a pod hrozbou použitia zbrane žiadal od zamestnankyne hotovosť. Pracovníčka banky mu vydala 3 415 €. V banke sa nachádzal aj jeden klient, pri lúpeži sa nikto nezranil. Bratislavskí policajti 6. októbra zadržali 20-ročného Stupavčana, ktorého podozrievajú nielen z tejto lúpeže, ale pripisujú mu aj lúpež banky v Bratislave z 31. augusta a tri lúpežné prepadnutia stávkovej kancelárie na ulici M. Sch. Trnavského. Lúpežné turné páchateľa trvalo necelý mesiac, spolu ulúpil 8 310 eur.

8. novembra V bratislavskej Dúbravke prepadli pobočku banky UniCredit na Saratovskej ulici. Na mieste prepadu sa aj strieľalo. Neznámy páchateľ pri prepade postrelil pracovníčku banky potom, ako mu odmietla vydať peniaze. Žena utrpela strelné poranenie ramena. V čase prepadu sa v pobočke nachádzal jeden zákazník a štyria zamestnanci banky. Výšku škody v deň prepadu polícia neuviedla.

sita
Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Bratislava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 2. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 3. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 4. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 5. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 7. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 8. Študuj v malom a ži vo veľkom
 9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 10. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 3. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 4. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 5. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 6. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 7. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 8. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 9. Novinka medzi prefabrikátmi
 10. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 16 409
 2. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 15 384
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 366
 4. Aká je chémia vôní 12 105
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 369
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 856
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 649
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 273
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 766
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 915
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu